Favori Anime Serileriniz?

Sailor Moon: İlk izlediğim anime. Çocukluğumdaki tadı bir başkaydı, o yüzden yeri hep ayrı.
Candy Candy: Çocukluğumda izlediğim animelerden bir başkası. Onun da yeri ayrı.
Death Parade: Fazla uzun olmamasına rağmen içeriği dolu. İnsanı hüzünlendirmeyi başarıyor. Sonu ağlatabilir.
Noragami: Sevdiğim animelerden. Konusu farklı, karakterleri sağlam. Yan karakterleri bile çok güzel yansıtılıyor hikayesinde. Müzikleri de güzel. Üçüncü sezonun olacağından bahsediliyor, meraklıyım. Mangasına da bakıyorum. :smile:
Zetsuen no Tempest: Biraz sıkıcı geliyor başları ama içeriğin güzelliğini bana göre gölgelemiyor. Hem Hamlet’ten hem de Fırtına’dan izler taşıyor. Karakterlerin sözlerine de bolca yansıyor Shakespeare.
Code Geass: Karakterlerinden çok, hikayesini sevmiştim ve bir de müziklerini.
Death Note:Baştan sona ana karaktere nefret beslediğim başka bir anime daha olmamıştı. Ama tabiki çizimlerinin, konusunun ve müziklerinin güzelliği reddedilemez.
Hellsing: Müziklerine gerçekten bayılıyorum. Ve bir de Alucard var.
Kuroshitsuji: Ben bunun mangasını seviyorum aslında ve okuyucuyu sonlara doğru ters köşe yapıyor. Nasıl bitecek merak ediyorum.
Code Breaker: Bu da severek izlediklerimden biriydi.

2 Beğeni

Nodame Cantabile, Clannad After Story, Gintama, FMA Brotherhood, NHK, hunterxhunter(2011 )liste uzar gider .

Ajin kesinlikle izlemeye değerdir

Ahım şahım bir anime izlemişliğim yok ama şunlara favorilerim diyebilirim.

Cromartie High School
Parasyte -the maxim-
Sword of the Stranger
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Death Note
Code Geass
One Piece
HunterxHunter

3 Beğeni

Akame ga Kill
Aksiyon ve vahşet dolu olmasına rağmen 4-5 bölümde bir ağlatacak kadar duygu yüklü bir anime. Kısa serilerden favorim diyebilirim.
One Piece
Hala güncel olamasam da uzun olan en sevdiğim anime. Dostluk, deniz ve neşe dolu.
HunterxHunter
80. bölüme kadar birkaç gün içerisinde hiç sıkılmadan geldiğim fakat mangakanın böceklerle konuyu saptırmasından sonra devam etmediğim bir anime. Sanırım 80. bölümde konuyu bağlayıp bitirselerdi favorim bu seri olacaktı.

3 Beğeni

Niye hiç kimse JoJo yazmamış ya : D

2 Beğeni

Cowboy Bebop ve Samurai Champloo mutlak favorilerim. Hand to hand ve kılıç dövüşleri, anime tropelarını aşan olay ve karakterleri, son olarak ikisinin de verdiği macera hissi için.
Shingeki no Bahamut, D&D havası hissettiğim için. Virgin Soul çok kötü ama.
Claymore, pek eşine rastlamadığım dark fantasy settingi için. Berserk’i de seviyorum ama kızgın olduğum noktaları var.
Shiki’ye hayranım, dehşet duygusunu bu kadar yoğun başka hiçbir şeyde hissetmedim. Vampirlerden gidersek güncel olarak Sirius the Jaeger hoşuma gidiyor baya. Castlevania’yı animeden sayarsak bir başyapıt diyebiliriz bence.

3 Beğeni

Geniş bir anime kültürüm yok fakat Elfen Lied’ın çok özel bir yeri vardır bende. Zayıf ve uyduruk gibi yorumlar okudum fakat dediğim gibi, zaten anime kültürüm yok ve karakterler de bağlanılması müsait karakterlerdi bana kalırsa. Kan ve şiddet içeren sahneler beni çok etkilemişti ayrıca. Giriş müziğini de buraya bırakayım;

Trailer da ilgilisi için şöyle dursun;

3 Beğeni

İlk kez anime izleyecek birisi için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Yani çocukken televizyonda çıkanları saymazsak. (Beyblade, Yugi-Oh, Bakugan vs.) Bir kaç kere Naruto, Bleach, Death Note başlama girişimlerim oldu 13-14 yaşlarında ama izlememiştim sonra. Sanırım Naruto’dan başlarım ama ömrüm yeter mi bilmiyorum ona.

Baccano ve Full Metal Alchemist’i tavsiye ederim. Ilk anda bu ikisi aklıma geldi ama konu ve tür belirtirsen tavsiye vermek daha rahat olur.

1 Beğeni

Derinlik içeren mesaj dolu böyle cıvık cıvık aşka bandırmayan, ultra mükemmel bir karakterin diğer herkese tek atmasını içermeyen. Hepsinde var gerçi ama Asya-Japon felsefesini oldukça içeren ne biliyim, öyle yani Naruto gibi onu 10 bölüm felan izlemiştim. AMV’lerini de çok severdim. Ha bir kitaba benzet dersen Dune-Vakıf ayarında.

