Epik-Fantastik Kitap Önerisi

Arkadaşlar okuyacak Epik-Fantastik bir seri arıyorum kafayı yiyeceğim çünkü bulamıyorum. Yetişkinlere yönelik tavsiyeler alabilir miyim ? Seri olursa daha iyi olur çünkü günde bir kitap bitiyor.

Okuduğum Kitap Serileri;

Yüzüklerin Efendisi
Zaman Çarkı Serisi
Dune Serisi
Kralkatili Güncesi Serisi
Kuzgunun Gölgesi
Drizzt Efsanesi
Yerdeniz Serisi
Gediksavaşları Efsanesi
Belgariad Serisi
Ejderha Mızrağı Serisi
İblis Döngüsü Serisi
Fırtınaışığı Arşivi Serisi
Harry Potter Serisi

2 Beğeni

Amber yıllıkları. (Kendimi kızılayda hissettim :/)

İlk iki kitabını okudum ancak bana hitap etmedi. Yine de öneri için teşekkürler.

Rıhtımın maden suyundan ve kekinden ikram edelim o halde buyrun :hanci: ( Bu edebi bir yorum değil mesela çokta şey yapmayın :krs: )

2 Beğeni

Epik-Fantezi de dediğiniz alana giriyorsa size yerli bir seri önerebilirim. Henüz iki kitabı çıktı ama devamı ne zaman gelir bilinmez. Orkun Uçar’ın Derzulya Serisini önerebilirim. Serinin ilk iki kitabı Asi ve Sin çıktı. Üçüncü kitap da Asa olacak.

3 Beğeni

Witcher lütfen…

Koşullara uymadığımı biliyordum. Valizimi topluyorum 1 saniye lütfen.

2 Beğeni

Aslında kendi yorumuma edebi değil demek istemiştim siz kalın ben uçan halıma binip gideyim :obey:

Estağfurullah, siz bize bir seri önerin biz okuyalım :sweat_smile:

9 Beğeni

Bence bu kadar seriyi okumuş birisi anca bu mesajı ile forumu troller. Türkçeye çevrilip de daha ne kaldı ki geriye.

6 Beğeni

Daha önce hiç okuyup beğenmeyen birine denk gelmemiştim, o yüzden önermiştim. (Banko kozumdu :frowning: )

Peki elric destanı?

Sissoylu’yu denemiş miydiniz?

1 Beğeni

Epik-Fantastik içerisine alamamakla birlikte ;

• Barut Büyücüsü serisi.
  • Malloryon ya da Belgariad
  • Witcher
  • Sissoylu
  • Tekrarlamalardan sıkılmazsan Doğruluk kılıcı
  • Danilov Beşlemesi ? :smiley: Hani yoklukta gider aslında.
  • Farklı bir tür fantastik denemek isterseniz de Disk Dünya.

Bir de başlığa Acil yazmamanızı tavsiye ederim. Kitap önerisinin aciliyeti ne olabilir ki :smiley:

Son olarak da bir sorum var, bu kitapların hepsini okuyacak kadar zamanı nasıl buldunuz :smiley:

4 Beğeni

:face_with_hand_over_mouth:

Elric okudum çokta beğendiğim bir seridir onu neden eklemedim bilmiyorum unutulacak bir seri değil ama :slight_smile:

Zamandan çok ne var? Karantina yüzünden evden çıktığım yok zaten bende ne zaman boş zamanı olsa oturup okuyan bir insanım. Mesela Belgariad beşlemesini dört günde bitirdim. Ama bu kadar çok okuyunca günlerce kitap arıyorum okuyacak bulamıyorum. O yüzden acil yazdım kafayı yemek üzereyim 3 gündür kitapsızlıktan :slight_smile:

yani doğrusu o bence de zaman çarkını yeni aldım daha başlayacam :slight_smile:

1 Beğeni

doğruluk kılıcı setini hediye etmiştim arkadaşa ancak kendime almadım (tekrarlama derken)

Yazar kitapları aralıklarla yazdığı için her kitapta bir önceki kitapta olan olayları hatırlatıp duruyor. Hatta bazen aynı kitaptaki olayı tekrarladığı bile oluyor.

hmmm 6 kştaplık set için dediğiniz gibi gereksiz bu yönü teşekkürler