E3 2019 (11-14 Haziran)

Bence gta 5 gibi yapacaklar onu, önce yeni nesil konsollar çıktıktan sonra onlara getirecekler. En son PC’ye. Bir sürü insan üç sefer aldı gta 5’İ bu yüzden. Hazır konsol geçiş döneminde yakalamışken buna da aynısını yaparlar gibime geliyor. Ama keşke duyursalar hatta onla da kalmayıp ilk oyunu da getirseler harika olur.

GoW 1 ve 2 remake’i yapılıyorsa, bunu E3’te değil, sonbaharda kendi etkinliklerinde duyururlar ancak. Ki zaten Sony bu sene E3’te yok.

2 Beğeni

Gta serisi ile red dead bambaşka ama. Red dead konsollara üretildi. Bence zor red deadin pc sürümü.
Gowda dediğin gibi e3de tanıtılmaz ama sonynin düzenleyeceği kendi etkinliğinde tanıtılacaktır.

Rockstar bildiğim kadarıyla E3’e katılan bir şirket değil. O yüzden boşuna RDR 2 PC haberleri beklemeyin derim.

Benim bildiğim 1 ve 2.ci oyunlara böyle şeylerin yapılmayacağıydı.Cory Barlog’ın yaptığı bir röportajında söylenmişti.

1 Beğeni

Bie cacik olmaz Microsftan ben sana söyleyeyim.

PS3 için ufak elden geçirip collection olarak sunmuşlardı zaten. Ben de düşünmüyorum remake olacağını. Hem zaten bir tarafta yeni seri değişen mekaniklerle devam ederken bir de eskisini çıkartmak kendileriyle rekabet etmek gibi olur. Zaten yeni god of war’ın adı da gw4 seçilmedi, sıfırdan başlıyorlarmış gibi yaptılar. Şimdiki ufak bir reboot zaten bir de eskisine hiç gerek yok.

Bir cacık olacaksa tam zamanı bence, hep gerisinde kalırken Playstation donanımının One X’le birlikte sağlam bir yatırım yapıp mimariyi adam ettiler. Yeni konsol tasarlanırken de elde edilen bilgi birikimini kullanacaklar. O kadar da stüdyo almışken bir çıkış yapmalarının tam zamanı.
Büyük konuşmamak lazım Intel bile işlemci dünyasının deviyken yeni açıklanan amd işlemcileriyle koltuğu elden kaptırmak üzere. Gün gelir başa baş gelir Xbox ve Playstation.

Xbox kalite olarak psten her zaman daha kaliteliydi. Ama xbox home entertainment sistemi olarak yoluna devam etti. Ps ise for the players mottosu ile exclusive oyunları ile gönüllere taht kurdu. Bence 2 firmada yolunu değiştirmeyecek ve xbox amerikada ps ise dünya piyasasında devam edecektir.

Aynen remake yapmak için uğraşmaları demek yeni serinin ayagına kurşun sıkmak gibi olur.Hepsi zamanın da çıktı sevilerek oynandı.

Remake zor iş değil ya. Her oyun çıkardı remake. Hem yeni Gow çıktığı zaman Gow 3ü bedava vermişti ps plus. Bir nevi eski oyunlar için hafıza tazeleme, genç oyuncular için ise seriye başlamak için güzel fırsat birde böyle düşünün. :wink:

1. oyunda Kratos’un Panteon’dan nasıl kurtulduğu üzerine durulacak mı bilmiyorum. Barlog hala net bir açıklama yapmadı o konu ile ilgili. Thor’un görüneceği ve oyunun başında Kratos’u öldürüp Helheim’a göndereceği muhakkak. Keza Helheim’a gitmeden güçleri sıfırlanmayacak. Bu durumda Atreus’u da Thor’un Asgard’a götüreceğini düşünüyorum. Böylelikle Aesir tanrılarından intikam almak ve Atreus’u kurtarmak için bahanemiz olacak. Koskoca Kratos 3 oyun boyunca kaçmayacaktır ! Remake olayı ise tamamen NaughtyDog’un gizli kapaklı çalışmasından çıkan bir söylenti. GOW1’in bir görüntüsü paylaşılmıştı, consept resim ama baya yenilenmiş haldeydi. Bu da acaba sorusunu getirdi insanların aklına. Sonuçta PS5 geliyor yapmayada bilirler. Ya da PS5e süpriz yapabilirler bilmiyorum. Tek bildiğim olursa çok iyi olur. Ha şunu da söyliyeyim bu arada, Sony kendi tanıtımında GOW’ın sinema filmi için ufak bir tanıtım yaparsa hiç şaşırmam. :smiley:
1 Beğeni