Full Metal Alchemist ile başlamanı ben de tavsiye ederim. Ardından Death Note sonra Naruto yapabilirsin. Hatta ilk olarak Samurai Champloo da öneririm. Bunların hepsini çok severek izledim. Bir-iki tane daha vardı ama ben pek anime isimlerine dikkat etmiyorum. Etsem de aklımda kalmıyor isimleri. :joy: Her seferinde unutuyorum. Naruto’ya alışmak biraz zaman istiyor. İlk başta pek ısınamıyor gibi oluyorsun ama vazgeçmez isen akıp gidiyor.

1 Beğeni

Bu yaştan sonra Naruto izlenmez. Ben de üniversite ikinci sınıfta yeltendim ama anime izlerken daha fazla sıkıldığımı hatırlamıyorum. Alttaki mesajını da baz alırsam shounen denilen tarzdan uzak durmalısın bence.

Parasyte -the maxim- adlı seriye göz atmanı tavsiye ederim. Seveceğini düşünüyorum.

Ekleme: Naruto izleyicileri alınmasın ilk mesajdan. Benim şahsi düşüncemdir.

1 Beğeni

Lütfen siz de alınmayın ama Parasyte izlediğim en kötü seinendi. Sizin Naruto’da sıkılmanızı ben bu animede yaşadım.

Evangelion önereceğim ben. Yakın zamanda çekilen anime film serisini öneririm. Güzel beyin jimnastiği yaptırıyor. Özellikle yarattığı aykırı çağrışımlar hoşuma gidiyor.

Psyhco Pass’e de bakabilirseniz.

2 Beğeni

Yok yahu niye alınayım. Parazitin felsefesi, mesajı benim çok hoşuma gitmişti. Harika animasyonları ve aksiyonu da üstündeki kaymak olmuştu. Herkeste aynı duyguları uyandıracak diye bir şey yok sonuçta.

1 Beğeni

Buraya koşarak Monster yazmaya gelmiştim. Çoktan burada olduğunu görünce çok mutlu oldum. Büyüklerden tekrar bahsetmeye gerek yok.
Fakat ben daha çok manga önermek istiyorum. Naoki Urasawa beyden devam edelim.

Billy Bat
20th Century Boys
Sun-Ken Rock
Sket Dance
Berserk
Gantz
Fire Punch
Oyasumi Punpun
İnside Mari
Nanatsu no Taizai
Vinland Saga
Vagabond
Great Teacher Onizuka
School Rumble
İ am a Hero
The World God Only Knows
History’s Strongest Disciple Kenichi

Son günlerde “So İ’m a Spider so What?” okuyorum. Çok tavsiye ederim.

En sevdiklerim genelde benim açımdan en çok duygu barındıranlardan oluşuyor.
Anime olarak:

Hunter x Hunter
Gosick
Code Geass
Ore no İmouto …

• Söylemek zorundayım. Anime meselesi açıldı mı tavsiyem herkesin MadHouse stüdyosunun animelerini izlemeleridir. Her birine bakın. İşlerinde çok ustalar.

Not: En önemlisini unutmuşum.
GUNGRAVE

3 Beğeni

Ayy Berserk görünce dayanamam:

In this world, is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of God hovering above? At least it is true that man has no control; even over his own will.

1 Beğeni

Great Teacher Onizuka animesi nedendir bilmiyorum beni çok eğlendirmişti.

Berserk’in devamı geldi mi?

1 Beğeni

Niye ki? Çok mu geç kaldık Naruto izlemek için. Asıl ufakken izlenmez bence. O kadar felsefeyi çocuk aklınla kaldırmak ağır oluyordu. İzlerken tek düşündüğüm hayatımda daha önce hiç karşılaşmadığım şeylere bakarak şaşırmaktı sadece. Boş izlemek gibiydi esasında.

2 Beğeni

Bu biraz beklenti ile alakalı sanırım. Benim herhangi bir felsefi beklentim yoktu, mesaj kaygım da yoktu. Güzel bir shounen izlemek istemiştim. Yani bol aksiyonlu ninja dövüşleri kısaca. Fakat bu beklentimi hiç karşılamadı. Aşırı durağan, bir yumruk sallayıp 17 dk bu yumruğun açıklamasını yapan bir seriydi. Hatta bu durumu arkadaşlarıma da ispat etmiştim. 10-15 saniye aksiyon oluyordu sonra 10 dk bu aksiyondaki şeyleri açıklıyordu. Bir de ninja serisi olarak geçip garip garip yaratıklar görünce bu nasıl ninja serisi dediğimi hatırlıyorum. Karakterler ninjadan çok büyücüye benziyordu çünkü.

Benzer bir örnek olarak; One Piece’in yeri bende çok ayrıdır, çünkü ilk izlediğim animedir ve beklentilerimi tam karşılamıştır. Acaba şu an hiç bilmeden izlesem sever miyim diye merak ediyorum.

1 Beğeni