Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları'nı Beğenenler Takımı! (Spoiler'lı İnceleme)

Ben de hikayeyi ve karakter işlenişlerini sevdim. İnsanlar İlk defa bir harry potter filminde olayların birçok karaktere bölünerek anlatıldığını izlediği için çok fazla karakter olduğu kanısında bence. Fakat tek bir bakış açısı ve bütünleşik olay işleyişi, harry potter serisinde tüm olaylar harry’nin etrafında dönerken işe yarasa da bu seride işe yarayamaz. Çünkü fantastik canavarlar, Newt ve yaratıklarının hikayesinden daha öte ve karışık. Her şeyin ayrı ayrı ve paralel işlenmesi gerekiyor. Filmin beni tek mutsuz eden yanı teknik detaylardaki farklılıklar ve uyuşmazlıklar. Sanırım biraz da kostümler. Hp serisinden biliyoruz ki büyücü cübbeleri sıradışı olmalılar fakat bu filmde ne cübbe var ne sıradışı kıyafetler. Tıpkı ilk film gibi uzun pardesüleri cübbe diye yutturmaya çalışmışlar. Fakat bunun tanrıçamız rowlingle alakası yok tabi. Hp filmlerinin kostüm tasarımcısı Jenny Temime’i geri getirmeliler. Yeni kadının kıyafetleri de güzel duruyor ama serinin ruhunu bilmediği çok açık.