Doğu Batı Yayınları

Yayınevi hakkında görüş ve önerilerinizi, yayınevinden çıkmasını beklediğiniz/istediğiniz kitaplar hakkında görüşlerinizi, çıkan kitaplar hakkında fikirlerinizi/eleştirilerinizi uygun bir dille belirtebilir ve ilgili yayınevinin açıklamalarını/haberlerini bu başlık altında belirtebilir veya tartışabilirsiniz.


Dikkat: Başlıkta genel forum kuralları geçerli olup itham eden, hakaret içeren, alay veya küçümseyici mesajlar uyarılmaksızın silinecek ve tekrar etmesi halinde cezalandırılmalar olacaktır. Ayrıca başlığın amacından sapması durumunda da mesajlar silinecektir. Lütfen başka konularda konuşmak için forum içerisinde belirlenmiş ilgili konuları tercih ediniz.

Konu içerisinde kişisel tartışmalar sürdürmek veya konuyu kişiselleştirmek başlığı amacı dışında kullanmak olarak değerlendirilecektir.

Gündemdeki edebiyat, siyaset, ekonomi gibi konulara karşı tarafsız kalıp ona göre kitap çıkaran ama aslında yüksek potansiyeli olan bir yayınevi. İyi çevirmenlerle çalışırlar, işlerini en iyisi neyse ona göre yapmaya gayret ederler. Goethe’nin Faust’unu tam metin olarak, muazzam bir çeviriyle yayınlamışlardır. Artık edebiyattan ziyade sosyoloji, felsefe gibi konularda eserler yayınlıyorlar fakat ne yazık ki, bu konularda piyasada bulunan çok iyi yayınevlerinin gölgesinde kalıyorlar.

1 Beğeni

Tocqueville’in başyapıtı Amerika’da Demokrasi’yi düzgün bir çeviri ile tam metin basan yayınevidir. Oldukça değerli.

1 Beğeni