Dört Karşılaşma ve Bir Fotoğraf

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Dört Karşılaşma ve Bir Fotoğraf – Aylık Öykü Seçkisi

image

1. Karşılaşma, 2019 İstanbul’un sokakları çabuk değişir. Bir dükkân kapanır, yeni bir tanesi açılır, tadilat yapılır, binalar yenilenir. Sirkeci bu duruma karşı istisnai bir yer. 2079’dayken de buralarda çok dolaşırdım. Fakat 2019’daki halini tanıyacağım kadar aynı kaldı. Etraf turistik mekânlarla dolu olunca kimse yenileme telaşına girmemiş Sirkeci sokaklarını. Eski olmak onlara ilgiyi getiren yönleri. Yine… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba ve kaleminize sağlık.

Hikayenizin akıcılığı ve konusu güzeldi, ki sonuna kadar hikayeden kopmadan okudum.

Lakin aklıma takılan bir konu var. Filiz ile empati yaptığımda, onca yıl geçmişte sıkışıp kalmış olsam ve biri çıkıp adımı seslense, zaman yolculuğundan bahsetse. Aklıma gelen ilk şey " Beni kurtarmaya geldiler! " olurdu sanırım. Bilemedim, Filiz hayatından memnun ve dönmek istemiyor mu ?

Ya da Ekin ike empati yapsam, bir hata sonucu geçmişte sıkışan çalışma arkadaşıma rastlasam, onu kurtarmak isterdim sanırım.