Fantastik Canavarlar bir son olabilir mi?

Fantastik Canavarla’ın ilk filmi 2016 da çıktı ve taptaze bir seri yeni film kasımda çıkıyor. Seri 5 filmden oluşacağını biliyoruz. Peki Fantastik Canavarlar büyü evreni için bir son olabilir mi, Yani J.K. Rowling’in büyücülük dünyası için bir son olabilir mi, Yoksa yeni seriler yapar mı? Ne düşünüyorsunuz?

J. K. Rowling’in Harry Potter serisi dışında başarılı hiç bir eseri yok. Farklı isimle yazdığı bir kitap vardı. Kitap hiç satmadı. Yazarı Rowling olduğu anlaşılınca patladı satışlar. Boş Koltuk keza vasat bulundu. Bütün bunlar Rowling büyücülük evreninin suyunu sıkacak demek diye düşünüyorum. Bu arada ben hiç bir kitabını okumadım. Ama filmlerden keyif aldım. Fantastik canavarlar da HP karakterlerine bağlanmasa daha iyi diye düşünenlerdeyim ancak tahminim Rowling yazamıyor ve kemik kitlesi olduğu için HP fanlarına oynuyor. Yakında potter’ın dayısı, amca oğlu falan diye film görmeyiz inşallah ama bence bu tarz filmler yolda.

1 Beğeni

potter’ın dayısı gibi filmlerin olacağını pek sanmıyorum :joy: çünkü rowling bir açıklamasında “Potter Hikâyesi Devam Etmeyecek! Sanırım aklımın bir köşesinde kalan ve hikâyeyi ilerletmek adına anlatmak istediğim şeyleri anlatmış olduk. Yedinci kitabın sonunda çok açık bir şekilde ilgilendiğim karakterin Albus olduğunu düşünüyorum. Ve hikâyesini adaletlice anlattık. Yani hikâyeyi Harry’nin torunları üstünden yürütmeye çalışmak oldukça gülünç olur ve ben bunlarla ilgilenmiyorum.” Dedi. Yani açıkçası ben Harry ile bağlantısı olan çok bir şey beklemiyorum. Tabi Harry Potter serisi ile bağlantıar olabilir, sonuçta 80 yıl önce geçse bile büyücülük dünyası yine aynı büyüler, nesneler vb. Benim düşüncem bu yönde.

Sen de demişsin geleceği ile işgilenmiyor ama geçmiş ilgisi dahilinde. Benim istediğim HP serisinde ana karakterlerin hiç birinin olmadığı bir seri. Fantastik canavarlara ben o yüzden heyecanlanmıştım ama gitti Dumbledore’a bağlandı. Bir de sanırım ikide bir pottermoreda yok O gaydi yok aslında böyle diye trivia vermesi beni soğutuyor. Bunu kitaba ya da filmlere giz olarak saklarsın fanlar teori üretir. Sen yazarsın eğer anlatacağın birşey varsa yazarsın. Aslında tamamen alakasız amerikadaki büyücüler ile ilgili bir film olsa daha çok severim. Ama evren bence tam oturmuş değil onunla da alakalı olabilir. Bir de her ne kadar fantastik olsa da bizim evrenimizdeki gizli bir dünya olduğu için gerçeğe de uygun olması lazım nispeten. Mesela apayrı bir evren olsaydı. Orta Dünya, zaman çarkı evreni vs gibi boşlukları daha kolay doldurabilir ama bu şekliyle işi daha zor bence. Gerçi kadın iyi para kazandı bu işten ve kazandığı sürece ne yapıyorsa aynısını yapmaya devam edecek

1 Beğeni

Ben bağlantının olmasından hoşlanıyorum, bu kişiden kişiye değiştiğini düşünüyorum ama senin dediğin şeyin üzerine gidince filmde gizemin kalmadığını gizem kalmayıncada teorilerin yok olacağınıda görebiliyorum. Ama benim hoşuma gidiyor, karakterlerin eski yüzlerini görmek, eskiden yaşamış olaylar. Sen yeni filme gitmeyi düşünüyor musun ?

