E3 2019 (11-14 Haziran)

Ben daha çok Persona 3 ve 4’ü Ps4te görmek istiyorum. Aynı Persona 4 Golden gibi bir remake e gitmeleri hoş olur. Evde, zamanında kırdırdığım bir Ps2 var, arada açıp ikisini de oynarım. Elimde makine olsa Q serisini de oynardım.

1 Beğeni
6 Beğeni

Holy John Wick… Metası 80 ila 85 arası fikrim halen değişmedi. Çıkışına 1 sene neredeyse…

Cyberpunk 2077 Türkçe altyazılı geliyor. Steam ön sipariş fiyatı 250TL.Ads%C4%B1z

2 Beğeni

dims

Bırak o şehri, dünyayı bile yakarsın.

Umarım boşuna hype değildir. Witcher 3’ün tahtı sallantıda, benden söylemesi.

2 Beğeni

Bomboş bir Microsoft yayınıydı. Ortada Sony yokken şov yapmaları gerekiyordu ama utanmadan 8K, 120FPS, SSD diyerek konsol tanıttılar. Bunlar zaten kesin olması gereken şeyler. Bir de SSD’yi sanki kendileri keşfetmiş gibi konuştular tav oldum.

Ben böyle dışlama görmedim.

1 Beğeni

Türkiye değil kendileri kaybeder. Yeni nesilde Türkiye’de PS’in arkasında kaldıkları zaman ağlamasınlar yeter.

Ne demişler ki orada?

Xbox’taki game pass abonelik sistemini pcye duyurdular 100+ oyunla birlikte. Türkiye ve Güney Kore’de olmayacakmış. İndirimde şu an gamepass 5 liraya metro exodus oynayacaktım indirilmiyor Türkiye’den.

Normaldir yani.Korsan sektörünün tavan yaptığı bir ülke burası,ben garipsemedim ama koreylede bir tutulmak böhhhh yani :slight_smile:

Korsan sektörü istediği kadar tavan yapsın, böyle devam ettikleri sürece engelleyemezler.

Cyberpunk gümbür gümbür geliyor.

Bana inanmayanlar arkadaşım John’a sorabilir. Yalnız kendisi biraz asabidir, benden söylemesi.

5 Beğeni

Dönemin popüler Holywood yıldızlarının oyunlara konma furyasının sonunu hiç iyi görmüyorum.

Eskiden ünlüler tek tük oyunlarda “cameo” mantığıyla gözükürlerdi veya o ünlünün adını taşıyan ayrı oyunlar yapılırdı (MJ Moonwalker, 50 Cent Blood On The Sand, Shaq-Fu, Mike Tysons Punchout vs. vs. vs.) fakat son dönemde Norman Reedus, Jeff Goldblum, Kit Harington, Kevin Spacey, Keanu Reeves, Madds Mikkelsen vb. gibi yüzler, sıfırdan tasarlanmış, üzerine çalışılıp bir kişilik atanmış oyun karekterlerlerinin yerini almaya başladı.

Netflixde hangi yüzleri görüyorsak oyunlarda da aynı yüzleri görmek, oyun dünyasının geleceği açısından olumlu bir gelişme olarak gözükmüyor.

1 Beğeni

Oyuncular kendileri olarak oynamıyor ki verilen rol neyse onu yansıtıyorlar oyunda.

Ünlülerin adını taşıyan oyunlar daha kötü çünkü sadece o adı kullanarak vasatın altında oyun yapıyorlar genelde.

2 Beğeni

@ohyespatates windowsu son çıkan versiyona güncellemek gerekiyormuş, her updatede sıkıntı olup geri çekip tekrar tekrar veriyorlar diye acele etmemiştim güncelledim şimdi, indiriyor oyunları ama oynatır mı onu akşam deneyeceğim. Belki sade gamepass for PC vardır, ultimate olan sürüm içindeki Türkiye ve Güney Kore’de yoktur.

1 Beğeni

Farketmiyor ki… Oyunlarda verilen roller ile, oyunla aynı veya yakın dönemde yayınlanmış bir filmde dizide canlandırdıkları roller birbirinden çok farklı değil.

Norman Reedus’a eşcinsel bir cyborg karekteri verilmiyor oyunlarda. Walking Dead’de gördüğümüz tek takılan, motorla gezen, gizemli, cool guy rolü veriliyor. Kevin Spacey’e oyunlarda akıl sağlığı bozuk bir büyücü rolü verilmiyor. Oyun ile aynı dönemde popüler olan House of Cards da olduğu gibi şık giyinimli kötü adam karekteri veriliyor. Keanu Reeves’e de bu dönemde popüler olan John Wick benzeri bir karekter verilmiş. Yani oyuncuların oyunda yansıttıları şey farklı değil.

1 Beğeni

Bunlar oyuncunun üzerine yapışmış karakterler. Keanu abiyi romantik filmde izlerken bile her an 8 kişiyi öldürebilecekmiş gibi beklentiye giriyorsun.

1 Beğeni

Neden John Wick benzeri bir karakter? John Wick ile Johnny Silverhand arasında ikisini de aynı oyuncunun oynaması dışında nasıl bir benzerlik var?

1 Beğeni

Doom yine dibimi düşürdü. Önceki oyunda çok iyiydi. Yine bam bam bam! Oyun 349 TL’den ön siparişe açılmış. :S Bundan bilmem kaç saat daha uzun sürecek Cyberpunk bile 250 TL. Aral senin Allah belanı versin!

2 Beğeni