Evleneceğiniz Kişide Aradığınız Özellikler

1- Dune Okuması
2- Bisiklet Sürmesi
3- Ekşisözlük kullanmaması

2 Beğeni

1- Hollandalı olması :rainbow:

başlık kişi olarak değiştikten sonra
1- Başta en iyi arkadaşım olması

3 Beğeni

Başlığı kişi olarak değiştirmek uygun olabilir. Sadece kız diyince böyle bir durum çıkıyor ortaya. :smiley:

3 Beğeni

1-Hasan Ali Toptaş okuması
2-Çadırsever olması :slight_smile:

2 Beğeni

O kadar boş maddeler yazılmış ki … Kimse kusura bakmasın.
Yıllarca hep evlilige karşı oldum. En uzun ilişkim üniversite bitene kadar 1 ay ( 6 iliskim oldu) sürmemişken, sonunda eşimle tanıştım.5 yıl takıldık…2 yıldır evliyiz ve çok keyifli bir ilişkim var.

Bu yüzden:
1 - Evleneceğiniz kişi ömür boyu eğleneceğiniz kişi olsun.
2- Malesef madde 1 kusurlu. Ömür boyu eğlenemezsiniz bu yüzden evleneceğiniz kişi ölümde hastalıkta her boktan durumda sizi çekip çevirebilecek biri olsun. Birbirinizi her halinizle görün ve yaşayın sarhoşken ya da kusurken ya da ağlarken. Sadece güzellikleri değil her şeyi deneyimleyin.
3- Sizin kadar sizin sahip olduklarınıza da sevgisi değil belki ama saygısı olsun. Anenize mesela, sevdiğiniz içkiye yada ne biliyim enginara, sarımsağa mesela. Sizde onun hayatındaki size en uzak kavramları kendinizce kabullenebilmişseniz…

OLUR BU İŞ.

9 Beğeni

Evleneceğimi düşünmüyorum ama yazarım yinede.

1-Yarın öbür gün sakat kalırsam ya da benzeri herhangi bir olay olursa beni terk etmemeli.
2-Küfür,alkol vb. şeyler olmamalı.Alkol olabilir belki ama her akşam eve elinde şişe ile gelmemeli.
3-İyi bir insan olmalı.
4-(En önemlisi) Erkek kardeş sayısı 3’ün üzerinde olmamalı. :smiley:

2 Beğeni

Var olmamış olması benim için yeterli.

3 Beğeni
  1. At gözlüğü kullanmamalı= orta yolu bulmak için çaba harcamalı, inatçılık ve hoşgörüyü dengelemeli.
  2. Saygılı olmalı= kişilere ya da hobilere dair her konu için saygı duymayı bilmeli
  3. Hobi sahibi olmalı= kitap okumayı sevdiğim için kitap okusa iyi olur ama 2. maddeyi ben de uygulayacağım için herhangi bir hobiye sahip olabilir. Farklı hobilere eşlik etmeyi isterim. Mesela ben film izlemek için pek zaman ayırmak ama o film izlemeyi çok seviyorsa eşlik ederim ve bundan zevk almaya bakarım.
  4. Ailem ile ailesi, benim onun ailesi ile, onun benim ailem ile iyi geçinmeli. Belki bu madde sayılmayaz ama evlilikte benim için önemli bir şart. Çünkü evliliğin iki kişi arasında değil iki aile arasında olduğunu düşünüyorum. Çevremde eşinin ailesine karşı saçma sapan davranan insanlar gördükçe evliliğe soğuyorum. Gerçi hepsinin 2. maddeye sahip olmadığını düşünüyorum.

Son olarak beklediğim özelliklere sahip bir erkek bulamayacağım için evlenme ihtimalimi düşük gördüğümün de kayıtlara geçmesini istiyorum. :smile:

1 Beğeni

Şu aralar tek kriterim böcek öldürebilmesi.

Benim gibi fobisi olan biri olursa evi böceğe bırakır gideriz.

15 Beğeni

1-Birbirimizin esprilerine anlayıp gülebilmek

2-Ailesine aşırı bağımlı biri olmaması.

3- Kişisel alana ve kişisel zamana saygılı olması.

4- Üzerine düşündüğü hobileri olmalı

Aklıma ilk gelen bunlar.

2 Beğeni

Sevmem ve eğlenebilmemiz. Beni çekecek bir hanım apla bulabilirsem tabii.

2 Beğeni

Ben örümcekleri hanıma bırakıyorum, o yüzden bu madde önemli.

Yazmak istediğim birçok madde zaten yazılmış, ben de tek bir kriter ekleyim.

Sevgiliyken çok mutlu olup evlendikten birkaç ay sonra boşanan arkadaşlarım oldu. Evlilik nasıl planlarsan planla, nasıl düşünürsen düşün asla iki kişi arasında kalmıyor. Klişe oldu artık ama evlilik iki kişinin değil iki ailenin bir araya gelmesiyle oluşturulan yeni bir dünya. Dengeyi taraflar iyi sağlamadıkça huzuru bozan çok şey yaşanabilir.

@Gok_Smr benden önce yazmış zaten, yeni gördüm.

2 Beğeni

Düşündüm ama bir şey bulamadım. Bizden geçti bu işler ya.

1 Beğeni

Aradığım çok özellik var ama kesin yine alakasız birine aşık olurum.

7 Beğeni

Çoçuk olduktan sonra benim eşim olduğunu unutmasın yeter.

2 Beğeni
10 Beğeni

5 senesi uzak mesafe ilişkisi olmak üzere 8 sene “çıkmış” 4 yıldır evli bir kardeşiniz/abiniz olarak,

13 Beğeni

Ben oturtamadım tam karikatürü, girelim o riske yoksa bekarlık sultanlık mı?:))

1 Beğeni

Yok bekarlık sultanlık değil görücü usulü iyidir :joy:

1 Beğeni

Şaka bir yana evlilik getirdiği müşterek hayat tarzı yüzünden büyük bir sorumluluk yüklüyor bireye. İnsan sonuçlarına sadece kendi katlanacağını bildiği zaman risk almak hususunda daha cesur oluyor. Ama sonuçlar başka insanların hayatını da etkileyince daha kısıtlı bir hareket alanı kalıyor insana. Bunu aşamadığım için zaten evlilik hiç yolumun kesişeceği bir şeye benzemiyor.

Tüm bu söylediklerimi olur da bir gün aşarsam o zaman şöyle veya böyle biri olsun demek istemiyorum. Ama tecrübe ettiğim kadarıyla ister aşk ister dostluk bağı olsun sevgi ve sadakat üzerine kurulu. Bunlar noksanlık gösterdiği an suyun önünü kesen set delinmiş gibi her şey sular altında kalmaya doğru yol alıyor. O yüzden sevgi ve sadakatin çok mühim olduğunu söyleyebilirim.

Ve en başta dediğim gibi evlilik müşterek bir hayat tarzı olduğu için herkesin hayatından eşit fedakarlık yapması gerekir. Yoksa birinin boşladığı yük ötekinin sırtına biner ve birinin ezildiği bir evin mutlu bir ev olabilme ihtimali yok. Alınan kararların, yapılan eylemlerin tek aklın ürünüymüş gibi beraber üstesinden gelindiği, sonuçları yüzünden kimseyi suçlama gereğinin duyulmaması için herkesin gönlüne sinen istişarelerin yapılabildiği bir evlilik; işte bir gün gemileri yakarsam hayalimdeki evlilik bu.

Bu dediklerim ne kadar malumun beyanı gibi dursa da bana kalırsa Thomas More’un da dediği gibi bunlar ütopya.

4 Beğeni