Douglas Adams ve John Lloyd'tan "Müstesna Sözlük" Raflarda

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Douglas Adams ve John Lloyd'tan "Müstesna Sözlük" Raflarda – Kayıp Rıhtım

image

Otostopçunun Galaksi Rehberi’nin yazarı Douglas Adams’ın kaleme aldığı muzip sözlük, Alfa Yayınları aracılığıyla bizlerle. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Espri tarzı zaten çevirisi nasıl olur diye düşündürüyor. Son karar için incelemek gerek.

2 Beğeni

Benim de en çok merak ettiğim şey o :slight_smile: O espriler ve yer isimleriyle ilgili şakalar nasıl çevrildi?

2 Beğeni

Sorular, sorular… Öğrenebilmenin tek bir yolu var…

1 Beğeni

Kitabı çalmak? Yoksa yayınevini mi basıyoruz? Uuu, buldum! Çevirmeni kaçıralım!

2 Beğeni

:joy: Beni fena yerden yakaladınız. Düşüneyim. Şey olsun; yayınevine, pdf kopyalarını bize göndermemeleri halinde kitap hakkında kötü dedikodular yayacağımız şantajında bulunalım.

2 Beğeni

Çok masum kaldı bu :slight_smile: Douglas Adams’a layık bir şey yapalım, Traal’ın Yırtıcı Cırlayan Canavarı’nı üstlerine salıp bütün havluları saklayalım!

Kitaptan:

Bir havlu gezegenler arası bir otostopçunun yanında bulundurabileceği en kullanışlı şeydir. Pratik değeri yüksektir, Jaglan Beta’nın soğuk aylarında sıçrarken ısınmak için sarılabilirsiniz, göğüs göğüse kavgada şraklatarak kullanmak için ıslatabilirsiniz; başınıza sarıp zehirli dumanlardan veya Traal’ın Yırtıcı Cırlayan Canavarı’ndan (çok aptal bir hayvan, onu göremiyorsanız sizi göremediğini farz eder; bir fırça kadar zeki ama çok çok yırtıcı) korunmak için kullanabilirsiniz.

3 Beğeni

Islak havlularla baskın yapıp, sorguya çekelim… Meh… Benden Douglas Adams’lık çılgınlık çıkamayacağı belli :sweat_smile:

Yol yakınken, bahsini etmediğimiz ve daha kusursuz olan orjinal plana dönelim; uslu uslu kitabın bir kopyasını satın almak :sweat_smile:

2 Beğeni