Eski Çizgi Diziler

Gargoyles olabilir mi?

Yok, çizimleri daha gerçekçiydi.

7950de00af0d72b43651149ee2f1ab48

Aklıma düştü birden. Fırtına şahinleri, motoları ile uçuyorlardı. kılıçlı dövüşleri filan vardı gökyüzünde aşırı seviyordum. Ömrü pek uzun olmamıştı ama. Bulursam internette bi’ ara izliyim.

1 Beğeni

Batman: The Animated Series’ cumartesi günleri sabahın köründe kalkma sebebimdi.'Kanal D’de gösteriliyordu sanırım.
Maske’ vardı bir de.

2 Beğeni

İzlerken korkutan çizgi filmlerdendi. Malmot un olduğu sahneler özellikle gererdi. Jenerik müziği çok iyiydi.

4 Beğeni

Aklıma gelmişken, 2012 yılında basılan “ÇİZGİLERİN GÜCÜ ADINA” bu konuda güzel bir rehber kitap olabilir.2000 yılından önce Türk televizyonlarında yayınlanmış tüm çizgi filmler – ‘neredeyse’ demek daha doğru olur sanırım ;çünkü biz arkadaşlarla eksik olan birkaç tane bumuştuk :grin: – bulunabilir.

Biz de, benzer bir sohbet yaparken bu kitaba başvurmuş,aklımıza gelen her çizgi filmi tek tek arayıp, bulmaya çalışmıştık.Kitabın şu an basımı yok sanırım, sahaflarda bulunabiliyor;ama fiyatları biraz astronomik.

1 Beğeni

Ben buradaki kişilerden daha genç olduğum için(11. Sınıfa gidiyorum) muhtemelen hatırlayan çıkmayacak ama yine de yazayım. Gerçi bir sürü oyuncağı satılıyordu o yüzden hatırlayan çıkabilir.
images (100)
Gormiti: 4 çocuk bir şekilde bizim dünyamızdan gidilebilen fantastik bir evrendeki lordlar olur. Biri orman lordu biri toprak lordu biri su lordu dördüncüyü hatırlamıyorum. Ve bu lordlar kötü lav lordlarına karşı birleşip savaşıyorlardı. Eskiden çok seviyordum şimdi izlesem muhtemelen beğenmem.

3 Beğeni

90 ve 2000’ler çizgi diziler için mükemmel bir zamandı, maalesef 2010’dan nitelikli yapımların sayısı bir elin parmağını geçmeyecek şekilde azaldı.

1 Beğeni

Burada hatırladığım kadarıyla su ve hava lordu arasından garip bir ilişki vardı.Hem dünyada normal Jessica ve Toby olarak hafif bir flörtöz durumları vardı ama Gormiti evreninde ise birbirlerinin önüne atlayacak kadar bir yakınlıkları vardı.İşin sonunda da bu kadar şeye bir açıklama yapılmamıştı ikisiyle alakalı.

1 Beğeni