1 Beğeni

Haklısın kişiden kişiye değişiyor. Ben daha çok easter egg tadında bağlantıları sevdiğim için belki. Yeni çıkacak filmi kesin izleyeceğim ama sinemada izler miyim bilmiyorum açıkçası. Sanırım onunla birlikte vizyona girecek filmlere bağlı. Nolursa olsun izlemeye değer filmler görürüz umarım.

1 Beğeni

Bende çok büyük bir aksilik olmassa eğer sinemada izleyeceğim. Büyüyü tekrar sinemada görmek muhteşem.

Olabilir hatta olmalı. Yetti artık çünkü. Ben bile bir Potterhead olarak yıldım artık bu sakız gibi uzatmadan.

1 Beğeni

Harry Potter son olmalıydı.

2 Beğeni

Yani bir şekilde yine de Newt’in maceraları hoşuma gitmiyor değil de. En azından bu seri de sonlanır biterse çok iyi olur. Mesela Lanetli Çocuk çok gereksizdi. Ha ama tiyatro oyununu merak etmiyor değilim ve ilk fırsatta izleyeceğim o başka :joy: Bir şekilde kölesi olmuşum Potter evreninin :heart::heart:

1 Beğeni

Açıkcası bende tam senin gibi düşünüyorum Fantastik Canavarlar’ı sevmiyor değilim, en azından çıkacak tüm filmere gideceğim :smiley: ama bundan sonra daha uzatmamalılar.

1 Beğeni

Ben suyu çıkana kadar izleyebilirim sanırım :sweat_smile:.
Hogwarts kurucularının hikayesini izlemek mesela…

2 Beğeni

Hiç yalana gerek yok bende ne çıkarsa izlerim, kitabı çıksa okurum mesela bende Tom Riddle’ın Yetimhane Hayatını, Çapulcuların Maceralarını , Cincüce Ayaklanmasını ve Lily ile James’in Evliliğinin İlk Yıllarını görmek çok isterim :DDD

1 Beğeni

Rowling yaşadığı sürece son olmayacağını düşünüyorum belki Çapulcular dönemini anlatan bir film gelebilir Ve zaten bu dünyayı bize Rowling sundu ve istediğinii yapabilir.Ayrıcada Rowlingin bizi hayal kırıklığına uğratmayacağını düşünüyorum (cursed child ayrı bir konu) Ve bence fantastik canavarlar gibi harika bir yapımı küçümseyip beğenmemek saçmalık.Ve zaten biz potterheadler Harry Potterı bir kitap serisi veya film olarak algılamayız Harry Potterı gerçekden kalbimizde var olan bir evten gibi algılarız en azından ben böyle düşünüyorum Sadece rowling bize bu evren hakkında daha çok şey sunmak istiyor ve bunda kötü birşey göremiyorum sizi neden bukadar rahatsız etti bunuda anlamış değilim. Bu arada rowlingin işte romione değilde harmione olmalıydı diye yaptığı açıklama benide rahatsız etti . ( yazım yanlışlarını düzeltmedim kusura bakmayın) yani bunlarda benim görüşlerim :slight_smile:

1 Beğeni

bende senin düşündüğün gibi düşünüyorum. Bende çocuktum yanımda ilk 3 kitap vardı, Ergenliğim vardı Ateş kadehi ondanda ziyade Zümrüdüanka Yoldaşlığı vardı. Büyümeye başladım Ölüm Yadigarları vardı. Hayatımın her yanında olan bir şeyi nasıl sadece “film” olarak görürsün ki :smiley: Aynı zamanda rahatsız olmuyorum sadece hikayenin zorlama olacabileceğinden korkuyorum. Bu efsane evrene kötü bir seri yaparak leke sürülür diye.Star wars serisini gördük eskiden çok iyiydi fazla fazla seri yapa yapa iyi film yapamamaya başladılar.

1 Beğeni

Çok haklısın ve bu rahatsız olmayı sana söylememiştim .benim hatam isim belirtmeliydim :smiley: üzgünüm :slight_smile:

1 Beğeni

ben hala marauderlarla ilgili 7 kitap çıkarmasını bekliyorum…

1 Beğeni