Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

1. oyunu merakla bekliyorum :smiley:

The Chronicles of Thomas Covenant
İlk kitabı 2004 de Phoenix yayınevi’nin ikinci kitabı 2007 de İthaki’nin bastığı ve yarım kalan bu serinin kazandırılmasını bekliyorum. “High Fantasy” türünde olan seri ilk olarak üçleme olarak çıktı. Daha sonra seri üç kitapla “The Second Chronicles of Thomas Covenant” devam ederek
dört kitapla “The Last Chronicles of Thomas Covenant” son buldu.
Sizce basılırmı yakında bu seri ?

8 Beğeni

Yakında basılır mı bilmem ama umarım basılır. Merakla beklediğim bir seri.

3 Beğeni

Hiç bekleme, basılmaz.

Önümüzdeki yıllarda gelecek olan fantastik dizilerin etkisiyle biri el atacak gibime geliyor benimde :smile:

2 Beğeni

Anca kendi dizisi çıkarsa ki sanmıyorum. Bundan önce çıkarsa Black Company çıkar.

3 Beğeni

Thomas Pynchon’un en meşhur eserleri V. ve Gravity’s Rainbow’u bekliyorum. Umarım İthaki modern serisinde basar.

2 Beğeni

Daha önce de yazmıştım tekrar yazıyorum. Dilimize kazandırılmasını en çok beklediğim iki kitap vardı. Birincisi Book of the New Sun, ikincisi de Blood Meridian. Book of the New Sun’ı gördük bakalım Blood Meridian’i de görebilecek miyiz?
resim

6 Beğeni

Bana kalırsa gelmeme ihtimali yok. Yol ve İhtiyarlara Yer Yok basıldı, modern serinin 25. kitabına gelmeden bile basılabilir bence.

4 Beğeni

Sonuçta yazarın Magnum Opus’u olarak görülen kitap. Umarım ana dilimde de okurum.

4 Beğeni

oyunların kitabını basmak bu aralar hobi olmuş

dark soulada bi kitap bassalar keşke

3 Beğeni

Dark souls’a okuduğum en yakın kitap Boook of the New Sun’dı, o da hikayeye yaklaşma biçimi olarak. Şöyle kalemi kuvvetli bir yazar alsa dark souls’ları üçleme yapsa, hatta sequel olarak da bloodborne. Mis gibi olur hakikaten.

2 Beğeni

Türkçe baskısı yok galiba ya da ben bulamadım ama baya ilgimi çekti. Filmi de Dracula’nın köpek dişlerinin uzun gösterildiği ve şato duvarlarında yürüdüğü ilk filmiş. Yabancılar da bu tasviri çok beğenmiş kapmış hemen. Aklıma bu geldi.

6 Beğeni

Malazan
Unutulmuş diyarlar
Ejderha mızrağı
Joe Abercombie tüm kitapları
GRRM tüm kitapları
JRRT tüm kitapları (oğlunun da yazdıkları dahil)
(Ara ara aklıma geldikçe eklerim)

4 Beğeni

Çıkacak deniyordu, nerede kaldı acaba?

6 Beğeni

@Ozgur Şubat diye yazmıştı hatırladığım kadarıyla.

2 Beğeni

Evet şubatta çıkacakmış. Çevirisi bitmiş. O kitapta “Merchant and Alchemist Gate” diye bir öykü var. Ben çok sevmiştim. Çıktığında askerde olucam kitabı alırsanız ilk o öyküyü okuyun :sweat_smile: Hangi kısmındaydı hatırlamıyorum.

2 Beğeni

Hangi yayınevinden çıkacak?

MonoKL’dan çıkacak yine.

3 Beğeni

Warcraft romanlari artik cevrilsin.:cry:

3 Beğeni