Drizzt Do'urden vs Raistlin Majere

Kuyuya bir taş atalım bakalım :smiling_imp:

Malazan dünyasındaki büyücülerin en az yarısı, soletaken’ların da tamamı Rasitlin’i tokatlar :slight_smile:

Raistlin ne zaman yazılmış malazan ne zaman yazılmış tövbe tövbe. Oldu her yeni kitaptaki karakterler önceki kitaplardan über güçlü olsun tokatlasın.

1 Beğeni

Aynen arkadaşım. Zaten Erikson’ın da Malazan’ı yazarken tek motivasyonu Rasitlin’i tokatlayacak karakterler oluşturmak idi :+1:

Ne Malazanmış arkadaş. Forumca 3 yıldır Malazan beklerken Malazan düşmanı olacağız sayenizde.

6 Beğeni

Açık konuşmak gerekirse; sevmişsiniz, nefret etmişsiniz hatta düşman olmuşsunuz, okumaya karar vermişsiniz ya da okumaktan vazgeçmişsiniz… Hiç umurumda değil :slight_smile:

Birisi bir kitapla ilgili olumlu şeyler yazdı diye kitabı daha okumadan o kitaptan nefret ediyorsanız, size tavsiyem reseptörlerinizi kontrol ettirin, bir şeyler ters gidiyor olabilir.

ŞİMDİ BİR BAKALIM KARA KAPLI BU KONUDA NE DİYOR :thinking:

Kara kaplı diyor ki, demigod bir Raistlin için LVL 3O dur.
Bir kara elf olan ve 3 class dan oluşan Drizzt LVL toplamı 16 dır.

Raistlin ilk dnd kitapları çıktığında Lvl 21 olarak gözüküyordu ki bu durumda bile Drizzt’in en gelişmiş halinden fazla.

Sanıyorum çocukken karşı karşıya kalmadıkları sürece, Raistlin beyaz der, Drizzt beyaz olur o denli yani… Bu elma armut kapışması değil. Çileğin üstüne Karpuz koysak ne olur olmuş :D:D

Edit: Konu teeeee 2 yıl önce açılmış yav. Nasıl üste taşındı hayret :smiley:
Keşke bir en başı okusaydım yazmadan. Neyse dursun. Belki tartışma çıkar…

4 Beğeni

Fantastik edebiyata Drizzt ile başlamış ve en az 2 kişiyi de Drizzt ile fantastik edebiyata sokmuş birisi olarak Drizzt’in bende yeri ayrıdır. Yine de bu kapışmadan bence de Raistlin galip ayrılır :slight_smile:

1 Beğeni

Bende drizzt i daha çok severim. Ama işin birde hesabı kitabı var. Elminister’da raistlini hoplatır. Bu iş böyle. Strahd von Zarovic VS Raistlin kısmı düşündürür ama :smiley:

Başka siteler de (yerli yabancı) varmış bu vs’yi yapan. Ekşi sözlükte başlığı bile var. Ayrıca frp.net oylama yapmış :slight_smile:

1 Beğeni

Arkadaşlar, benim forumda popüler olma gayesiyle açtığım, tartışmalı anket başlığını iki yıl sonra tekrardan neden canlandırıyorsunuz? Ben ünlü oldum zaten, bunlara ihtiyacım yok artık. Çok istiyorsanız kendi başlıklarınız ile şansınızı deneyin belki siz de popüler olursunuz. :stuck_out_tongue:

image

Not: Aklıma yeni anket fikirleri geliyor. :smiley:

1 Beğeni

Nerden nereye gelmişsin gör, geçmişinin unutma istedik…

2 Beğeni