Fihrist Kitap Ütopya | Distopya | Bilimkurgu Dizisi

1 - Kırılca Adam
2 - Ay’daki Adam
3 - Distopya
4 - Xipeuz: Şekiller
5 - Summerfield Vakası
6 - Tuğla Ay
7 - Son Adam
8 - Dünyanın Efendisi
9 - Çağdaş Bir Ütopya
10 - Doğanın Ölümü
11 - Mizora - Feminist Ütopyalar 1
12 - Pitsim Garı
13 - Yeni Amazonya – Feminist Ütopyalar 2
14 - Ay’a Yolculuk
15 - John Carter 1: Mars Prensesi
16 - Erkek Hakları - Feminist Ütopyalar 3
17 - Geleceğin Cumhuriyeti ya da Sosyalizm Gerçeği - Feminist Ütopyalar 4
18 - Uzay Seyyahları
19 - Jonh Carter II - Mars Tanrıları
20 - Bilimkurgu Manifestosu
21 - Geleceğin Havva’sı
22 - Symzonia - Bir Keşif Yolculuğu
23 - Görünmez Olmak İsteyen Adam
24 - John Carter III - Mars Komutanı
25 - Tuhaf John
26 - Sağ Kalan
27 - John Carter IV - Thuiva, Mars Kızı
28 - Ötekinin Keşfi - Feminist Ütopyalar 5
29 - Armageddon MS. 2419
30 - John Carter V - Mars Satrancı
31 - 5 Saniyede Venüs’e
32 - Gece Postasıyla
33 - Elektrosfer
34 - John Carter VI - Mars Dehası

Tarzan 1 - Maymunların Tarzan’ı — (Tarzan mevcut seriden ayrı olarak yayınlanıyor.)
Tarzan 2 - Tarzan’ın Dönüşü

image image image

image image image

image image image

image image image

image image image

image image uzay-seyyahlari2

john_carter_ii-01-199x300 bilimkurgu_manifestosu_onkapak-200x300 gelecegin_havvasi_onkapak-199x300

Symzonia-02-200x300 gorunmez_olmak_onkapak-199x300 john_carter_iii_kapak-199x300

ttuhaf-john-200x300 sag-kalan-1-200x300 john-carter-4-201x300

otekinin-kesfi-1-200x300 armageddon-202x300 John-Carter-5

venuse-5-saniye-199x300 gece-postasiyla-201x300 elektrosfer

Son Çıkan:
Mars-Dehasi

Tarzan Serisi:
tarzan_i_onkapak-202x300 tarzan 2

11 Beğeni

Bu konunun açılması iyi oldu. Bu seri ilgiyi hak ediyor. Elimde şu anlık sadece Xipehuz var. Eger çeviri ve editörlük iyiyse seriden çıkan kitapların çoğunu almayı düşünüyorum. Ama çeviri ve editörlük önemli.

1 Beğeni

Merhaba, seride bulunan kitaplardan okuduklarınız varsa içerik ve çeviri açısından düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz ?

2 Beğeni

Oldukça iyi editörlükleri var. Çevirmenlerini de çok yorduklarını biliyorum, bir çevirmen arkadaşımın söylediğine göre çok kontrol ediyorlar. Ama günün sonunda güzel kitaplar çıkıyor elbet. Yazara ve kitaba dair önsözleri çok titizce hazırlanmış. Dipnotlu çevirileri var ayrıca. Bu seri onyıllar sonrasına kalacak gibi duruyor şimdiden.

3 Beğeni

Xipehuz: Şekiller ve Dünyanın Ölümü adlı kitapları ile Rosny aine’yi bu seri sayesinde tanıdım ve Utku Haspulat adlı çevirmeni keşfettim. Çok titiz bir çevirmen arkadaş. Fihrist Kitap ekibinde belli ki, oradan çeviriler çıkarmış hep.
Kitaplar zaten bilimkurgunun klasikleri. Hepsi alanında ilklerden oluşuyor ve Türkçeye ilk kez çevrilmişler. Zaten Fihrist Kitap da bunun reklamını çok yapıyor :slight_smile: ilkleri Türkçeye kazandırıyorlar hep. Her ay en az bir veya iki eser ekliyorlar seriye. Çok iyi gidiyorlar.

4 Beğeni

https://www.kirmizikedi.com/kitap/urun/d49b6795e8c449afa0e46ee94e8ff8c0

İlk üç kitabı basmayı düşünüyorlar. Serinin kalanı talebe göre gelecek veya gelmeyecekmiş.

4 Beğeni

Uzun bir aradan sonra güncelleme yaptım.

Geçenlerde seriden Bilimkurgu Manifestosu’nu okudum. Tasarımı ve çevirisi hoşuma gitti. Cümleler akıcıydı. Bu da içerik hakkındaki yorumum:

3 Beğeni
2 Beğeni