En Beğendiğiniz Korku/Gerilim Kitapları

(Fatih Ataç) #1

Hayvan Mezarlığı
Medyum

Bugüne kadar hiç korku/gerilim okumadım. Sadece yakın zamanlarda H.P. Lovecraft’ ın Karanlıkta Fısıldayan ve Innsmouth’ un Üzerindeki Gölge kitaplarını okudum ve beğendim. Yine Lovecraft’ tan devam edeceğim galiba. :slight_smile:

(Fatih Ataç) #3

Karanlıkta Fısıldayan gayet güzeldi. Yalnız Lovecraft’ın Deliliğin Dağlarında isimli kitabında aradığımı bulamadım.

(Yasin) #4

En beğendiklerimden birkaçını sayayım.

Stephen King’in
Medyum
Mahşer(post-apokaliptik)
Hayvan Mezarlığı
Christine

Peter Straub-Hayalet Hikayesi
Clark Ashton Smith-Düşlerin Efendisi
William Hope Hodgson-Sınırdaki Ev
Dean Koontz-Nöbet, Gecenin Tam Yarısı

H.P. Lowecraft-Okuduğum bütün hikayeleri

(Cemalettin Sipahioğlu) #5

Kitap değil de, en son okuduğum kısa bir öykü hoşuma gitmişti.

Robert E. Howard öykülerinin derlendiği Çatıdaki Şey kitabından, Ölümün Korkunç Dokunuşu. Derlemenin geneli, dergilerde yayınlanacak öykülerden oluştuğundan, o formata göre yazılmış. Bazı öyküler Lovecraftçı yazılmışken, bir kısmı da Howardvari gerilim-serüven biçminde kaleme alınmış. Derlemedeki son öykü bu iki grubun dışında; olağan yaşantımızdaki korkulara değinilirken, dehşetin kökeni çokta uzaklardan gelmiyor. Öykü bu yüzden bana daha irkiltici geldi.

(Emre ) #6

İlk defa korkudan tir tir titriyorum ve bunu şuan yazıyorum. Bir keresinde korkar gibi olmuştum Lovecraft okurken sonra demiştim kitap okurken korkulur mu diye ama şuan şok geçiriyorum hatta anksiyete krizine girebilirim. Okuduğum kitap : Dracula.