Etkinlik: Rıhtım Discord'ta Zaman Çarkı Sohbeti

Yarın akşam tekrar yapmayı planlıyoruz. Zaten bu akşamki demo gibi birşeydi. Yarın 21.00dan sonra tekrar yapacağız aksilik olmazsa.

1 Beğeni

Sorun değil. Aynen yarın tekrar yapalım dedik. Ben zaten bugün pek katılım olacağını düşünmüyordum açıkçası, Discord sunucusunun durumunu göz önünde bulundurunca…

1 Beğeni

Kuşları kıskandıracak beynimle, yapmış olduğum gün planlamasinin içine ederek birden fazla insana verdiğim sözleri tutamayarak tarihte bil ilke imza ettiğim aşikar, çok üzgünüm dostum.

Bugün de bekledim ama ses kanalımız yine boş kaldı, haftaya için mi desek?

1 Beğeni

Saatti yine 9/10 civarında tuttuğumuz sürece ve hayatımda ilk kez bir zeka kıvılcımı üretip durumu kontrol edebilirsem haftaya ya da bu hafta katılmayı çok isterim, haftaya yapmaya karar verirsek de olur, hem en son Zaman Çarkın’ı okuyalı aradan yıllar geçmiş, biraz hafızamı tazelemeye çalışabilirim. Güncel bir şekilde okuyanların arkasında kalmayalım.

Ben de okuyalı bayağı oldu ama Discord sunucusu o kadar ölü bir halde ki katılım olmayacağını zaten tahmin etmiştim. Yine de denemekten zarar gelmez.

Zaman Çarkı serisinden kaynaklı katılım az olmuş olabilir. Herkesin seriyi bitirme zaman aralığı fazla, benim 5-6 yıl oldu herhalde, o yüzden seri ile ilgili heyecan da biraz azaldı.

Bu tür etkinlik yeni kitaplar çıktığında sıcağı sıcağına yapmak daha fazla katılımcı sağlayabilir. Brandon Sanderson’ın yeni çıkacak kitapları veya Malazan gibi.

1 Beğeni

@cankutpotter kusura bakma çocuk uyumadı 11e kadar. Yoksa tüm gün aklımdaydı. Ama bu akşam aksilik olmazsa rahatsız edeceğim seni. :wink:

Bence de Brandon Sanderson, Scott Lynch veya Tolkienin eserlerinde biri de olabilir.

1 Beğeni

Brandon Sanderson ve Scott Lynch bana uyar ama Tolkien ilgi alanıma pek de girmiyor. Ama maalesef iki yazarın da Türkçe’de güncel bir eseri yok.

1 Beğeni

Evet maalesef öyle ama en azından daha çok seri ve kitapları olduğu için yakın zamandan okuduğumuz kitaplarını bulmak daha kolay olabilir. Ben şahsen Sanderson’un okumadığım son serisi olan Lejyonu geçen hafta bitirdim hem Zaman Çarkı çok büyük olduğundan hatırlaması daha zor.

Aslında haklısınız ve etkinlik oluşturmak da bir mesele değil. Ancak insanları Discord’ta toparlamak vakit alacak gibi geliyor, Rıhtım Discord’un durumunu da düşünürsek epey çabalayacağız gibi.

1 Beğeni

Siz bu konuda benden çok daha bilgilisiniz, ben discorda çok girmem bile, yine de yapılmasını isterim.

Yapılmasını ben de çok isterim, tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki sesli muhabbetler yazılı olanlardan çok daha eğlenceli oluyor.

Zaman çarkı yada herhangi bir seri hakkında discordda muhabbet etmek isteyen varsa ben hazırım.