Epik-Fantastik Kitap Önerisi

Altı kitap değil. Şuan 4 kitabı var aslında. Böldükleri için 8 kitap gibi görünüyor :blush:

4 lü ve böyle altılı set sattıkları için demiştim tabi fiyatlar set olunca yüksek genelde

Yerli ve milli George Martin. Orkun Uçar beklenmez. Ta kaç yıl önce şu kadar kitap yazacağım, bu kadar seri olacak diye döşüyordu. 12 kitaplık Derzulya serisi yazacaktı sözde. Kaç yıl sonra yaza yaza Sin Sarı İstilayı çıkardı 2013’te. Diğer Derzulya serilerini çıkaracak mı o da belli değil. Kızıl Vaiz iyiydi, hikayelerden oluşan bir kitaptı, kaç yıl önce okumama rağmen kafamda güzel olarak bir yer edinmiş. Bu kitap tavsiye olunur. Ama Orkun Uçar 3. kitabı çıkarmadan bu seriye başlanmasını tavsiye etmiyorum. Bunu yapan maalesef kendisidir. Asi 2005’de çıktı, Kızıl Vaiz 2007, Sarı istila 2013. 2008’de Metal Fırtına 4’ü yazdı sonra puf, yok oldu adam. 2008’e kadar da bayağı çıkarıyordu yani. En son Metal Fırtına 5’i yazmış 2015’de. Bu hızda giderse çok bekletir kendisi.

4 Beğeni

Madem yerli öneriyoruz, ben de Saygın Ersin’in Yedi Kartal Efsanesi serisini öneriyorum. 2 kitap çıktı, kalan 2 kitap da Ekim gibi çıkacak.

1 Beğeni

O yüzden dedim ya kalan kitaplar ne zaman çıkar belli olmaz diye. :smiley: :smiley: Çok sevdiğim bir yazar ama bizi çok bekletiyor. :frowning:

2 Beğeni

Sarı İstila 2006 sonunda çıkacaktı sözde, 2006! . Erteleye erteleye 2013’e kadar gitti. Diğer Derzulya kitapları, onlar da neymiş. Ben Martin Rothfuss nedir bilmeden Orkun Uçar tanıdım.

2 Beğeni

Gölgelerin Efendisi.Fantastik isteyen herkese öneririm.Zorla okuttuğum insanlar var.

Aha tanıtım yazım bile var.

1 Beğeni

En son Kült adlı bir romanı çıkmıştı ama bir Zifir, Kızıl Vaiz, Asi ya da Sin değildi. :smiley: Zamanında kendisi de aynı sorunu belirterek bir öz eleştiri yapmıştı. Eh zamanında dedim ya. :smiley: :smiley:

Yazar ne durumda? Nelerle boğuşur? Bilemeyiz ama sevdiğimizi belirtelim buradan. Derzulya serisinin yarım kalması çok üzer beni ve benim gibi düşünenleri.

Hep çocuk bölümünde görüyorum bunları. İnceleme okumuyorum spoiler alırım diye. Tek bir şey soracağım. Hikaye yetişkin hikayesi mi yoksa çocuklar için mi?

Çok Önerdiklerim:
Robin Hobb - Farseer Serisi
Mark Lawrence - Parçalanmış İmparatorluk Serisi
Margaret Weis&Tracy Hickman - Ölüm Kapısı Serisi
Andrzej Sapkowski - Witcher serisi
David Eddings - Elenium, Tamuli Serileri
Leigh Bardugo - Kargalar Meclisi Serisi
Brandon Sanderson - Sissoylu Serisi

Az Önerdiklerim:
Trudi Canavan - Kara Büyücü Serisi
Cristopher Paolini - Miras Döngüsü Serisi

1 Beğeni

Sissoylu serisi
Tam epik fantastik değil ama Kadim Kanunlar serisi
Yine tam epik fantastik değil ama Barut Büyücüsü serisi
Tam fantastik değil fantastik bilim kurgu arası ama Yeni Güneşin Kitabı serisi
Ayrıca @Shelpe benim pek sevdiğim bir seri değildir. 12 kitabını okudum(okuduğumda 12 kitap çıkmıştı). Kalitesiz Gediksavaşları çakması olarak görürürüm. Ama bu dediklerim şu anki düşüncelerim. Çocukken çok beğenmiştim.

1 Beğeni

Ben çocukken okumuştum.Güzeldi.Yani kurgu olarak basit onu söyleyeyim.Detaylara çok inilmemiş.Yetişkin içerik barındırmıyor genellikle.

Absentium yazarın dönüşü diye bir kitabı çıktı yakın zamanda henüz almadım. Ama asıl yüksek doz çürüyüş ve yüksek doz gelecek kitaplarını bulabilirseniz alın. İkisi de antoloji ama bildiğim kadarıyla 5 yazar iyi uğraştılar o hale getirmek için kitabı.
Ayrıca ben sitesinden hikayelerini okumuştum bol bol.
Derzulyayı hala yazıyor. Bir Orkun Uçar bir Saygın Ersin beklerken durumum vahim.

1 Beğeni

İki öykü derlemesini de biliyorum. İlk derlemeyi okuyup beğenmiştim. Absentium kitaplığımda fakat daha okumadım.

Yazarın Derzulya serisine devam ettiğini biliyorum ama söz konusu Orkun Uçar olunca insan uzun bir süreye hazırlamadan edemiyor kendini.

1 Beğeni

http://orkunucar.blogspot.com/
O zaman canınız sıkıldıkça veya derzulyayı hatırladıkça buradaki öyküleri okuyabilirsiniz.

1 Beğeni