Ezgi-

İyi okumalar.

Dopdolu bir sokakta piyano çalıyorum. Herkesin su gibi akıp geçtiği işlek bir cadde burası. Ellerim, yağan yağmurun kayganlaştırdığı tuşlarda hareket ediyor. Uzamış ve hayli kirlenmiş sakalımdan durmadan yağmur suyu damlıyor. Ama kirli… çok kirli damlalar. Yanımdan geçen hiç kimse dönüp bakmıyor, ne bana ne eserime. Ritim, yağmur damlalarına karışıp sokağa akmaya başlıyor. Hem de boşanırcasına. İnsanlar şemsiyelerini açıyorlar, kulaklarına plastikleri sıkıştırıyorlar. Sakalım, tuşların üzerine doğru büyümeye devam ediyor. Ritmimi bozmaya ve insanların dikkatlerini üstüme çekmeye çalışıyor. Onu her kovduğumda, tekrardan gelip deniyor. Başarılı olduğu zamanlarda, insanlar dönüp bana bakıyorlar ve gülüyorlar. Şemsiyeleri hala açık ve kulaklıkları hala takılı. Bakışlarında hiçbir hayranlık belirtisi olmadan bakıyorlar…

3 Beğeni

Merhaba. Yazım tarzınızdan yeni başlamadığınız belli. Kısa bir şekilde anlatılmış olan ortamı, insan kafasında net bir şekilde canlandırabiliyor. Yine de, 104 kelimelik bir çalışmada yazım hatası olması ve hele ki -de -da ayrımı gibi temel bir konuda olması kabul edilemez bir şey. İkinci olarak, aynı kelimenin ard arda kullanılması bu kadar kısa bir çalışmada çok göze batıyor [damlaları damlıyor].

1 Beğeni

Yukarıda koyulaştırdığım kelime de “art arda” şeklinde yazılmalıdır.

1 Beğeni

Tırnak içindeki kelimeleri koyulaştırmak da gereksizdir ve “kelime” değil, “kelimeler” olması gerekir. Orada iki kelime var. Kısacası, birbirimizi kanser edebiliriz ama girmeyelim. Bu oyunları bilen tek kişi siz değilsiniz.

Attığım yorumda, amaç, gereksiz gerginlik yaratmak değildi. Arkadaşın yazısını okurken zevk aldım ve serbest formattaki sanatsal denemeleri severim. Gramer Nazisi veya Spelling Spetsnaz kesilmeye çalışmıyorum. Her insan elbette hata yapabilir. Sadece bunun standartlarının edebi eserlerde daha yüksek olması gerektiği fikrindeyim. Hele ki eser kısaysa, daha çok dikkat çekiyor.

Yukarıda bahsettiğimiz “art arda” hem zarf hem de ayrı yazılan birleşik kelimedir yani kelimeler diye ifade edemeyiz.
Bu kadar alıngan olmanıza gerek yok, oyun oynamıyorum ya da kimseyi hasta etmek gibi bir derdim de bulunmuyor. Hepimiz çoğu zaman hızlı yazıp hata yapabiliyoruz ki bu çok doğal. Benim de hatam oluyor ve fark eden birisinin uyarmasından hiç rahatsız olmam. Egosu yüksek bir insan değilim çok şükür, her ne kadar beni öyle göstermeye çalışsalar da…

1 Beğeni