Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

Daha önce de yazmıştım tekrar yazıyorum. Dilimize kazandırılmasını en çok beklediğim iki kitap vardı. Birincisi Book of the New Sun, ikincisi de Blood Meridian. Book of the New Sun’ı gördük bakalım Blood Meridian’i de görebilecek miyiz?
resim

6 Beğeni

Bana kalırsa gelmeme ihtimali yok. Yol ve İhtiyarlara Yer Yok basıldı, modern serinin 25. kitabına gelmeden bile basılabilir bence.

4 Beğeni

Sonuçta yazarın Magnum Opus’u olarak görülen kitap. Umarım ana dilimde de okurum.

4 Beğeni

oyunların kitabını basmak bu aralar hobi olmuş

dark soulada bi kitap bassalar keşke

3 Beğeni

Dark souls’a okuduğum en yakın kitap Boook of the New Sun’dı, o da hikayeye yaklaşma biçimi olarak. Şöyle kalemi kuvvetli bir yazar alsa dark souls’ları üçleme yapsa, hatta sequel olarak da bloodborne. Mis gibi olur hakikaten.

2 Beğeni

Türkçe baskısı yok galiba ya da ben bulamadım ama baya ilgimi çekti. Filmi de Dracula’nın köpek dişlerinin uzun gösterildiği ve şato duvarlarında yürüdüğü ilk filmiş. Yabancılar da bu tasviri çok beğenmiş kapmış hemen. Aklıma bu geldi.

6 Beğeni

Malazan
Unutulmuş diyarlar
Ejderha mızrağı
Joe Abercombie tüm kitapları
GRRM tüm kitapları
JRRT tüm kitapları (oğlunun da yazdıkları dahil)
(Ara ara aklıma geldikçe eklerim)

4 Beğeni

Çıkacak deniyordu, nerede kaldı acaba?

6 Beğeni

@Ozgur Şubat diye yazmıştı hatırladığım kadarıyla.

2 Beğeni

Evet şubatta çıkacakmış. Çevirisi bitmiş. O kitapta “Merchant and Alchemist Gate” diye bir öykü var. Ben çok sevmiştim. Çıktığında askerde olucam kitabı alırsanız ilk o öyküyü okuyun :sweat_smile: Hangi kısmındaydı hatırlamıyorum.

2 Beğeni

Hangi yayınevinden çıkacak?

MonoKL’dan çıkacak yine.

3 Beğeni

Warcraft romanlari artik cevrilsin.:cry:

3 Beğeni

Parçalanmış İmparatorluk dünyasından kısa hikayeler derlemesini de görürüz umarım. Gerçi bundan önce Kırmızı Kraliçenin Savaşı çevrilmeli.

7 Beğeni

New York Times’ın 2019’un en iyi 10 kitabı listesine girmiş.

6 Beğeni

Hâlâ niçin çevrilmemiş anlamış değilim.Umarım ileride Kara Çınar dizisi’nde veya karanlık kitaplık’da görürüz.Yazarla ilgili özellikle bu eseriyle ilgili epey olumlu görüş okudum.Korku türünü severler olarak heyecanımızı kaybetmeden bekliyoruz :smiling_face_with_three_hearts:

6 Beğeni

Bu şubat-mart gibi çıkacak diye biliyorum. Ben de bekliyorum kitabı :slight_smile: MonoKL ile görüştüğümde o şekilde söylemişlerdi. Instagram hesaplarından sorun mutlaka dönüyorlar.

1 Beğeni

images (1)

Tez zamanda aminnnnn

Bu çevrilmemiş miydi? :thinking:

Bu 2. Kitabı sanırsam