Fantastik Kitaba Fantastik Şarkılar

Epik fantastik kitap okurken(ozellikle talkien) dinlenecek sarki önerisi olan var mı

Spotify da ara ara dinlediğim, takip ettiğim şöyle bir liste var.

Fantastik değil ama Fantazi müzik dinlemek isteyen olursa Nejat Alp ve Ümit Besen önerebilirim. :slight_smile:

3 Beğeni

Kitap okurken şarkı dinleyemem ben ama epik fantastik bir seri olan Kral Katili Güncesi ile ilgili şarkıların olduğu bir oynatma listesi bırakayım sizin için;

1 Beğeni
2 Beğeni

Blind Guardian, çoğunlukla konusu Orta Dünyada geçen şarkılar yazan bir metal grubudur. Tavsiye ederim.

3 Beğeni

Popüler bir seri okuyorsanız mutlaka Spotify da listesi oluyor.

Witcher için Merchants of novigrad

Blind Guardian derim ben de ama Zaman Çarkı’nı Megadeth - Trust ile özdeşleştirdim, o kadar ki normal bir şekilde dinlerken bile aklıma Tar Valon/Aes Sedai’ler geliyor.

2 Beğeni

Sözsüz İskandinav, Kelt müzikleri dinlenebilir. Sakin ve yumuşak sesler dikkatinizi dağıtmazken, müzik teması okuduğunuz fantastik kitabın evreniyle benzerlik gösterebilir.

Rastgele bir örnek:

4 Beğeni

Yerine göre Therion, Haggard, Manowar da dinlenebilir

Her ne kadar oyunu bana hitap etmese de League of Legends’ın bazı müzikleri fantastik kitap okurken arkada çalmak için ideal oluyor. Dinlemek isteyene çalma listesi;

Dishonored oyununun birkaç parçası da kafa yormadan atmosfere sokma konusunda çok yardımcı oluyor. Yine birkaç örnek :D;

Oh ve yukarıdaki arkadaşın dediğine katılıyorum. Bazı İskandinav tarzı müzikler de kitap okumak için ideal oluyor. Başlıca tavsiyem Wardruna olur efenim! :3

Bazı post-rock parçaları da güzel gidiyor ama biraz baş ağrıtabilirler. God is an Astronaut ve Mogwai şu anlık aklıma gelenler öneri için.

Youtube’dan derleme olan bu video da çok hoştur;

Sanırım her şeyle okuduğum için kısa kesemedim bir türlü :smiley: umarım hoşunuza gider.

1 Beğeni

Dishonored’ın müzikleri zaten başlıbaşına…

1 Beğeni
1 Beğeni

En sevdiğim 3’lü;

Wheel Of Time- Blind Guardian ( Zaman Çarkı )

Curse Of Feanor- Blind Guardian ( Silmarillion )

Noldor- Blind Guardian ( Silmarillion )

1 Beğeni