Disenchantment

Netflix’te geçtiğimiz ay ilk sezonu yayımlanan, The Simpsons’un yaratıcısının yeni animasyon dizisi.

Diziyi daha izlemedim ama izleyenler var mı? İlk sezonu nasıl buldunuz? İzlemeye değer mi?

Görüşlerinizi merak ediyorum.

3 Beğeni

Çerezlik diye 3-4 bölüm izledim. Ama yok kötü dizi. Kötü çerez. Bozuk leblebi.

2 Beğeni

Son birkaç bölümde biraz topluyor ama genel olarak “meh” bence de. Bunu Final Space’e başladım, çok daha keyifli ve enteresan bence.

2 Beğeni

Hikayesinin akış şeklini eğlenceli buluyorum. Çok abartabileceğim bir dizi değil ama çıtır çerez kategorisi için gayet güzel.

1 Beğeni

Bölümler bana fazla uzun geldi. 30 değil de 20’şer dakika olsaymış keşke. Onun dışında çerezlik olarak izlenebilir.

Final Space > Futurama + Rick & Morty

1 Beğeni

Nasıl Futurama’dan daha iyi olabilir Final Space? Hem de bire karşı ikide… :smiley:

Disenchantment’a gelirsek de, çok daha muhteşem bir iş çıkacakmış havası verdiler, sonuçsa fos. Üzüldüm.

1 Beğeni

Ya bir ben mi çok eğlendim ?

Bütün bölümleri yemek yerken izledim. Özellikle iş dönüşleri ya da haftasonu sabah kahvaltılarında benim için günü keyiflendiriyordu.

Ayyaş prenses, Doğrucu Davut elf, cep boy iblis üçlüsü beni bir hayli güldürdü.

Kafa yormadan, güzel eğlendiren, sahnelerdeki küçük detaylarıyla güldüren bir yapımdı. 10 bölüm bana yetti. Seneye gelecek 10 bölüm ile bitecek diye biliyorum.

Son bölümleriyle beni meraklandırdı da. Kısaca, ben tavsiye ediyorum. Bir Futurama değil belki, ama klişeleri tiye alan fantastik konseptini çok sevdim.

8 Beğeni

Genel izlenimim kadınların daha çok beğendiği yönünde ki belki abartılı bol küfürlü sahneler yerine tatlı ayrıntılarla güldürmeyi seçtiği içindir. Yine de ben de beğendim kardeşimle izledim o benden de çok beğendi ki tam ona göreydi zaten. Yalnız çok daha komik yapılabilecek sahneler vardı. Babası ise pek güldürmedi aşırı klişe geldi bana.

Gelecek sene son sezonu yapacağını şimdi öğreniyorum. Acaba neden, beğenilmemiş mi?

1 Beğeni

En başından 20 bölüm olarak tasarlandı diye okumuştum. Tasarı olarak mini dizimsi :slight_smile:

Kral konusuna katılıyorum, ama kızına kızarken kulaklarından duman çıkartan iksir siparişi gibi detaylar hoştu benim için :smiley:

Aradığım kısalığa ve güldürüye sahipti. Şu dönemde benim ihtiyacım olan şeydi :slight_smile: bazı şeyler izlenen zamanla da alakalı

1 Beğeni

Valla ben de beğendim yaa. Klişelerle dolu olduğuna katılıyorum kesinlikle ama orijinal olacağım diye zorlayan işlerden sonra böylesine basit ama hoş bir şey görmek beni mutlu etti. Her bölümünü seve seve izledim.

Bu arada Futurama da izledim 2-3 sezon falan ama arada birini daha çok çok daha fazla sevecek bir fark göremedim nedense. :smiley: Çoğu yerde insanlar Futurama ile kıyaslayıp sövüyorlar da buna. İkisi de sevdiğim animasyonlar arasında şu anda.

1 Beğeni

ya güzeldi çok eğlenerek izledim ama futurama’nın yandan yemişi gibi değil mi biraz? iblis bender, elfo fry’ın aynısı böyle, bitince canım çekti futurama açtım :smiley:

1 Beğeni

İlgimi çekiyor fakat yorumlardan dolayı tereddütteyim. Belki bir iki bölüm izleyip ona göre karar veririm.

Bu arada nihayet tüm bölümleri izleyip ilk sezonu tamamladım.

Açıkçası eğlenceli geldi bana. Tabii burada beklentilerimi düşük tutup Futurama, Final Space gibi yapımları izlemediğimi de eklemeliyim.

Rick & Morty kadar eğlenceli değildi evet, fakat güldüğüm ya da devamında neler olacak dediğim sahneler oldu. İlginç şekilde aynı zamanlarda izlediğim The Dragon Prince’ten daha keyif verdi. Belki de onu kıyaslayabileceğim yapımlar olması yüzündendir.

Klasik fantazya unsurlarının kullanımı ve kafa yormaksızın bir şeylerle ilgilenirken de izlenebilitesi sevmemdeki diğer etkenlerdi.

Kısaca, boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz bir yapım bence de.

6 7 bölüm seyrettim şimdilik. Eğlendiğim sahneler olduysa da hâlâ bir amaca bağlanmadı. Eğer kalan kısmında da epizodik giderse kapatıp Cennet Mahallesi izleyeceğim. Çok yükselmiştim bir buna, bir de Dragon Prince’e.

@estorn, Final Space’i hiç duymamıştım ama fragmanı özgün ve eğlenceli geldi ya. Hemen başlayacağım ona da.

1 Beğeni

Dizi harika ilk 1-2 bölüme aldanmayın. Karaklık çaglar bu kadar komik anlatılamazdı. Elfonso karekteri var çok seveceksiniz​:joy::rofl:

Dizi birinci sezonun devamı ile 2019’da geri dönüyor. İkinci sezon onayını çoktan alan dizinin ikinci sezonu iki parça halinde 2020 ve 2021 yıllarında yayınlanacak. Gayet izlenesi bir yapım bence kaçırmayın

1 Beğeni

Bana dizinin komiklikleri Diskdünya’yı hatırlattı onun çizgi film versiyonu gibi. Tek eksik yönü Dreamland dışındaki dünyayı çok az görüyoruz.

1 Beğeni