"Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları" Filminden Son Fragman [TÜRKÇE ALTYAZILI]

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/haberler/fantastik-canavarlar-grindelwaldin-suclari-filminden-son-fragman-turkce-altyazili/

image

Sonunda uzun bir aradan sonra Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları‘na dair yeni bir fragman görebildik! Filmin vizyona girmesinden önceki son resmi fragman olma özelliği taşıyan bu parça, her zamanki gibi nefeslerimizi kesti! Dün yeni Fantastik Canavarlar 2 afişleri geldiğinde, fragmanı da müjdelemiştik. İşte şimdi vakti geldi! Yeni canavarlar, anahtarlar, çok daha yakından tanıdığımız karakterler, Hogwarts ve…… (DEVAMI…)

1 Beğeni

İnanamıyorum. Diğer fragmanlardan çok değişik olmaz derken mükemmel bir fragman vermişler inanamıyorum. O lanetli kız cidden nagini galiba ismi geçti inanamıyorum. Çok mantıklı çünkü ateş kadehinde voldemort normal yılanlardan çok daha üstün demişti naginiye. Bir sebepten ötürü yılan formuna sıkışmış olmalı.
Ama beni şu rahatsız etti, birkaç insan ölüm yiyen tarzı dumanlar saçarak uçuyordu. Bu uçmalar david yates yönetmenimizin biiryerinden uydurduğu şeylerdi kitapta böyle şeyler yoktu. Rowlingin kaleminden çıkan senaryoda olması çelişki yaratır. Acaba başka birşey miydi?

1 Beğeni

Evet O uçma mevzusu benim de kafamı tırmaladı ama ondan sonra Grindelwald’ın yandaşlarına Ölüm Yiyen denmediğini ve Sadece Ölüm Yiyenlerin bu şekilde uçtuğunu düşündüm. Belkide Grindelwald’ın müritlerine özel bir uçma şeklidir aynı Ölüm Yiyenlerinki gibi. ( Bu arada o uçanların Grindelwald’ın adamları olacağını varsayıyorum.) - Bu arada bende bu kadar iyi olacağını düşünmüyordum :smiley:

1 Beğeni

Ama mevzu şu ki kitaplarda ne ölüm yiyenlerin ne de başka büyücülerin böyle uçması imkansız. Bu dumanlı uçma mevzusu yönetmenin filme getirdiği birşey ve gerçek büyücü dünyasında yeri yok. Sadece voldemort desteksiz uçabiliyor ve yedinci kitapta bunu yaptığı zaman herkes çok şaşırdığı için o icat etmiş olarak yazıldı. Yani ya Rowling filmlerle kitapları karıştırıp hata yaptı ya da yönetmen görsel açıdan güzel oluyor diye ikna etti. İki türlü de hiç hoş değil umarım bambaşka birşeydir veya açıklaması vardır.

1 Beğeni

Harika bir fragman olmuş.

Merak ettiğiniz tüm sorulara şu 2 videodan ulaşabilirsiniz:

  1. fragmanın inceleme videosu: https://www.youtube.com/watch?v=ak56AAHFRQQ&

  2. fragmanın inceleme videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Jzf8KjLX8tI

Kanalın sahibini kişisel olarak da tanıyorum ve seriye çok hakim biri olduğunu söyleyebilirim. Bu kanal hariç başka incelemeler de izledim fakat hepsi yavandı. Ayrıca başka Harry Potter videoları da mevcut.

Başta Buz ve Ateşin Şarkısı olmak üzere Kralkatili Güncesi sevenlere de öneririm Geek Teori kanalını.