DUNE Kitaplığı

Sarmal Seti almak mantıklı mı sizce? 6 kitap için 500 tl üzeri fiyat istiyorlar.

Almayın. O fiyata değmez kesinlikle.

6 Beğeni

Değerli rıhtım sakinleri. Yaklaşık 3 yıl önce Dune ve Dune Mesihi kitaplarını okumuştum. Şimdi 3 ve 4. kitapları okuyacağım ama ilk 2 kitapta özellikle de ilk kitapta olan olayların ve karakterlerin detaylarını pek hatırlayamıyorum. İngilizce okumam da çok sıkıntılı o yüzden burada ilk 2 kitabı özellikle karakterleri özet geçebilir misiniz ya da bunun için Türkçe bir kaynak var mıdır?

1 Beğeni

İkinci kitap hakkında kısa bir inceleme mevcut okumak isterseniz. İlk kitap hakkında ise sitede sadece baskı için yazılmış bir yazı var.

Dune Mesihi

Dune 140. sayfadayım ama iki tane spoiler yedim.

Leto’nun ölümü ve Jessica’nın baronun kızı oluşu.

Birincisi zaten çok belliydi de ikincisini öğrenmeseydim keşke. Mutsuzum, kafamdan atabilir miyim acaba ?

Kafadan atma yöntemini yapabilen bir kişi vardı ondan sonra da bir kişi daha yaptı ama spoiler bu arada sana bir soru soracam ama o da spoiler :joy:

1 Beğeni

Bence çok mutsuz olma. Zaten birinci kitapta yazar size kitabın sonunu veya içerideki hainin kim olduğu gibi gerçekleri çok sır olarak tutmuyor, daha kitabın başında açıkça söylüyor.

Her bölümün başında bulunan geçmiş tarihten ve bazen gelecekten gelen alıntılar var. Nasıl ki Paul geleceği görme yeteneği kazanıyor, okur olarak biz de bu alıntılarla gelecek hakkında birtakım bilgiler öğreniyoruz.

Frank Herbert macera romanı yazan bir adam değil, kendi anlatmak istediği mesajlarını oluşturduğu dünyaya yediren bir yazar. Bu mesajları yakalamaya bak. Birinci kitabı okurken muhtemelen bunları yakalayamayacaksın ama seriyi okuyup geri baktığında, bunların birinci kitapta aslında nasıl ilmek ilmek işlendiğini göreceksin. İşlediği temalar, insanlığa yaptığı uyarılar kurguladığı hikayeden çok daha değerli bence.

Yine çok konuştum galiba :flushed:.

9 Beğeni

Çok da güzel konuştunuz, kelimelere döktünüz sizin yazınızla birlikte daha çok sevdim.:blush:
Okudukça da daha çok seviyorum zaten kitabı. Ve evet bence de bir macera yazarı değil, bize açıkça veriyor kitapta çoğu şeyi o yüzden üstünde durmuyorum artık.

1 Beğeni

Bugün çektim bu fotoğrafları. Muazzam bir baskı gerçekten. 40 Eurocuk.

18 Beğeni

Eurocuk bölgesinde ikamet ediyorsanız bu efsanevi baskıya az bile.

3 Beğeni

Umarım ben de öyle düşünebilirim zamanla, şu an için burada yeniyim diyelim.

Valla dünyanın herhangi bir yerinde bu şahesere 40 euro cidden az.

Şimdi bu Dune un tüm kitaplarını da içeriyor mu? Epey büyük bir kitap çünkü sadece 1 kitap değil değil mi?

Yalnızca ilk kitap bu.

1 Beğeni

Ohoooooo :sweat_smile: o zaman sadece ilk kitaba böyle bir baskı yapmışlar sanırım

1 Beğeni

Aynen, diğerlerine yapılır mı bilmiyorum, sanmıyorum da🙂

1 Beğeni

Yoksa sizde maaşını euro ile alanlardan mısınız? :grinning: :grinning:

Değmez efenim, o fiyata değmez. Frank Herbert’in anlatmak istediklerinin 6’da 1’i bu. O fiyata tüm seriyi alın okuyun, daha hayırlı.

3 Beğeni

Aslında en beğendiğim baskı FS’in özel edisyonu (daha önce de paylaşmıştım) Ama her iki kitaba da sadece iç çekerek bakıyorum işte. Benim açımdan değişen bir şey yok maalesef.

Ve Folio devam kitaplarını da bu şekilde basacağını belirtmişti. Buz ve Ateşin Şarkısı’nı da şahane şekilde bastılar En son baktığımda Kralların Çarpışması çıkmıştı.

Meraklısı için;

https://instagram.com/foliosociety?igshid=1k42r8p8htmvk

8 Beğeni

Kitapların dış baskısına fazla anlam yüklüyorsunuz bence. Güzellemeyi hakkeden nihayetinde kitapların içi. Bana göre de en yakışıklısı bu o zaman:

images - 2020-09-14T011619.854

1965 yılında, 20’den fazla yayinevinden red yedikten sonra bir araba tamir klavuzu baskı şirketi olan Chilton Books’un çıkarttığı, kitabın tek parça halindeki ilk baskısı.

23 Beğeni