En Sevdiğiniz Kitap/Film/Dizi Evreni

Benim için bir tercih yapması zor. Harry Potter’ı sevsem de aklım Talihsiz Serüvenler Dizisi’nde kalır en basitinden. Şimdi bir de The Umbrella Academy eklendi. Her birinin hikayesi, evreni, karakterleri ayrı çekici geliyor. Neyse lafı da çok uzatmıyorum, hemen size sormak istiyorum.

En sevdiğiniz kitap/film/dizi evreni hangisidir?

Forumda bir algı operasyonu var sanıyorum. Günde en az 2 defa DiskDünya alıntısına denk geliyorum :grinning:

2 Beğeni

Benim de ismimi verin çok güzel överim. Ben para da istemiyorum. Seriyi göndersinler yeter😄

3 Beğeni

Fantastik kurguların ortaya koyduğu dünyaların ayrı ayrı birer güzelliği olsa da, ben iflah olmaz bir Orta Dünyacıyım… Her şey bir yana, Tolkien’in Orta Dünyası bir yana…

Film olarak LOTR’ı tek geçerim. Dizide ise popüler bir seçim olarak GOT’u söyleyebilirim. Kitap seçiminde ise bir şey söyleyemiyorum. Okuyacağım çok kitap var daha.

iyi ile kötünün sert hatlarla ayrılmadığı, seçimlerin genellikle kötü son veya daha kötü son arasında yapıldığı, herkesin gri tonlarda karakterler olduğu Witcher evreni benim favorimdir.

Hızlıca kontrol ettim. Baktım âşkım yok.

Hemen yapıştırıyorum: Dune!

1 Beğeni

En iyi dizi evreni sanırım Amerikan Gods benim için, en iyi kitap evreni de Sherlock Holmes üstüne tanımam :smiley:

Battlestar Galactica en sevdiğim dizi olsa da içindeki evren son derece ıssız. İnsan ve Cylon dışında zeki yaşam formu görülmedi. O yüzden Uzay Yolu evreni diyeceğim. Son derece renkli bir evreni var ve evrendeki her bir uygarlık gerçek dünyadaki başka bir olgunun parodisi.

Kitap & Film: Lord of The Rings
Dizi: Game of Thrones