Douglas Adams Bibliyografisi

Yazarın yayınlanmış tüm kitaplarının Türkçe çeviri ve yayın durumunu görebileceğiniz başlıktır.

Otostopçu Serisi Türkçe İsim Yayınevi Basım Yıl
Young Zaphod Plays It Safe [1] 1986
The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy Otostopçunun Galaksi Rehberi Alfa, Kabalcı, Sarmal Var 1979
The Lost Chapters of the Hitchhikers Guide to the Galaxy 1979
The Restaurant at the End of the Universe [2] Evrenin Sonundaki Restoran Alfa, Kabalcı, Sarmal Var 1980
Life, the Universe and Everything Hayat, Evren ve Her Şey Alfa, Kabalcı, Sarmal Var 1982
So Long, and Thanks for All the Fish Elveda ve Bütün O Balıklar İçin Teşekkürler Alfa, Kabalcı, Sarmal Var 1984
Mostly Harmless Çoğunlukla Zararsız Alfa, Kabalcı, Sarmal Var 1992
And Another Thing… [3] Ve Başka Bir Şey Daha Alfa, Kabalcı Var 1992
The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy: The Original Radio Scripts [4] Radyo Tiyatrosu - Otostopçunun Galaksi Rehberi Alfa Var 2005
Dirk Gently Serisi Türkçe İsim Yayınevi Basım Yıl
Dirk Gently’s Holistic Detective Agency Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu Alfa, Kabalcı, Sarmal 1987
The Long Dark TeaTime of the Soul Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati Alfa, Kabalcı 1988
The Salmon of Doubt Kuşkucu Somon Alfa, Kabalcı 1995
Doctor Who Kitapları Türkçe İsim Yayınevi Basım Yıl
Shada Shada İthaki Var 2003
City of Death Ölüm Şehri İthaki Var 2015
Prita Planet
Doctor Who and the Krikkitmen
Tekli Kitapları Türkçe İsim Yayınevi Basım Yıl
Starship Titanic Yıldız Gemisi Titanic Sarmal Yok 1997
Kurgu Dışı Kitapları Türkçe İsim Yayınevi Basım Yıl
The Meaning of Liff Müstesna Sözlük Alfa Var 1983
Last Chance to See 1990
The Deeper Meaning of Liff 1990

Hatamız varsa affola. Yanlış eksik varsa yazınız efendim. =)

1. Tüm serinin başlangıcında geçen kısa bir novella ↩︎

2. 95 Sayfalık 1 ve 2 arasında bir novella ↩︎

3. Serinin 6. kitabıdır. Douglas Adams’ın taslakları kullanılarak Eoin Colfer tarafından tamamlanmıştır. ↩︎

4. Radyo tiyatrosu yazarın ölümünden 25 yıl sonra toplanarak kitap haline getirilmiştir.
    Linkler, goodreads sayfalarına açılmaktadır. ↩︎

9 Beğeni

Ellerinize sağlık.

Ben şöyle bir baskı görmüştüm. Hatta belki de ilk bu baskıdan okudum.

Edesos Yayınları - 1991
Çevirmen: Selçuk Budak

2 Beğeni

İlk birkaç sayfasını ve özellikle önsözün son kısmını qtma imkanın var mı? Ben çeviriyi çok merak ettim :blush:

Bu kısa hikaye beşi bir yerde baskılarında ve Kuşkucu Somon kitabında bulunuyor.

O kitap artık bende değil maalesef. O yüzden nadir kitap görselini attım. Ben de merak ettim aslında.

1 Beğeni

Olduğunu biliyorum ama ayrı kitap olarak basılmadı hiç. O sebeple tekli olarak bıraktım.

@periyodiknesriyat kısmet değilmiş :sweat_smile:

1 Beğeni