Düşünce Dizisi (Panama Yayınları)

ÇIKAN KİTAPLARI

1. Denemeler (Michel de Montaigne)
  2. Sokrates’in Savunması (Platon (Eflatun))
  3. Ütopya (Thomas More)
  4. Deccal (Friedrich Wilhelm Nietzsche)
  5. Prens (Niccolò Machiavelli)
  6. Aşkın Metafiziği (Arthur Schopenhauer)
  7. Düşünceler (Marcus Aurelius)
  8. Poetika (Aristoteles)
  9. Devlet (Platon (Eflatun))
  10. Deliliğe Övgü (Desiderius Erasmus)

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

1 Beğeni

Dizinin kendi sitesinde %40 indirimli

Nacizane bir öneri, bu tarz kitapların çevirisinde en azından felsele ile meşgul olan çevirmen - editör tercih etmek daha iyi olur gibi.

Örneğin Freud çevirileri hakkında Psikanaliz Derneğinin terminoloji eleştirilerini ve sonrasında şu yazıyı okuduğumda benim için bu kitaplar konusunda çeviri - çevirmen - editör çok daha önem kazandı.

Yoksa Tolstoy müslüman demeye kadar gidiyor bu durum.

Freud külliyatı gibi temel eserleri bence daha ciddi ele almak lazım. Şimdi telif sorunu da kalmadığı için pek çok yayınevi çeviriyor, çevirmiş Freud kitaplarını. Şöyle bir şey hayal ediyorum: Bir yayınevi bütün kitapları çeviriyor, mesela Psikanaliz Derneği’yle işbirliği içinde, hep danışarak, sorarak, tartışarak çeviriyor ve bu çevirileri mutlaka ve mutlaka derneğin önerdiği, Almanca da bilen bir psikanalist okuyup düzeltiyor ve sonunda ortaya yıllarca kaynak olarak kullanılacak nefis bir Freud külliyatı çıkıyor http://cevbir.org.tr/genel/baska-dilde-freud-baska-bir-freud

2 Beğeni

Serinin yeni kitabı Erasmus - Deliliğe Övgü.

Çevirmeni kim tahmin edin? Ben. :slight_smile:

Üzerinde ince ince uğraştığım, saatlerce araştırma yaptığım ve yanımdan özellikle Azra Erhat’ın Mitoloji Sözlüğü, Pierre Grimal’ın Mitoloji Sözlüğü ve İncil’i ayırmadığım bir çeviri süreci oldu.

Hem çok zorlandım hem de çok keyif aldım. Elimden geldiğince de zorun üstesinden geldiğimi düşünüyorum.

Belki bir şans verirsiniz diye buraya bırakıyorum. :slight_smile:

18 Beğeni

Hayırlı olsun, çok sevindim. Mutlaka alıp okuyacağım.

2 Beğeni

Sanırım yayımlanan ilk çeviriniz oluyor bu, tebrikler :clap:
Okuru bol olsun :pray:

1 Beğeni

Hayırlı olsun. Darısı nicelerine. :slight_smile:

1 Beğeni

Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim. :slight_smile:

Umarım beğenirsiniz ve keyifli bir okuma olur sizin için. :pray: @MelihAntepli

Evet, ilk çevirim. Şu an ikinci çevirim üzerinde çalışıyorum. :slight_smile: @Arqonquin @isos81

4 Beğeni

Tebrik ederim. Hemen satın alıp okuyacağım. Ellerinize sağlık.

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Şimdiden iyi okumalar. Umarım beğenirsiniz. :slight_smile:

1 Beğeni