Ufak bir donanım sıkıntısı yaşamışlardı bu nesilde. Çoğu oyun 1080p olurken ps4’te, 900p’de kalıyordu xone’da. Onu çözdüler diye düşünüyorum one x yatırımlarıyla yeni nesil konsollar baş başa ya da xbox daha performanslı bile çıkabilir. Oyun endüstri de değişiyorken bundan sonraki alacakları kararlara bağlı bence biraz aralarındaki rekabet. Game pass sisteminde erken davrandı microsoft ve gayet iyi oturttular o sistemi, geriye uyumluluğun şahını yaptı adamlar ilk xbox oyunları bile çalışıyor. Live Gold için bile 4 oyun veriyorlar, sony 2 oyun verirken. Abonelik bittiğinde sony bedava verilen oyunları oynatmazken, xbox’ta oynayabiliyorsunuz. Exclusive oyunlar dışında microsoftun politikaları daha oyuncudan yana. O kadar stüdyo almışken de oyun tarafını da çözerlerse dünya çapında bile rekabet edeceklerini düşünüyorum ben.

1 Beğeni

Filmi duyurulsa ben ağlarım sevinçten valla.En çok sevdiğim oyundu çünkü gow.:slight_smile:

1 Beğeni

Aslında bahsettigin senaryo çok olası. Ama klişe olacak çünkü ilk 2 oyunda aynıydı neredeyse. Benim teorim Kratosun hiyeroglifteki gibi ölüp, Atreusun yari tanrı-dev hem babasının hem halkının intikamını alacaktır diye düşünüyorum.

Aureus = Loki olayınıda unutmayalım.

E3’den önce bir kaç fragman duyurulacak yarın.The last of us 2,death strange ve bir kaç oyun daha.

1 Beğeni

Mimir Kratos’a “sen efsaneleri değiştirdin” demişti. Bu nedenle duvardaki efsane değişecek mutlaka. Ayrıca, oyunda Atreus’u solo oyun modunda önümüze atacaklarını sanmıyorum. Daha düne kadar oyunda Kratos’un baltası var diye bir sürü eleştiri aldılar. Mecburen Blade of Chaos’u koydu adamlar. Kratos ölürse Sony binasını yıkarlar. Barlog’u rehin alırlar. :smiley:

Remake ve remastered kavramları çok karışmış başlık içerisinde.
Örnek olarak:

Hayır, kolay değil. Kolay olan remastered.

2 Beğeni

Herşeyin bir başlangıcı ve bir sonu vardır. Bence değişen efsane ragnarok olacaktır. Bir sürü teori var hakket. Bu arada bu haftaiçi lou2 için oynanabilir fragman ile çıkış tarifi yayınlanacak diyorlar. Death stranding ve lou2 çıkış tarihi ile uzun bir oyun içi video kesinlikle e3ü gölgede bırakır.

1 Beğeni

Black Dessert de konsol oyunuydu yanlış hatırlamıyorsam. O oyun yapıldıysa RD2 kesinlikle yapılabilir gibi geliyor ama bu konuların derinlikleri, firmaları vb. konularda hiç bilgim yok. Yine de istenilirse şu çağda her şey olabilir bence. Başta bu oyun olmak üzere birkaç oyun yüzünden ps4 almayı düşünür olduk kardeşimle. Direniyoruz. :joy:

1 Beğeni