Dumbledore ve Hortkuluklar Üzerine Rahatsız Edici Bir Teoriye Ne Dersiniz?

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/teoriler/dumbledore-ve-hortkuluklar-uzerine-rahatsiz-edici-bir-teoriye-ne-dersiniz/Rowling, Dumbledore hakkında yayınlanan bir teori videosuna Twitter üzerinden tepki gösterdi. Teorinin içeriği ise asla yan yana gelmeyeceğini düşündüğümüz bir kişiyi ve bir kara büyü uygulamasını içeriyor: Dumbledore ve Hortkuluklar! Harry Potter evreniyle ilgili belki de en büyüleyici yönlerden biri de karakterlerin Rowling‘in yaratımı olmaktan çıkarak kendi bağımsızlıklarını kazanabilmeleri ve pek çok olasılıkla dolu bir geçmiş ve… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Bence bu tamamen saçmalık. Şöyle ki, Fawkes ikinci senede zaten ölmüştü. Üstelik yedinci senede asasını confringo kırdı amma hortkuluklar böyle basit kırılmaz. O halde asalar hortkuluk olamazdı altıncı senede Dumbledore ölmüştü zaten belki de Voldemort gibi bir parçası kala bilirdi, asalar hortkuluk olsaydı ama değil. O halde şöyle olabilirdi ki, asalardan sonra hortkuluk olmuştu o halde Fawkes zaten ikinci senede ölmüştü. Hem Ariana’dan kaç yıl sonra Fawkes bulundu kim bilir (teori Grindelward savaşı yönünde) yani kanıtlar bunu imkansız olduğunu söylüyor.

Eğer Dumbledore hortkuluk yapsaydı tom riddlea olan şey dumbledorea da olurdu. Melez Prens kitabında Tom Riddle karanlık sanatlar öğretmeni olmak için hogwartsa geliyor ama ne bildiğimiz Voldemort kadar çirkin ne de okul yıllarındaki kadar yakışıklı. Yakışıklılığı gitmişti ve Voldemort’a dönüşüyordu hortkuluk yaptığı için, eğer dumbledore da hortkuluk yapsaydı sizce de yüzü çirkinleşmez miydi? Bir değişim geçirirdi ve Dumbledore zeki bir büyücübir savaşta kendi hortkuluğunu kullanmaz Voldemort’un Naginiy’i savaşta ön plana soktuğu gibi kullanmaz yani.

1 Beğeni