Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

@hayalperest44, Evet! Conan be! :expressionless: Solomon Kane geldi, o gelemedi bir türlü :confused:

Sayacağım isimler, en ama en bencil arzularla dilimize kazandırılmasını istediklerim. Yayınevlerini baştan uyarayım yani: Şu an sermeye çalıştığım iple o kuyulara inmekte aceleci davranılmasın :rofl:

Lensman Serisi:

Star Wars’ın ilham kaynaklarından. Seri belli bir noktaya gelmiş olsa da hikayesi tam manada sonuca varamamış. Eski usul klasiklerden bir space-opera.

Marianne Dreams - Catherine Storr

Marianne Dreams - Catherine Storr Cover 02

1958 tarihli çocuk romanı. Marianne adlı kız, öylesine çizdiği evi düşlerinde ziyaret etmeye başlar.

1988’de Paperhouse adıyla sinemaya uyarlanmıştı. Neyin düş, neyin gerçek olduğu hakkında insanı şüpheye sevk eden bir filmdi.

Seneler sonra yazılan, Marianne and Mark adlı bir devam kitabı da mevcut. Lakin ilk kitap kadar ilgi görmemiş. Ya da ben öyle anladım.

Bokenshyatachi: Gamba to 15-hiki no nakao - Atsuo Saitoh

Bokenshyatachi Gamba to 15-hiki no nakao The Adventures Gamba and His 15 Friends Atsuo Saito

Japonya’dan çıkma bir çocuk romanı. Sanırım iki devam kitabı daha olacaktı. Bir grup cesur fare, zalim gelinciklere karşı mücadele verir. 1975 tarihli anime uyarlaması ülkemizde de gösterilmişti. 2016 tarihinde 3D animasyon filme uyarlandı.

Bencil isteklerim içerisinde gerçeğe dönüşmekten en uzak olanı. Çünkü Japonca. Hani çocuk edebiyatı olmasıyla belki dikkati çeker, dedim. Lakindil engeli var işte.

8 Beğeni