Fırtınaışığı Arşivi İncelemesi (Ağır spoiler içerir)

Bu bilgilere wikilerden mi ulaşıyorsunuz? Oathbringer az önce bitti ve burayı okuyunca ben doğru kitapları mı okudum diye düşündüm. :smiley:

En takıldıgım yer İshikk ile konuşan 3 kişi oldu mesela. Onların Galadon, Demoux ve Baon olduğu kesin olarak nerede veriliyor. Yazar doğruluyor ise kitaba konulanın 10 katı bilgiyi röportajlarda vermesi ilginç geldi bana. Gerçi vermekten ziyade kitaplarda ki meçhul ve sadece adı geçen şeyleri kitap yerine röportajlarda doğrulaması garip geldi diyeyim. Parlayan sözler ve Oathbringer hariç kitapları ikişer kere okudum ve Rythm of War ve Arcanum Unbounded kaldı okumadigim. Bu rehber zaten Rythm of War öncesi. Sadece Arcanum Unbounded içinde bu kadar bilgi verilmiyordur diye düşünüyorum.

Dediğim gibi ben doğru kitabı mı okudum diye düşünmedim değil yani. :smiley: Burayı okuyunca da Cosmere incelemesine geçmeye gözüm korktu daha neler var acaba diye. :smiley:

Biraz başlarını okudum da en iyisi Arcanum’u okuyup gideyim oraya.

Üç kişiden biri yabancı bir dilde bir şeyler mırıldanıyordu ve kelimelerden biri Galadon’un Elantris’te sıklıkla kullandığı “kayana” kelimesiydi. Oradan Galadon olduğunu anlamıştım ben. Diğer ikisi nereden çıkarılmış bilmiyorum.