Ekibimizin Koleksiyoncusu Cansu Kayalar'ın 10 Favori Harry Potter Parçası!

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Ekibimizin Koleksiyoncusu Cansu Kayalar'ın 10 Favori Harry Potter Parçası! – Fantastik Canavarlar

image

“Bir çocuğun yetişkinlerin dünyasından kaçıp, her açıdan güçlü olduğu bir yere gitmesi fikri bana çok çekici geldi.” – J.K. Rowling İşte bu fikir, dâhiyane bulduğum ve aslında ne kadar ihtiyaç duyduğumu kitapları okuyana kadar fark etmediğim bir fikirdi. Aradan yıllar geçti, ancak bu ihtiyacım yetişkin olmama rağmen değişmedi. “Yetişkinlerin” dünyası çoğu zaman boğucu ve katlanılmaz… (DEVAMI…)

5 Beğeni
  1. Bir mösyö taha vakası sanırım :DDD

Ahh en son 700 tl birşeydi .

1 Beğeni

Mösyö tahanın koleksiyonu bunun yanında çerçöp kalıyor. Çok aşırı özel parçalar var. Mösyö taha daha küçük ve biraz da aliexpress yapımı şeylere sahip. Fakat yazardaki (bariz) servet ve mösyö tahanın ekonomik durumu karşılaştırılırsa mösyö tahanın koleksiyonu aşırı etkileyici bence.

2 Beğeni

merhaba mesajınızı yanıtlamak istedim. aslında Mösyö Taha ile ilgili çok yorum görüyorum. Mösyö Taha’yı fantastikcanavarlar sayesinde tanıdım, kendisi genç bir arkadaşımız ve gerçekten başarılı buluyorum bu yolda. Neden bir karşılaştırma gereği var anlayabilmiş değilim ama ben en çok ‘‘zengin’’ kısmına takıldım. 19 yaşından beri çalışan bir insan olarak (ki şuan küçük bir bebeğim var ve part-time bir işte çalışıyorum) tüm bunlar benim kendi şahsi emeğimledir ki öyle olmasa bile bu yine bir koleksiyonu emeksiz hale getirmiyor aslında. bu bir tercih meselesidir, siz çalışırsınız kişisel bütçenizle pc oyunu alırsınız, ayakkabı alırsınız, elbise alırsınız, ben bunları aldım. kaldı ki yukarıdaki listedeki 7 maddeyi şuanda milyoner bile olsanız alamazsınız çünkü bulması zor hatta imkansız şeyler var. dolayısıyla büyük bir araştırma, çaba ve zaman da istiyor bunları bulmak ve bir araya getirmek. örneğin; aldığım ateşoku; kargo bedeli ve gümrük vergisi dahil 750 liraya getirdim Türkiye’ye. Dolar kurunu, hangi yılda olduğumuzu siz tahmin edin artık (ki ateşoku kesinlikle en eskisi değil). koleksiyon tutkusu bambaşka bir şey aslında. yorumunuz için teşekkür ederim.

2 Beğeni

Bu gerçekten harika bir replika, benim de almak istediğim şeylerden birisi :star_struck:

Katılıyorum diyebilirim. Mösyö Taha’yı uzun zamandır tanımamdan da kaynaklanıyor olabilir tabii :smiley:

Kesinlikle başkasının parasıyka veya çalarak koleksiyon yaptığınızı düşünmedim. Tabi ki sizin paranızdır fakat Tales of beedle the bard ın koleksiyoncu sürümünü alabiliyorsanız güzel bir maaşı olan çalışan bir insansınız demektir ve bazı parçaları bulmanız kolaylaşır. Tabi kendi yaptığınız ve varlığından bile haberim olmadığı şeyleri bulmanız etkileyici değil demedim hiç. Çok özel parçalar var ve gördüğüm en eşsiz koleksiyon. Fakat ben 3 yıldır basit bir noble collection asası almaya çalışıp yine de alamayan bir öğrenci olarak şu dönemde kendimle daha çok özdeşleştirdiğim Mösyö Taha’nın koleksiyonunu da yabana atmamak lazım demeye çalıştım çünkü yolun başında da olsa, sizin kadar eşsiz parçaları olmasa da almak istediğim herşeye sahip. Karşılaştırma yapmış gibi görünmüşüm ama gerçekten amacım o değildi sadece onun koleksiyonunun da diğer perspektiflerden çok değerli olduğunu söylemeye çalıştım ama yanlış söyledim sanırım kusura bakılmasın.

Acaba hogwarts kütüphane kitaplarını nerden aldınız - saygılar