Engelsiz Çizgiler


(Cankut Değerli) #1

Selamlar sevgili rıhtım ahalisi. :slight_smile:Eski forumdan projemizi hatırlarsınız, zaten bir noktada rıhtım sayesinde başlamıştı engelsiz çizgiler.
Geçen sene ağustos ayında çeşitli sebeplerle ara verdiğimiz projemize yenilenmiş bir enerjiyle ve dinamik bir ekiple devam ediyoruz!
Bilmeenler için Engelsiz Çizgiler, çizgi romanlardaki kareleri görme engelliler için yazılı olarak betimleyen bir proje, karelerdeki hareketleri ve olayları söze döküyoruz bir nevi. “Adam kolunu kaldırıyor” ya da “Kadın camdan dışarıyı izliyor” gibi, yani bunlar en basit örnekler. :slight_smile:Dün (1 Eylül) itibariyle geri dönüşümüzü İnstagram sayfamızdan duyurduk. Şimdi çizgi roman dünyasını erişilebilir hale getirmek amacıyla tam gaz çalışıyoruz. Betimlemelerimiz, herhangi bir telif sıkıntısı olmaması için, Getem’de (Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi) yayınlanacak, buraya rapor gönderilerek kayıt olunduğundan herhangi bir sorunda çıkmıyor.
Bizi takipb etmek istiyorsanız ya da bizime aynı çizgiler üzerinde yürümek isterseniz bize ulaşabileceğiniz sosyal medya hesaplarımız:

https://twitter.com/ecizgiler

Ayrıca engelsizcizgiler@gmail.com da mail hesabımız, web sitemiz henüz yapım aşamasında. Eğer sormak istediğiniz bir şey olursa buradan ya da sosyal medya hesaplarımızdan çekinmeden sorabilirsiniz.


(Cem) en yukarıda sabitlendi #2

(Cankut Değerli) #3

Selamlar millet.
Yarın (12 Ekim) ve Cumartesi (13 Ekim) tarihlerinde Engelsiz Çizgiler olarak Beyaz Baston ve Erişilebilirlik festivaline katılmak için Boğaziçi Üniversitesi güney kampüste olacağız.
Bu festival beş senedir yapılıyor, biz de projemizle ilk kez 2016 yılında dahil olmuştuk, bu sene de yenilenmiş olarak tekrar orada olacağız. Yolunuz düşerse standımıza bekleriz. :slight_smile:


(Özgür Kuru) #4

@cankutpotter bu proje ne alemde


(Cankut Değerli) #5

Form çalışmalarımız devam ediyor, ekip arkadaşlarımın kendilerince başka yoğunlukları da olduğundan yavaş gidiyor maalesef. Hazır olduğunda burada paylaşacağım mutlaka.