"Doctor Who"nun Başyazarı Dizide J.K. Rowling'le Çalışmayı Çok İstediğini Açıkladı

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: "Doctor Who"nun Başyazarı Dizide J.K. Rowling'le Çalışmayı Çok İstediğini Açıkladı – Fantastik Canavarlar

image

Harry Potter dünyasıyla Doctor Who evreninin takipçilerinin yer yer ortak bir kümede kesiştiğini söylemek mümkün. Belki de sebebi ikisinin de İngiliz kültüründe önemli bir yer tutmalarıdır. Peki bizi müjdeleyici bir haber bekliyor mu? Henüz ortada bir şey olmasa da Doctor Who’nun 11. sezonunun başyazarı Chris Chibnall’ın düşüncelerine hep birlikte bir göz atalım. New York ComicCon’unun son… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Güzel ama 10 yıl önceki Rowling olsa bunu istemesi daha mantıklı olabilirdi. Yoksa kadın işinden olabilir.

Zira Rowling “Ben siyahi kadın doktor istiyorum, hiç beyaz olmadığını söylemedim ki sizi ırkçı tipler kış kış gidin buradan,” diyebilir, korkuyorum.

Buna katılamadım, Whittaker. Çünkü mesele sadece giyinmekse kadınlar da pekala onun gibi giyiniyorlardı. 4.Doktor temalı cosplay yapan pek çok kadın oldu. Yok, mesele tamamen özenmekse o zaman Jodie’nin dizide gösterdiği Doktor oldukça cinsiyetsizdi ve öteki Doktorlardan farksızdı. 13’ün yaptığı pek çok hareketi 10’dan ya da 11’den de bekleyebilirdiniz. Doktor’un cinsiyetsiz bir karakter olduğu vurgusuyla tamamen ters düşen bir açıklama. Yaptıklarıyla, yapmak istedikleri arasında bir uçurum falan mı var?

İngiliz olduğu için değil mi? :smiley:

Sanmıyorum. Çünkü bu kendisine yapılan ilk teklif değil, muhtemelen sonuncu da olmayacaktır. Moffat’ta aynı şekilde dile getirdi hatta Potter hayranları ile Who hayranları da yazara bunu ilettiler. Ama Rowling ya çok dolu ya da bilim kurgu sularına girmek istemiyor. Oysa Gaiman gibi kendisi de gelse ne güzel olurdu. Kaldı ki Doctor Who tam da Pratchett’ın dediği gibi: ‘‘İnsanlar Doctor Who’yu bilim kurgu olarak niteliyor ama tam bir bilim kurgu değil. Fantezi yanı da var.’’