Doğan Kitap Klasikler Serisi

Doğan Kitap tarafından ciltli olarak basılan klasikler serisidir.

ÇIKAN KİTAPLAR

1. Suç ve Ceza
  2. Gurur ve Önyargı
  3. Beyaz Diş
  4. Ölü Canlar
  5. Madam Bovary
  6. Muhteşem Gatsby
  7. Gölge Kadınlar
  8. Goriot Baba
  9. Babalar ve Oğullar
  10. Yüzbaşının Kızı
  11. Notre Dame’ın Kamburu
  12. Dönüşüm ve Diğer Hikayeler (Franz Kafka)
  13. İnsan Neyle Yaşar (Lev Nikolayeviç Tolstoy)
  14. Jane Eyre (Charlotte Bronte)
  15. Genç Wertherin Acıları (Johann Wolfgang von Goethe)
  16. İki Şehrin Hikayesi (Charles Dickens)
  17. Milenaya Mektuplar (Franz Kafka)
  18. Şehir Dışında Bir Gün (Anton Pavloviç Çehov)
  19. Beyaz Zambaklar Ülkesinde (Grigori Petrov)
  20. Aile Mutluluğu (Lev N. Tolstoy)
  21. Uysal Kız (Fyodor M. Dostoyevski)
  22. Vanya Dayı (Anton Pavloviç Çehov)
  23. Martı (Anton Pavloviç Çehov)
  24. Altıncı Koğuş (Anton Pavloviç Çehov)

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19 20

21 22

EN SON ÇIKAN

23 24

2 Beğeni

Bu dizi Avrupa’nın En Iyi Kapak tasarımı ödülünü almış… Benim göremediğim bir yön var herhalde :slight_smile: Nasıl?

1 Beğeni

Şaştım kaldım, oysaki ben hiç sevmemiştim, özellikle dokusunu, yün kazaklarının yarattığı hoşnutsuzluğu anımsatmıştı bana…

2 Beğeni

Ben de nefret ederim o dokudan.

2 Beğeni

Gerçekten bu ödül konusunu bende anlamadım. Adamlar bizim göremediğimizi görmüş demek ki. Yani kitaba neresinden bakarsam bakayım anlamıyorum. kuru karalama gibi. O kitap dokusuna hiç değinmeyeceğim. :zipper_mouth_face::zipper_mouth_face::face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow:

1 Beğeni

Bu kitaplar nasıl acaba, yazarlar kısmında kafaları biraz karışmış :grin: en basiti üç silahşörler niye dumas değil

1 Beğeni

Kafalar pırıl pırıl çıksınlar da bir görelim. :grin:

1 Beğeni

Bu seri çocuklar için kısaltılmış klasikler serisi. Orjinali Oxford Tree Tops Classics. Birkaç örnek;

https://www.amazon.co.uk/Oxford-Reading-Tree-TreeTops-Musketeers/dp/0199117616

1 Beğeni

Kitaplar bir çıksın gerekirse ileti temizliği için Agape ye söyleriz. :slight_smile:

1 Beğeni
1 Beğeni

Aynı kitapların karton kapak baskısını mı yapmışlar?

1 Beğeni

Emin değilim arayıp bilgi almak lazım. Yüzbaşının Kızı yeni çıktı sanırım. :thinking:

1 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni

Yeni kitap

1 Beğeni

Çok yavaş ilerleyen bir seri. Doğan Kitap gibi büyük ve güçlü bir yayınevi için geç kalınmış bir hamle. Serinin kapaklarını çok beğendim ama klasikler dizisine hiç uymamış. Dünya klasikleri bence İş Kültür, YKY, Ötüken ve Can’da olduğu gibi oldukça sade olmalı. Modern sanatın kullanıldığı bu kapaklar modern klasiklere daha uygun. Bu seride Zweig ve Kafka dışında modern yazar yok. Zorlama ile Jack London da dahil edilebilir belki ama bence klasikler serisinde sadece klasik dönem yazarları yer almalı.

Doğan Kitap’ın rezalet bir kağıt kalitesi ve buna rağmen yüksek fiyat politikasını da hiç beğenmiyorum.

3 Beğeni

1 Beğeni

Yeni kitap