En Duygulandığımız Potter Sahnelerinin SS'lerini Paylaşıyoruz (Ölümler Hariç)

Kitapta Dumbledorun cenazesi kesinlikle en vurucu bölümdü. Filmlerde çıkarmış olmalarını yıllar geçti hala affedemedim. Ama sanırım duygusallık konusunda ölüm hariç düşünürsem en yoğun olanı Harry’nin annesinin ölmeden önce Harry’e yaptığı konuşma.

6 Beğeni

Evet, bazı sahneler filmde yok. O sahneler filmde yok diye çok üzülmüştüm.

2 Beğeni

Kitapta Ölüm Yadigarları’nda Kreacher’ın hikayesini okuduğumda ağlamıştım. Eğer filmde sahnesi olsaydı kahrolurdum kesin. En duygulandığım sahne buydu. Kreacher’a hatta ev cinlerine çok üzülmüştüm.
EnragedFrenchAfricanelephant-small

Filmlerde ise, Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda Voldemort’un Harry’i etkisi altına almaya çalıştığı sahnede çok duygulanmıştım. Gördüğü imgeler çektiği acıyı çok etkileyici anlatıyordu.
images

3 Beğeni

SS atamam şimdi ama en çok Harry “Ölmeye hazırım,” dediğinde duygulandım.

1 Beğeni

Şimdi ss atamam. Ama en çok Ölüm Yadigarları 2’de Voldemort Harry’i öldürecekken kameranın Harry’ye yaklaşması ve Harry nin gözlerini kapatması beni çok etkilemişti. Sanki her şey bitmiş gibi hissetmiştim ve o sahnede ölüm sahnelerinden daha çok etkileniyorum.

1 Beğeni

İlk aklıma gelen Harry’nin birinci sınıfta aynanın karşısına oturup ailesini sakin sakin izlemesi… Senelerce yapayalnız,ailesinin özlemiyle büyümüş Harry…

1 Beğeni

“Bunca zaman sonra öyle mi?” “Her zaman…”
image “Her insanın içinde bir aydınlık ve bir karanlık taraf vardır. Önemli olan hangisini seçtiğimizdir. Bizi biz yapan budur.”
“Bana yakın kalın.” “Her zaman…”
Bu sahnelerde hüngür hüngür ağladım. Ama ölümler hariç olmasaydı ağlamaktan depresyona girdiğim en ağladığım sahne. Sirius’un Ölümü. Sirius favorimdi. Nur içinde yat güzel adam…

ıhıı

Sirius öldüğünde Harry’nin bağırarak ağladığı o sahne :sob: :sob:

1 Beğeni

Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum ama o sahnede ağladığım zamandan sonra bi daha asla ağlamadım. Gerçekten. Ben çok ağlayan bir insandım ama sanırım bu sahnede içimdeki gözyaşı tükendi :sob: O zamandan beri bir gözyaşı dökülmedi gözümden. Nur içinde yat güzel adam. Favorilerde olduğunu sakın unutma. :frowning:

Ve ağlamamı durduran sahne Harry’nin zihinbend yaparken söylediği sözler: “Zayıf olan sensin. Sevgiyi ve dostluğu asla bilemeyeceksin. Bu yüzden sana acıyorum…”

2 Beğeni

Bu sahne filmlerde yok ama size anlatabilrim;

Lupin Harry’e Ted’in Vaftiz Babası olmasını istediği zaman çok duygulanmıştım.:frowning:

4 Beğeni

O sahnede çok anlamlıydı :frowning: Harry vaftiz babasınını ölümü travmasından sonra kendisinin vaftiz baba olması :frowning:

2 Beğeni