Dune (Film) | Denis Villeneuve

Yayınevlerimizin satış politikalarını düşündüğümde film kapağıyla basmaları da mümkün :woman_facepalming:

Videoyu izleyince canım Blade Runner 2049 çekti.

Bir türlü gelmek bilmeyen Dune fragmanından yeni haberler ve birtakım sızıntılar geliyor. Normal şartlar altında bugün yani ayın 26’sında Tenet’in uluslararası gösterimi ile birlikte çıkması bekleniyordu anca WB - Legendary yine fragmanı erteleme kararı aldı. Bu hamlenin ardında Batman fragmanının kamuoyunda yarattığı çalkantı olabilir.

En azından ortada bir fragman olduğunu biliyoruz, geçen hafta Kanada-Quebec merkezli bir film noterinden trailer rating i alınmıştı. Yine başrol Timothée Chalamet de Eylülden önce trailer sözünü vermişti.

Dün çıkan duyumlara göre fragmanın bir teaser trailer olduğu ve süresinin 2 dk’dan az olacağı yönünde. Bu 97 saniyelik teaser, 31 Ağustos’ta TENET öncesi sinema salonlarında gosterilecek ve daha sonra uzun bir trailer daha paylaşılacak. Bu sızıntılara göre uzun fragman 9 Eylül Çarşamba günü online olarak paylaşılacak.

Bazı sinema salonlarına fragmanın yolladığını biliyoruz bunun için de birtakım sızıntıların olması kaçınılmaz.

Söz konusu teaserden birkaç ekran görüntüsü sızmaya başladı.

SPOILER: Sızan teaser’dan görüntüler, Beast Rabban’a ilk bakış.

Yeni sızıntılar gelmeye devam ederse, WB bu kötü imajın önüne geçmek için teaserı önden salabilir mi, bilinmez. Teaser, poster vs ortamlara düşmesi halinde buraya bilgilendirme gireceğim.

5 Beğeni

Çıksın artık ya! Bekleye bekleye ağaç oldum.

//SPOILER// Gösterilecek teaserdan düşük kalite görüntüler sızmaya devam ediyor. Teaserdan sürpriz bozan yemek istemeyenlerin açmaması tavsiye edilir.

Paul & Mohiam: Gom Jabbar.

5 Beğeni

:joy: Iyiymiş bu…

Yani bence de ama trailer ayın 9’unda çıkıyor zaten patates ekran görüntüleriyle sürpriz bozulmasın isteyebilir çoğu kişi.

Bu arada patates kalitesinde daha birçok görüntü var elimde isterseniz paylaşabilirim :sunglasses:.

2 Beğeni

Kitabı okuyanlar için görüntülerin olay örgüsündeki yerini tahmin etmek kolay. Tabii tahminim doğruysa. :thinking: Tahmin ettiğim yerlerse, kendi kendime “Biliyordum!” diyeceğim. :sweat_smile:

3 Beğeni

Mesela bir önceki mesajdaki 2. resim bence Paul’un ölüye su verdiği sahneden.

Sinemalarda yayınlanacak teaser’dan görüntüler var aşağıda, ben yine de spoiler tagi atıyorum görmek istemeyenler için.

“Kutuda ne var?”

Arrakis.

Yueh ve Harkonnen askerleri.

Liet.

Paul.

Stilgar.

Ornitopter havada.

Sızan fotoğraflardan beni en çok heyecanlandıran bu görüntü oldu. Karşınızda Baron Vladimir Harkonnen.

7 Beğeni

Kimseyi kandırma şimdi, fragman elinde değil mi? :smiley:

2 Beğeni

O noktadan bir kesit olduğu su götürmez(!) gibi. :sweat_smile:

3 Beğeni

Zorla Dune 2000 yükleteceksiniz bana. Anılarım depreşti

image

3 Beğeni

Evet, siyeçe sunacağın 2 litre su karşılığında salarım teaserı buraya.

Şaka şaka elimdekiler @M3rett0 nun da attığı resimlerden ibaret ama 31 Ağustosta TENET’e bilet almayı düşünüyorum büyük ihtimalle film öncesi büyük ekranda gösterilecek bu teaser. Dediğim gibi 9 Eylülde de online olarak uzun bir fragman yayınlayacaklar.
DUNE LOGO

image

3 Beğeni

Bu gidişle fragmanın gelmesine gerek kalmayacak. :joy:

Bana özelden atabilir misin?

Bu tarz sızıntılar gerçekten insanları heyecanlandırıyor mu? Saçma sapan işler gibi geliyor bana. Ne zaman büyük film çıksa aynı nane. Film çıksın izleyeceğiz işte. Zaten çıkmasına yakın muhtelen saçma sapan milyon tane video atacaklar üstümüze…

Bu tarz sızıntıları senin gibi hoş karşılamayanlar için spoiler ibaresiyle blurlamıştım oysaki lol.

Sızıntı hoş bir şey değil ama bu filmle ilgili şuana kadar çok az bilgi paylaşıldı o yüzden bu sızıntılar bazıları için çok değerli.

1 Beğeni

Hoş karşılamıyor değilim. Aaa bu da düşük kaliteli fotoğrafmış deyip geçiyorum genelde ama firmaların bu hareketleri çok yapmacık ve saçma geliyor bana. Sözde sızdıracağına koy youtube’a izleyelim işte. Hype yaratma çabasını saçma buluyorum sadece onu dile getirmiştim. Yoksa size neden paylaştınız diye yazmadım.

WB-Legendary bu film için çok tartışılır bir reklam kampanyası yürütüyor bence. Bunda filmin ertelenip ertelenmeyeceğinin henüz belli olmamasının da etkisi var. Bana sorarsanız bu teaseri aylar önce göstermeleri lazımdı. Ama şuan filmin çıkmasına 4 ay kala, 97 saniyelik teaser paylaşmak mantıklı değil. Bu teaserlar genel izleyiciyi gaza getirecek öneme sahip değil. Çünkü arka arkaya karakterlerin yüzlerini gösteren hızlı ve kısa bir teaser, hardcore fan olmayanlar için çok bir şey ifade etmiyor. O yüzden bu teaser sadece sinema salonlarına özel çıktı. 9 Eylülde uzun traileri paylaşıp rüzgarı arkalarına alacaklarını düşünüyorum.

1 Beğeni