Dök İçini Rahatla

Fox dikkat ettiysen yazimin içinde tek bir kelime olsun “uzman” geçmiyor. Ben bilgi sahibiyim dedim uzmanim demedim.

• Yeni bir olay hakkında da açıp okuyup bilgi sahibi olabilir ve fikir belirtebilirim gibi geliyor.
1 Beğeni

Fikir belirtenlere “Herbokolog” demiyorum ben de.

İnsanların üzerine akademik çalışma yaptığı konular hakkında kitap okuyup otorite gibi yorum yapanlara herbokolog diyorum.

Ben böyle düşünüyorum demek fikir belirtmektir, bu kesinlikle böyledir demek ise ahkam kesmek.

Eğer ahkam kesmiyorsanız üzerinize alınmanıza gerek yok.

2 Beğeni

Hak verdim sana ne sinirleniyorsun :sweat_smile:

Burda bir düzeltme yapmak gerekecek. Avukatlıkta normalde böyle bir ayrım yok. Yani serbest bir avukat isterse her tür dava alabilir, buna bir engel yok. Cinayet davası da alabilir, boşanma davası da, tazminat veya siber suçlarla ilgili dava da alabilir. Ancak bazı avukatlar veya hukuk büroları isterlerse sadece belli bir veya birkaç konuya yönelik dava alabilir. Buna da bir engel yok.

2 Beğeni

Sevindim kalmanıza, iyi ettiniz :blush:

3 Beğeni

Doğrudur pek bilmiyorum hukuk konusunu.

Kitap okuyan hobisi veya ilgi alanı olan insanlara kesinlikle lafım yok. Böyle kişiler durmaları gereken yeri bilir zaten.

Haber kanallarında s400 konusu oluyor aynı kişiler görüş belirtiyor, turizm konuşuluyor yine aynı kişiler, Libya konusu oluyor aynı kişiler, AB konusu açılıyor yine aynı kişiler konuşuyor.

Hadi 5 dk konuşur fikrini belirtir susarsın buna da lafım yok. Sürekli aynı insanlar farklı konularda bağıra çağıra kavga ediyor. Zannedirsin ki adam hayatını bu konuya adamış ama öyle değil yarın gündem değişince başka konu hakkında yine kavga ediyorlar. Kimse de bu konunun uzmanı değilim uzmanlara soralım demiyor. En son 5 erkek kadın hakları konuşurken gördüm.

Bıktım gerçekten artık.

3 Beğeni

Sen onlarindiyorsan hiç konuşmayalım. Ama dediğim şey onlar içinde doğru. Bilgi olmadan fikirleri var onlarin. O konuda Tv de Teke Tek iyidir. Uzman cagirma acisindsn. Eski bolumleri izlersen Tarihin Arka Odasi. Bu ikisi gayet cok sey katiyor insana.

evet baya izlemişliğim var onları. Şimdi de Youtube’daki Kültür Tarihi kanalını çok izliyorum. Akademisyenlerle programlar yapıyorlar.

1 Beğeni

Dün size bir konuda en son yanıtı ben vermiştim. Sonra baktım, veda etmişsiniz. Ne oluyor dedim :sweat_smile:
Ben mi sinirlendirdim acaba diye düşündüm. Konuşma fırsatımız olmadı. Eğer kırdıysam özür dilerim.

Bıkmadınız şu konuyu tartışmaktan. Bıkmadınız nefretinizi kusmaktan.
Ayda bir kere,iki kere illa bu konu gündeme gelecek.
Bizim toplumumuza şunlar,bizim ahlakımıza bunlar yakışmaz,anormaller - normaller,insanların yaşamlarına karışmayın…Diye diye büyüteceksiniz tartışmayı.

İnsanların ölmesi çokmu hoş?
Mesela aileni bu illetten kaybetsen yinede keşke azalmasa bitmese ne güzel böyle herkes batıyor diyecekmisin?
O fahiş işletmeler her ne kadar yazılı olmayan ticaret ahlakına uygunsuz iş yapsalarda alanlarında rekabet yaratıyor ve tekelleşmenin önüne geçiyorlar.
Batmayan büyük işletmelerin, o küçükler olmasa sana insaflı davranacağınımı sanıyorsun?
Yahut o küçükler batıp yüzlerce çaresiz işsiz insan aç kalmamak için kendi canı yerine seninkine kast etse yada ne bileyim zamanla anarji baş gösterip analarınıza bacılarınıza eşlerinize musallat olsalar falan hoş olmaz sanırım?
Ha birde sağlıkçılarında canı var.
Bu kadar büyük bir risk altında olmaları hoş değil.

