Devam Eden, Eksik Kalan, Baskısı Olmayan ve Tamamlanan Seriler

Galiba Fırtınaışığı 4. kitaptan bahsediyorsunuz.

Bu başlığı açmama rağmen cevap olmadığı için uzun süredir girmedim. Konuyla kimse ilgilenmiyorsa devam etmek istemedim. Çünkü sadece 3 - 4 kişiyle devam edebilecek bir başlık değil bu. Herkesin bizim yazdığımız gibi topluca veya tek tek bu seri şu yayınevinden diye bir satır bile yazsa bize bilgilendirme olur. Mesela siz diyelim ki Shannara Günlükleri’ni okudunuz. Seri 20 küsur kitap bizde sadece 10 kitap çevrilmiş. Şöyle bir mesaj yazabilirsiniz: (Bilgilendirme olsun diye karar aldık. Haliyle kitapların fiyatının göğe uçtuğu kalitelerinin yere indiği bir dönemde baskı kalitesini de yazmanın sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.)

Shannara Günlükleri - İthaki - 10. kitapta seri yarım bırakıldı. Eski baskı olduğu için baskı kalitesi iyi.

@wifhty_zet nin konuya yazdığı cevap güzel bir örnek olmuş. Teşekkürler.

Kendi mesajıma alıntı yapayım. Brandon Sanderson kitapları mayınlı arazi. Baskı kaliteleri eski baskılarda ne kadar iyiyse yeni baskılarda o kadar kötü ve yayınevi değişmezse çıkması olası bütün kitapların kötü baskı ile gelmesi durumu var.

Ekleme: O kadar zaman geçmiş ki kendi yazdığım mesajı unutmuşum. Shannara örneğini Dresden ve 5 kitap olarak da okuyabiliriz.

Diğer konudan @Leingrad’ın mesajını İthaki’nin serileri hakkında bilgi için okuyabilirsiniz.