En Beğendiğiniz Korku/Gerilim Kitapları

Hayvan Mezarlığı
Medyum

1 Beğeni

Bugüne kadar hiç korku/gerilim okumadım. Sadece yakın zamanlarda H.P. Lovecraft’ ın Karanlıkta Fısıldayan ve Innsmouth’ un Üzerindeki Gölge kitaplarını okudum ve beğendim. Yine Lovecraft’ tan devam edeceğim galiba. :slight_smile:

1 Beğeni

Karanlıkta Fısıldayan gayet güzeldi. Yalnız Lovecraft’ın Deliliğin Dağlarında isimli kitabında aradığımı bulamadım.

2 Beğeni

En beğendiklerimden birkaçını sayayım.

Stephen King’in
Medyum
Mahşer(post-apokaliptik)
Hayvan Mezarlığı
Christine

Peter Straub-Hayalet Hikayesi
Clark Ashton Smith-Düşlerin Efendisi
William Hope Hodgson-Sınırdaki Ev
Dean Koontz-Nöbet, Gecenin Tam Yarısı

H.P. Lowecraft-Okuduğum bütün hikayeleri

5 Beğeni

Kitap değil de, en son okuduğum kısa bir öykü hoşuma gitmişti.

Robert E. Howard öykülerinin derlendiği Çatıdaki Şey kitabından, Ölümün Korkunç Dokunuşu. Derlemenin geneli, dergilerde yayınlanacak öykülerden oluştuğundan, o formata göre yazılmış. Bazı öyküler Lovecraftçı yazılmışken, bir kısmı da Howardvari gerilim-serüven biçminde kaleme alınmış. Derlemedeki son öykü bu iki grubun dışında; olağan yaşantımızdaki korkulara değinilirken, dehşetin kökeni çokta uzaklardan gelmiyor. Öykü bu yüzden bana daha irkiltici geldi.

3 Beğeni

İlk defa korkudan tir tir titriyorum ve bunu şuan yazıyorum. Bir keresinde korkar gibi olmuştum Lovecraft okurken sonra demiştim kitap okurken korkulur mu diye ama şuan şok geçiriyorum hatta anksiyete krizine girebilirim. Okuduğum kitap : Dracula.

3 Beğeni

Aykut tufan AYÇA’m ben cinleri ve insanlari ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Hoş geldiniz foruma. En beğendiğiniz korku kitabı kendi yazdığınız kitap mı?

7 Beğeni

Dean R. Koontz’un ‘Gecenin Tam Yarısı’ adlı korku gerilim kitabını bilen birisini görmek çok güzel, 80’li yılların bu korku kitabını yıllar önce okumuştum, sırtınızda bir ürpertiyle okurken sağa sola arkaya dönüp biri var mı diye baktıran, sinir bozucu bir korku kitabıdır, tarafımca önerilir…

Korku hissini iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız aynı yazarın ‘Nöbet’ adlı korku-gerilim kitabını da öneriyorum;

3 Beğeni

Bram Stoker
Dracula

Stephen King
Medyum
Hayvan Mezarlığı

Clive Barker - Cehennemlik Yürek

3 Beğeni

Last Days - Adam Nevill
Kafamdaki Hayaletler - Paul Tremblay
Geçen yıl okuduğum iki iyi romandı…

Bunların haricinde Clive Barker’ın Books Of Blood (Kan Kitapları) serisini sayabilirim.

4 Beğeni

Acaba Last Days’i yorumlayabilir misiniz? Yazarın Last Days, The Reddeding ve Last Girl kitaplarını merak ediyorum. Umarım Pegasus biran önce çevirir.

1 Beğeni

Nam-ı diğer ‘Hellraiser’…

1 Beğeni

Last Days, karakter kurgusu olarak yazarın okuduğum Ritüel ve Apartman 16 romnalarına göre daha başarılı. Belli ki başka Manson tarikatı olmak üzere tarikatlara ve Avrupa tarihi, hermetizm ve ezoterizm üzerine iyi çalışmış. Tarikat kurgusunun altında karanlık büyü sanatlarını , onun da altına tarihi iyi kurgulamış. Okurken bazı yerlerde Lovecraft, bazı yerlerde ise Clive Barker okuyormuş hissi yaratıyor.
Pegasus diğer romanlarını da dilimize kazandırırsa çok iyi olur.

3 Beğeni

Bu yorumunuzla iştahımı daha da kabarttınız. Hem Lovecraft hem Barker hissi yeter de artar bile. Umarım en kısa sürede çevrilir.

3 Beğeni