Doppler

Erlend Loe’nin romanı. Ben şu ara okuyorum. Uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. :))

Diğer kitaplarını da okumaya karar verdim. Kuzey Avrupa’dan (Norveç) şahane bir mizah.

Okuyan var mı başka?

2 Beğeni

Eşim baya beğenmişti. Volvo Trucks’tı sanırım adı, devam kitabını bulamiyoruz bir turlu :confused:

2 Beğeni

İdefix’ten yeni aldım Volvo Kamyonlar’ı. Sanırım hâlâ vardır.

3 Beğeni

Aaa çok iyi haber. Teşekkürler, haberdar edeyim :hugs:

3 Beğeni

Stokta 370 adet var

2 Beğeni

Ben iki kitabını da okumuştum, gerçekten şahane bir seri. 1 kitap hala favorimdir, canım sıkıldıkça okurum.

1 Beğeni

Sıralama bildiğim kadarıyla Doppler, Bildiğimiz Dünyanın Sonu, Volvo Kamyonlar şeklinde. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.

1 Beğeni

Evet, ben de teyit ettim şimdi. Loe bir söyleşisinde de belirtmiş. İkinci kitap Bildiğimiz Dünyanın Sonu ancak yine de birbirinden bağımsız olarak da okunabiliyor bildiğim kadarıyla kitaplar.

Ben ilk kitabı daha çok sevmiştim, kitap kara mizah olarak adlandırılabilecek bir mizaha sahip fakat okurken baş karakterin bazı hareketleri beni oldukça gerdi. Aynı hissi oblomovda da yaşamıştım, karakteri tutup silkeleyip kendine gel demek geçti içimden genellikle.

1 Beğeni

Merhabalar hangi söyleşi acaba? Kitapların olay akış sıralaması Doppler, Volvo Kamyonlar ve Bildiğimiz Dünyanın Sonu şeklinde.YKY 2. kitabı 3. kitaptan sonra çıkardığı için sıralama konusunda kafa karışıklığı var diye biliyorum.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan bu inceleme, kitabı okuduktan sonra keyifli gelebilir Diyaloglar: Doppler, Erlend Loe - YouTube.

3 Beğeni

Hangi söyleşi olduğunu şu an hatırlayamıyorum ama sonra ben de öğrenip doğru sırayla okudum. Haklısınız sıralama konusunda.

İncelemeyi izledim, yine de çok teşekkürler.

Selamlar,

1 Beğeni