Dünya Kadar Zamanı Olan Okura Kitap Önerisi

Herkese merhaba, uzun süreli bir hastane yatışının ortalarındayım, sürekli yatmak zorunda olduğum için elimdeki kitaplar mum gibi eriyip gidiyor, kitap önerisi almak için açtım başlığı, şöyle ki: en sevdiğim tür fantastik ve bilim kurgu (tabii ki :grin::grin:) Favori yazarlarım Neil Gaiman ve Terry Pratchett. Allahım keşke Diskdünyayı okumamış olsaydım. İçindeki bulunduğum psikolojik ve fizyolojik durumu dikkate alarak iç acıcı, basit, eğenceli okumalıklar peşindeyim, çocuk edebiyatı da severim, Roald Dahl ve Michael Ende’yi baştan sona tekrar okudum yatış esnasında, çok iyi geldiler, forumdan haberini alıp okuduğum Oswald Amcam, harika geçmiş bir psikolog görüşmesi gibiydi. Centilmen Piç serisinin ikinci kitabının ortasında artık epik kitaplardan gına geldiği ve mükemmel baş kahramanlardan sıkıldığım için bıraktım. Şöyle aliklar birliği veya madde 22 gibi okurken güldüren, güldürürken okutan kitaplar da süper olurdu. Hakkımdaki bu bilgiler eşliğinde sizden kitap önerileri alırsam çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

Tabi ki otostopçunun galaksi rehberi
Tam olarak aradığın şey budur

2 Beğeni

Öncelikle geçmiş olsun.

Öneri yapmayacağım ama şunu söylemeden de geçemeyeceğim. Bana göre Centilmen Piç serisi epik bir kitap değil. Epik fantaztikten kasıt baş kahramanın önemli biri olduğu veya önemli bir sey yaptıysa şayet bu geçerli. Ayrıca tuhaf bir şekilde Lovke gördüğüm en siradan karakterlerden biri. Zekasının onu kurtaramadığı bir sürü olay oldu. Sizin fikriniz yanlış demiyorum ama kendi fikrimi söylemek istedim. Iyi günler.

Centilmen piç epik fantaziye girmez, bende katılıyorum arkadaşa.

1 Beğeni

okuduysam, sevgili crusherma? Sanırım kıyıda, köşede kalmış, çok bilinmeyen kitaplara sıra geldi.

doğrudur, zaten sevmedim kahramanı da, kitabı da. Elrici i de sevmemiştim, o da mı olmaz? :grin: Oluyorsa, değiştirelim örnek olarak onu verelim.

Öncelikle çok geçmiş olsun! İnsan kıskanmıyor değil bütün gün kitap okuma lüksünü ama sağlık önemli şey…

Yaşlı Adamın Savaşı serisi desem, o da çok bilindik mi olur?

1 Beğeni

Teşekkür ederim, John Scalzi ye başka bir yazarın kitabının önsözünde rastlamıştım, Haldeman dı galiba, gıcık olmuştum, şimdi siz de yazınca biraz araştırdım, gereksiz bir ön yargıymış, uygun olabilir, bir şans vermeye karar verdim.

1 Beğeni

Konunun uzmanı değilim ama bence Elric olabilir. : )

Grimdark türüne girer
1)fantastik öğe sayısı az
2)baş rol sıradan
3)ahlaksızlığın bulunması (argo 3. Kitapta cinselik)

3 Beğeni

İlk defa duyuyorum bu türü ve evet haklıymışsınız. Özellikle “iyiler-kötüler çatışmasının yerine kötüler-daha kötüler çatışması vardır” kısmı tam uyuyor.

1 Beğeni

Sadece fantastik edebiyatla sınırlı kalmayacaksanız, tam da dünya kadar zamanı olan birine uygun bir liste var elimde :slight_smile:

Buradan buyrun

3 Beğeni

liste süpermiş, kurgudan sıkılmaya başlamıştım, burdaki kitaplar harika görünüyor, romanları okumuştum zaten çoğunu fakat düşünce kitapları yeni oldu benim için, teşekkir ederim

Yorumumuzu yeni gördüm ayrıca Buz ve Atéşiñ şarkısı Iblis döngüsü ve Dikenlikler prenside bu türe girer

1 Beğeni

Ben teşekkür ederim :slight_smile: fazladan bir de roman önermek isterim size: Jack London - Yıldız Gezgini

1 Beğeni

yerdeniz serisine giriş yapabilirsiniz ilk kitabı gayet akıcı ve kısa beğenmezseniz de çok zaman kaybetmiş olmazsınız.

Geçmiş olsun. Fantastik kurgu olarak David Eddings’in Belgariad serisini öneriyorum. Macera kitabı düşünürseniz Clive Cussler’ın kitaplarını okuyabilirsiniz. Farklı bir tür denemek isterseniz hastanede moral verecek en iyi seçenek mizah öyküleridir. Aziz Nesin, Rıfat Ilgaz ve Muzaffer İzgü’yü öneririm.

1 Beğeni

Geçmiş olsun öncelikle. Otostopçu’nun Galaksi rehberini ve Belgariad’ı ben de öneririm.
Bunun dışında Kırmızı Ünüformalılar da eğlenceli bir okumalıktır bence. Şu an aklıma gelenler bunlar. Geçmiş olsun tekrardan.

2 Beğeni

Öncelikle geçmiş olsun. Tavsiye edeceğim kitap Percy Jackson serisi.Yunan mitolojisini seviyorsan ve çocuk edebiyatına hayır demiyorsan okuyabilirsin.Kitabın üslubu Harry Potter’a benziyor.Ama kitabı okutan zaten yazarın yeteneği değil mitolojinin zenginliği

1 Beğeni