1 Beğeni

İnsanların ölmesi çok hoş değil. Sağlıkçılara da bir şey olmasın. Fakat işletmeler daha uzun süre kapalı kalmalıydı ve hizmet sektörü denilen bu saçmalık sona ermeliydi. Sanki teknoloji üretiyor ülkeye bir katkısı oluyor. En fazla sunumlu kahvaltılar yiyor, kahveler içiyorlar. Küçük işletmeler hele müşteriye hoşgeldin demekten bile aciz, nasıl olsa müşteri mutlaka para bırakıp gidecek keyfi rahat. Daha önce de küçük işletmelere çok sövmüştüm forumda yine sövmek istemiyorum.

1 Beğeni

Her şey çok yorucu gelmeye başladı. İnsanlar sürekli hareketlilik içinde. Instagrama neredeyse bakmıyorum bile sadece arkadaşlarım mesaj yazarsa açıyorum. O kadar iç karartıcı geliyor ki.
Uzun zaman önce annem bir kız çocuğunun kaybolduğunu söyledi. Kesin öldürmüşlerdir belki de tecavüze uğramıştır dedim. Bir iki gün sonra annem tecavüze uğrayıp öldürüldüğünü söyledi.
Ne zaman böyle olaylar normal bir şey gibi anlatılmaya ya da televizyonlarda, sosyal medyada normalmiş gibi gösterilmeye başlandı. Gerçekten çok üzücü. Haklı çıktığım için düşüncelerimden mi nefret etsem, insanlardan mı yoksa yaşadığımız çağdan mı bilmiyorum.
Neredeyse her ay aynı haberlerle karşılaşıyorum ve sadece okunup ya da şuan yaptığım gibi bir şeyler yazılıp geçiliyor.:sleepy:
Sonu yokmuş gibi geliyor.

1 Beğeni

Bu konu, çok sayıda topluluk raporu nedeniyle geçici olarak en az 4 saat kapalı.

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce şu konuda yaşanan olayın bir benzeri olmuş. Açıklamamız da bir benzeri olacak.

Kayıp Rıhtım, her görüşten üyenin gönül rahatlığı ile düşüncelerini paylaşabileceği bir platform olmak için ciddi çaba harcıyor. Ancak bunun suistimal edildiği böyle tatsız anlarla da karşılaşabiliyoruz.

Kayıp Rıhtım bir nefret söylemi geliştirip bunu paylaşabileceğiniz bir platform değil. Bir ırkı, dini, topluluğu, cinsiyeti, yönelimi aşağılayamaz, küçük göremez, hedef gösteremezsiniz .

Düşünceleri, inançları bir yönelimi kamusal alanda yok saymaya yatkın olan arkadaşlarımızın yapabileceği iki şey var:

A-) Kayıp Rıhtım Forum’da bu ifadeleri dile getirmemek.
B- Kayıp Rıhtım Forum’da yer almamak.

Başlıktaki sorunlu mesajları kaldırıyoruz. Başlık amacından saptığı için de kilitli kalmaya bir süre daha devam edecek.

16 Beğeni

Bu konu 18 saat sonra otomatik olarak açıldı.

@Haruka kalmanıza sevindim :slight_smile:

1 Beğeni

Bir defasında da örümceklerden korktuğumu söylemiştim. Gerçekten artık bu korkum çok fena bir şekle dönüştü. Yani, bir az önce bir örümcek gördüm. Ve hala kendime gelebilmiş değilim. Yani bu korkumun olmamasını tabikide çok isterdim :confused: ama gitgide korkum daha da büyüyor. :disappointed: Acaba aranızda benim gibi örümcekten korkanlar varmı? :thinking:

3 Beğeni

Ben dün odaya girdim, odanın kapısında miniminnacık bir örümcek vardı, yani 2sm olmazdı bile, görünce korkudan resmen ağladım, bayılacak gibi oldum, annemi çağırdım kapıyı açsın diye, annem de açtı kapıyı, bir günde 3 kere aynı olayı yaşadım. Hala nasıl oldu da delirmedim merak ediyorum :roll_eyes:

1 Beğeni