E3 2019 (11-14 Haziran)

Doomun modası geçti artık ya. İlk çıktığı zaman emsal başka oyun yok diye isim yapmış, sonrasında ise hiçbir varlık gösterememiş bir oyun bence. Bu fiyat ne ya uh.

Ben tam tersini düşünüyorum. Mümkünse Square Enix’in yeni Avengers oyununda Scarlett olsun, Chris Evans, Robert Downey Jr. olsun mesela.

Keanu Reeves’in bir CD Project Red oyununda cyborg bir karakteri canlandırması beni inanılmaz heyecanlandırıyor. Adam sahneye çıkıp “Ben de oyundayım a dostlar” demiş, benim topuklarım popoma vuruyor mutluluktan zıplarken.

Aynı şekilde Death Stranding’te tanıdık oyuncuları görmek de şahane. Oyun dünyasının Hollywood’a yakınlaşmasının filmlerin hikayelerinin çeşitliliğini arttıracağını, oyunlara verilen önemi yükseltip bütçe kazandıracağını ve genişletilmiş evrenlerin oyunlara, filmlere, dizilere yayılmasını sağlayacağını ve biz son tüketiciye daha da keyifli anlar yaşatacağını düşünüyorum.

Tanınmış oyuncuların oyunlarda kendilerini göstermeleri için o oyunların kaliteli olması da şart tabi. İyi bir aktörü aktrisi oyununa katmak istiyorsan ya Kojima gibi çılgın bir bilimadamı olacaksın ya da CD Project Red gibi oyuncuları düşünen ve oyununa güvenen bir firma olacaksın. Keanu Reeves’i “Seni oyunumuzda metal kollu bir cyborg yapacağız, ne dersin dostum?” diyerek ikna etmek de öyle her babayiğidin harcı değildir kanımca. Adam oyuna ve ekibe güvenmese bu kadar ön plana çıkmayı kabul etmezdi. Hele de parada pulda gözü olmayan metro seyahatlerindeki yol arkadaşımız Keanu gibi birisi…

Tüm bunlar ışığında oyunlarda daha fazla Hollywood yıldızı görmek istediğimi düşünüyorum.

Ayrıca; film yönetmenleri, senaristleri de oyunlarda görev alsın lütfen. Christopher Nolan oyun yapsa nasıl olur acaba? Quantic Dream tarzı bir oyunda Nolan etkisi mesela? Veya Rocksteady’nin yeni Batman oyununda. Ya da Steven Spielberg yeni Mass Effect oyununda görev alsın. James Cameron Alien Isolation’ın devam oyununda karşımıza çıksın. Sigourney Weaver da olsun oyunda sesiyle, fiziğiyle. Bu böyle gider de gider.

Allahım olsun lütfen, amin.

6 Beğeni

David Cameron değil James Cameron, hatta o da değil de Ridley Scott.

1 Beğeni

Gears of War 5, Steam’de de satışa çıkacakmış ve oyunda Türkçe altyazı olacakmış. Fiyatı bir 350 TL olur bunun da.

1 Beğeni

Teşekkürler düzelttim. O kadar isim sayarken kendimden geçmişim, birbirine girmişler hehe. :smiley:

Ben James Cameron’ı görmek istiyorum. Ridley Scott’a bir sonraki Alien projesinde başarılar. :slight_smile:

1 Beğeni

Babana gel!:heart_eyes:

En sevdiğim aktörlerden 2si Norman reedus ve Keanu Reevusın bu konsol nesline muhtemelen damga vuracak 2 koca oyunda rol alması ve bu 2 oyunun da Türkçe gelecek olması :kalp:
Bi’ oyuncu daha ne isteyebilir ki :kalp:

Bu arada Cyberpunk 2077 Türkçe altyazı destekli olacak.

Benim gibi kart oyunu sevenlere. Ama Heartstone ile gwent çakması olmuş baya. :slight_smile:

1 Beğeni

Aha işte bu süper. Ama sadece PS4 olacaksa kötü.

1 Beğeni

Persona 5 Royal :star_struck: :star_struck: :star_struck:

3 Beğeni

Cyberpunk 2077’nin önsiparişini kardeşimle birlikte verdik.16 nisanı iple çekiyoruz,şimdiden gün sayılmaya başlandı :upside_down_face:
Collectors edition da harikaymış :heart_eyes:
Bu arada Microsoft’un E3 sunumu Cyberpunk dışında sizce de çok sönük değil miydi ?

5 Beğeni

Pek tarzım olmasa da şu oyunu bir ara deneyeceğim. Beklemediğim kadar beğeneni var.

Microsoft hiçbir zaman showun yıldızı olmadı ki. :slight_smile:

2 Beğeni

Dragon Age 4’ten haber gelecek diye umutlanmıştım ama görünüşe göre oyunun çıkıp çıkmayacağı bile kesin değil adamlar bir tane fragman ortaya attı sonra ses çıkmadı multiplayer lafları dönüyor ki o seriye multiplayer yapılması imkansız.
Bir çok oyunun fragmanı çıkmış ama çoğunu benim orta düzey bilgisayarım kaldırmayacağından hiç umutlanmıyorum Vampire The Masqurade: Bloodlines 2 ve Elden Ring aşırı ilgimi çekti ama.

Ubisoft ve Square Enix yayını 23:00’da kaçırmayın ve dua edelimde Prince of Persia veya bi umut splinter cell duyurulsun.:slight_smile:

Splinter cell çıkacak diyorlar da princeden pek umudum yok. Çok uzun zaman oldu ya. Geçen e3te korsan temalı online bir oyun vardı adını unuttum onu göstersinler çıksın da yakın zamanda.

Bu E3’demi Splinter cell duyurulacak?

1 Beğeni

Çok boş olunduğu bi dönem başlanmalı zira baya uzun bir oyun. Kafadan 80 90 saati var. Ben 120 saat civarında bitirebilmiştim.

2 Beğeni