Diskdünya Okuma Rehberi 3.0!

Meşhur Diskdünya Okuma Rehberi’ni bilirsiniz. Reddit’te dolaşırken bu rehberi yapan kişilerin sürüm 3.0’ı oluşturduklarını ve çevirmenlere ihtiyaç duyduklarını gördüm. Ben de durur muyum, sizin için rehberi Türkçeleştirdim.

Daha da yakınlaştırmak isterseniz link de şurada.

25 Beğeni

Elinize sağlık ama görünmüyor indirip yakınlaşınca da bozuluyor. Daha yüksek bir çözünürlükte ekleme şansınız var mı veya bana gönderme?

Verdiğim linke tıklayarak “load full resolution” derseniz istediğiniz kadar yakınlaştırabilirsiniz :slight_smile:

1 Beğeni

Tam da 2.0’ın çevirmenini çağırıyordum ki meğer siz çevirmişsiniz bile.

Ellerinize sağlık :slight_smile: Diskdünya gibisi var mı :krs:

3 Beğeni

Bu rehber hep gözümü korkuttuğu için bir türlü başlayamadım Diskdünya’ya. Doktorum 6 aylik ömrünüz kaldı dediği gün başlamayı planlıyorum :((

1 Beğeni

Büyünün rengi ve fantastik ışığı okuyun sadece. Rehbere ihtiyacınız yok. Rehber başlamak için değil devam etmek için var.

1 Beğeni

@Ozgur’nin dediği gibi ilk iki kitabı okuduktan sonra belli olur. Sadece ilk kitabı okumak biraz kafa karışıklığına neden olabiliyor. Seride şimdiye kadar okuduğum kitaplarda konu yarım kalıp diğer kitaba sarkmıyordu. Bu yüzden okuması daha rahat.

Rehbere gerek yok orijinal vasım tarihlerini dikkate alıp okuyun yeterli. Rehber olduğundan daha karmaşık gösteriyor herşeyi.

Elinize sağlık. Durumumdaki söz Disk Dünya’nın yazarına ait. “Hiciv güçle, güçlüyle alay etmek için yapılır. Acı çeken insanlara gülüyorsanız onun adı hiciv değil zorbalıktır.”

Ancak seriyi okuma fırsatım olmadı malum ülkemizde pek yaygın değil. Başlarım umarım bir ara. :rofl: