En Asil Fantastik Karakter Sizce Hangisi?

Sadece asillik olarak değil kahramanlık , cesurluk , adalet , eşitlik vs tüm iyi ve güzel ilkeleri ele aldığınız da kimi seçersiniz ?

4 Beğeni

Aragorn ( konu kilit )

11 Beğeni

Samwise Gamgee - LotR
Sir Galahad - Paternus

3 Beğeni

Dük Leto Atreides ve Lady Jessica ilk kitapta sahnelerini okurken gururlanıyordum resmen.

3 Beğeni

Yani şimdi Ormanın Hanımı Galadriel dururken… Kimse yazmamış… Çok ayıp, çok.

7 Beğeni

Hayalet Sürücü :fire:

1 Beğeni

Vereceğim örnek, yüksek fanteziden olmayacak.

Karşılaştıklarım arasında bu niteliklere sahip olarak aklıma kazınan karakter, Robert E. Howard’ın Solomon Kane’i.

Tabii Kane’in hikâyeleri fantastik bir evrende geçmiyor. 16. ve 17. yüzyılda kayıp uygarlıklarla ya da suçlularla mücadele ediyor. Büyücüler, doğaüstü varlıklar vs. arada bir denk geliyor. Püriten bir Avrupalı.

Ama keskin adalet anlayışı itibariyle, nereden geldiğine ve kimliğine bağlı kalmayan eylem ve kararlara sahip.

Haksızlığa uğrayan büyücüden yana tavır alır. Adaletsizce davrandığını düşündüğü birini cezalandırmak için tehlikeyi göze alır, o kişinim kararı sebebiyle vicdan azabı duyduğuna şahitlik edince vazgeçer. İlk başlarda vahşi ve zalim zannettiği insanları gerek görünce korumaya çalışır. Kendine ve başkalarına verdiği sözü tutmak için kıta kıta gezer. Adalet adına, tanımadığı kurbanların bile kanını yerde koymaz… vs. vs.

Tabii onu bu kadar uçlara götüren şey, bir bakıma, kendi zamanı için bile ilkel sayılan barbarca adalet ve kahraman olma arzusu. Ama kendine bile zar zor itiraf ettiği arzusu, düşüncelerindeki ve eylemlerindeki keskin doğruculuğu gölgeleyemiyor.

Prensiplerini yaşaması açısından Batman ve Superman’in kesiştiği noktada. Tüm gücünü ve hünerini, kasvetli bir obsesiflikle yaşattığı adalet duygusunun hizmetine sunuyor.

11 Beğeni

SIR CRISTOPHER LEE yi secerim. Cunku hem gercek hem kurgudur. Starwars da kont duku lotr da sarumandir. Gercek hayatta kilic ustasi ve ortacag dovus sanatlari uzmanidir. Kah James bond, kah Draculadir. Metal muzik asigi olup albumleri vardir. Daha fantastik bir adam ben düsünemem… Huzur icinde yatsin…

3 Beğeni

Ilk kitaptan yorumladığım kadarı ile Dalina Kholin

images (2)

6 Beğeni

Kitapta ki sam mi yoksa filmde ki sam mi ?

Kitap. Filmdeki Sam filmde en sevmediğim karakter.

Bende öyle tahmin etmiştim.

1 Beğeni

90074-151771-roland-deschain_large

Son Silahşör, Gilead’ın son evladı Roland Deschain.

1 Beğeni

Cevabım tabi ki Zaman Çarkı serisinden Lan.

Dolandırıcılık ile meşgulken Locke Lamora :sweat_smile:

2 Beğeni

İlk kitabı okuyalı çok oldu ama herhalde Kaladin kendini gösterecek vakti bulamamıştı daha?:sweat_smile:

Fantastik olduğu tartışılır ama Mad Mikkelsen’ın Hannibal’ı…

2 Beğeni

Kral Jahad - Tower of God

Gedik Savaşları - Prens Arutha conDoin.
Ejderha Mızrağı - Sturm Brightblade
Favorim Şövalye Jean de Pardaillan.

@Montana Roland pek iyilik timsali olarak resmedilmemekte aslında ama? :slight_smile:

Unutulmuş Diyarlar: Sadece ilk üçlemeyi ve Kristal Parçasını okudum gördüğüm kadarıyla Drizzt Dourden tabi ki.