Enginlik Serisi

Suan piyasada 2. Ve 3. Kitaplar var. 1.ci kitap yok sadece. Nadir kitapta ilk kitabı uygun bulup digerlerini de ek olarak alabilirsiniz. Ben zebramodan 3unu 75e almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Dizi güzel ama kitap enfes. Ben ilk sezonu izledim unutmak icin bekliyorum 1 yıldır :grimacing: şükür kitabi okurken zar zor aklıma geliyor.

1 Beğeni

Bu durum Akılçelenin yaptığı boyut değiştirme kadar sıkıntı olmaz. Tüm kitaplar tek bir tasarımı olsaydı (örneğin HAY gibi) kötü olurdu ama öyle bir durum yok.

2 Beğeni

Hayırdır, sen? :smile:

@Agape Denetmeninin dediğine karşı çıkan forum üyesine ne yapılır? Hem fuara da gelmiyor :smile:

2 Beğeni

Bizi yine gaza getirip, kendini kurbağaya, beni de prangalatıp forsa yapmaya niyetin var gibi.

2 Beğeni

:joy: yapmaz artık akıllandık :roll_eyes:

1 Beğeni

Onun için çok sağlam bir oyunu dizisi ya da filmi çıkması lazım. Yoksa her kitap 1-2 kere basılıyor. İte kaka seri bitiyor ya da bir yerde yarım kalıyor. İnternette çok, ilk kitapların stoğu olmayan 2-3’lerin ise elde kalıp satılamadığı seriler.

O sebeple İngilizce öğrenip orjinalinden okumak daha verimli. Bizim yayıncılara güvenemiyoruz.

Daha 4. kitap basılmamışken, ilk 2 kitap orijinal kapaklarla yeniden basılır mı ki? Pek olası görünmüyor…

@_restlessness ikinci ve üçüncü kitabı sepete attım, alayım mı almayayım mı diye düşünüp duruyorum :slight_smile: sanırım siz beklemenin daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz. Sanırım ben de bekleyeceğim

Bunu fuarda sormuştuk, Emre Bey bizzat “ben basmak istiyorum aslında ama…” demişti sonrasını hatırlamıyorum(klasik ithaki bahanelerinden biri takip etmiş olabilir), tükenmemiş olabilir henüz. Zaten devam edeceklerse seriye en az bir 10 yılımız var bitirmelerine/yetişmelerine o zamana ilk iki kitap tükenip az da olsa seri devam ettikçe basarlar diye düşünüyorum ben önünde sonunda görebiliriz yeni kapaklısını. Devam etmezlerse zaten ilk kitaplar da yenilenmez o durumda almanın da bir anlamı yok zaten. Bekleyebilirsek bir taşla iki kuş oluyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Bence sahaflar olaya uyanmadan almak lazım.
Şuan fiyatları iyi.

Benim en çok beklediğim iki seriden biri bu seri. Gelmezse ingilizce ebooktan devam…

2 Beğeni

Ben takıyorum bu kapak olayına ya yenilerin hepsi orijinal kapakla giderse ilk ikisi üvey evlat gibi kalacak, devam ederlerse bunları da basarlar zaten tükenirse, yoksa zaten devam da etmez demektir. İlk kitabı bir ara kindle’a bedavaya almıştım. İkinci kitap da uygun amazonda kindle versiyonu. İthaki basmıyoruz desin de oradan başlayayım diye bekliyorum ben açıkçası.

1 Beğeni

Bu ay 13 Aralık’da The Expanse dizisi 4. Sezonu yayınlandı. Bizim 4. Kitap ise yok halen.

1 Beğeni

Dizi yeni sezonu harikaydi bu ara. Kitaba gore bir kac degisiklik var sanirim ama kalite eksilmemis artmis diyebilirim.

2 Beğeni

Enginlik serisi okuduğum iyi bilim kurgulardan biri karakterler gerçekten çok gerçek, Mars, Ay ve çevresinin artık insan ırkının yaşam alanı haline geldiği bir evren, Her zaman savunduğum bir tez var, bu fantastik ve bilim kurgu türü için daha geçerli okurken böyle bir evrenin gerçekliğine inanıyorsam bu hikaye tamamdır, İşte Enginlik 'te böyle bir hikaye, fakat kitapların dilimize aktarılması bazen uzun sürünce maalesef yayınevleri altın yumurtlayan tavuğu kesiyor okuma şevkimizi kırıyor, ben üç kitaba da sahibim çıktığı ilk hafta temin ettim satın almayı uzak bir tarihe öteleyince biten baskılardan korkum hepsi var.
Dizi için diyeceğim ilk sezonu seyrettim aynı zevki bulamadım, zaten kitaptan ayrılan bir kaç şey var bana kitapların zevkini vermedi.
Son sözüm bu seri işi ekonomik olarak sıkıntı içindeki yayın dünyasını zorluyor, okuyucu kitlesi küçük, seçici bilim kurgu, fantastik okuyucusunun bitmeyen, sonu gelmeyen serilerden kurtulması için farklı yollara gidilmesi gerekir dört kitaplık seriyi iki iki çevirin satın olmazmı üç kitapsa ikiyi çevirin satın, satışı iyi olsun üçüncüyü de çevirelim deyin okuyucunun sorumluluğu artsın sahip çıksın, baskısı yok diyoruz bu seri için demekki satılmış hayran kitlesi, meraklısı var gerçi burada da az mesaj olmuş haydi Expanse hayranları yazın biraz eminim yayınevleri okuyordur buraları.

Yayınevine defalarca “devamını istiyoruz” diye yazdık. Yine bir çok kez “devamı ne zaman gelecek?” diye de sorduk. Aldığımız cevaplar da hep “yakında”, “sonbaharda”, “ilkbaharda” gibi beklentiyi sıfırlamadan bizleri geçiştirmeye yönelik cevaplar oldu. Maalesef İthaki benim bu seri ile ilgili umudumu öldürdü. Yıllardır dizinin 4. Sezonu çıkmadan şu kitabı alıp okumak istiyordum. Olmadı. 5. Kitabı da çevirip son iki kitabı birlikte bassalar ben zevkle alırım ama bir tek 4. Kitabı çevirip, redaksiyon (!), edisyon (!), kompozisyon (!) ve baskısizyon (!) süreçlerini tamamlayamayan bir yayınevi iki kitap için bu işi hiç tamamlayamaz.

4 Beğeni

Sen zaten yalan oldun.:cry:

Enginlik…
Sen ne bahtsız bi serisin adeta üvey evlat gibisin, kimse basmak istemiyor seni. Öğrendik ki 4 ve 5. kitapların çevirisi, kapağı tamam. Bilin bakalım ne eksik. İştah, özveri, motivasyon…

4 Beğeni

Bu beni çok üzüyor ne yazık ki :confused:

1 Beğeni

Dizisinin üçüncü sezonunu yeni bitirmiş biri olarak bu serinin Kayıp Rıhtım’da bile yeterince konuşulmamış olmasına çok şaşırdım. Hem dizisinin hem kitaplarının boynu bükük kalmış… Bu gidişle değeri iş işten geçtikten sonra anlaşılacak korkarım.

1 Beğeni

Emre bey 4. ve 5. kitapların hemen hemen hazır olduğunu söyledi. Merakla bekliyoruz. Keşke 1 ve 2’yi orijinal kapakla yeniden bassalar.