Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Yüzüklerin Efendisi’nin son kitabını bu ay bitirdim. Bir de Karanlığın Yüreği’ni okumuştum ama onu şimdi bulamadım. Bir de e-kitap olarak Macbeth’i okudum. :blush:

24 Beğeni

Yazmamıştım sanırım, Mort kitabındaki konuyu devam ettiriyor. Ama orada ÖLÜM karakteri daha arka plandaydı bu kez birinci planda ve olayların içerisinde. ÖLÜM’ün anlam arayışı beni çok ikna eden bir konu. Karakter olarak her kitapta bulunduğu için mi bilmiyorum, görünce en heyecanlandığım bölümler ona ait. Her kitapta görünmesini sabırsızlıkla bekliyorum bu yüzden kendi serisinde başrol olması bana çok doyurucu geldi.

Bir de Hareketli Resimler kitabının devamı gibiydi ve o kitabın konusu bana hitap etmediği için bu kitaptaki konuyla birlikte o kitabın karakterlerini yakından tanımak hoştu.

2 Beğeni

13 Beğeni

24 Beğeni

Favorilerim: Solaris ve Zamanımızın Bir Kahramanı
Okunmasa da olur: Uygarlıkların Batışı ve Wigan İskelesi Yolu

24 Beğeni

wow kitabı neyi anlatıyor?

:slight_smile:

27 Beğeni

Yarına yeni bir kitap ekleyebileceğimi hiç sanmıyorum. Kitaplarla ilgili yorumlarımı "detaylı inceleme "bölümünde muhtemelen haftasonu ayrıntılı olarak yazacağım.

22 Beğeni

beyaz muhafız İthaki de yeni basımını yaptı, iyi bir kitap ama Bulgakov un en iyisi değil.
christine Forumda bizdeki Christine tam metin mi acaba diye konuşulmuştu bi ara, öyle sanıyorum tam metindir çünkü daha uzunu bariz sıkıcı olurdu. King’in altın yıllarından bir kitap. Aylık popcornumun hakkını verdi.
kral olacak adam 4 hikaye, özellikle ilk 2’si çok başarılı. Kipling aslında 100 yıl öncesinin yazarı ama yazınının modern yazarlardan bir farkı yok. Orhan Pamuk ile birlikte en genç Nobel alan kişiymiş.
deli ibram divanı bayadır merak ettiğim bir kitaptı, bu aya nasip oldu. Güzel bir roman, ama öyle kimilerinin üzerinde oluşturduğu atmosfer gibi destan falan değil.
bay piekielny adında biri işin aslı ne yazarı ne kitabı biliyordum amazondan çok uygun fiyata almıştım, pek beklentim de yoktu. Ama müthiş bir kitap çıktı. İnanılmaz keyifle ve merakla okudum. İçeriğinde Fransız yazar Roman Gary çok önemli yer kaplıyor hatta onun romanı gibi biraz da, bununla birlikte çok daha fazlası. Muhtemelen bu yıl okuduğum en iyi kitaplardan olacak. Yayınevinin girişteki yazar tanıtımının aksine 35 yaşındaki Deserable Goncourt almamış ( can niye böyle bir hata yapıyor ki) fakat oradaki bir cümleye katılıyorum, kesinlikle gelecek vaat eden bir yazar.şiddetle tavsiye ediyorum.

18 Beğeni

20 Beğeni

22 Beğeni

28 Beğeni

Turnanın Soyu’nu nasıl buldunuz @Erdal_01 bey?

Teşekkürler @Erdal_01

Bir ayı daha zar zor tek kitaba vakit ayırarak bitirebilmişim ( Tırpanlı Adam ), önümüzdeki maçlara bakacağız artık :upside_down_face: .

2 Beğeni

Lo’Gosh ve Broll Bearmantle ile Valeera Sanguinar’ın destansı arayışını başlatan şey, hafızasını kaybetmiş gizemli bir yolcunun Kalimdor kıyılarına vurmasıdır. Lo’Gosh esir alınıp gladyatör eğitimi alır. Geçmişinin sırlarını öğrenmek için savaşması gerekmektedir.

Ben beğendim. ( Sayfa kalitesi hariç)

Aslında güzel başlayıp ilerleyen bir kitaptı ama sonu beni çok tatmin etmedi. Şaşırtıcı olacak diye biraz tadı kaçmış gibi geldi bana.

1 Beğeni

Bu ay sadece iki kitap okuyabildim.

İşte Tanrılar - Isaac Asimov
Pazartesi Cumartesiden Başlar - Strugatski kardeşler

İşte Tanrılar çok güzeldi. PCB zor bir okuma oldu.

Ekstra olarak okuduğum çizgi romanlar
Fantastic Four - Sil Baştan
Fantastik Dörtlü Cilt 2
Star Wars Cilt 8
Spider-Geddon
Gecenin Yaratıkları
Kayıp Bayan Finch Vakasının Ardırdaki Gerçekler
Amazing Spider-Man #55
Ultimate Fallout #4

14 Beğeni

Ocak ayında okuduklarım // 5 kitap :books:

Bu ay içinde başlayıp okumaya devam ettiğim kitap:
Ay Bahçeleri - Steven Erikson (Malazan Yitikler Kitabı-1)
Üçüncü Kitap (Görev) 8. Bölüm

Keşke çok önce başlasaymışım, daha bitirmedim ama gerçekten çok hoşuma gitti. Her anlamda çeşitli bir kurguya sahip. Kişi ve mekan bolluğu ve her bölümde tanıştığım yeni gizemler sayesinde ilgiyle devam ettiğim bir okuma yolculuğundayım. Merak ettiğim birçok şey var. Yavaş okuyorum tabii, ama bu sürükleyici olmadığı anlamına da gelmiyor. Okuyanların elinde süründüğünü ve zorluyor diyenleri çok gördüğüm için elim gitmiyordu bir türlü. Zor kitapları sevdiğimi unutmuşum asıl. Zoru severim :slight_smile:

Galateia hariç görselde yer alan kitapların hepsini sevdim. Galateia eserinin illüstrasyonlarına bayıldım tabii. Öykünün konusu harika, yazar özensiz ve detaysız bir metin kaleme alarak konuyu batırmış. Romanlarını seviyorum, bu öykü ise hiç olmamış. :-1:

Büyülü Dağ efsane bir klasik. Yavaş tempoda ilerleyip sonuna doğru ‘‘Ne oluyoruz?’’ dedirten kitaplara hastayım. Özellikle sonuna gelindiğinde bombayı patlatan bir kitapsa bu… Buddenbrooklar’la tanıştığım Thomas Mann yine sevindirdi.

İnceleme yazdığım kitaplar:

Kane Günceleri (1) Kırmızı Piramit - Rick Riordan: Antik Mısır’a Bir Yolculuk

Japon Klasikleri 21: Raşomon, Ryunosuke Akutagava

Japon Klasikleri 22: Pandora’nın Kutusu, Osamu Dazai

19 Beğeni

20 Beğeni

Oliver Twist 'i e-kitap olarak okuduğum için buraya dahil edemedim.
İhsan Oktay Anar’ın tüm yazdığı kitapları çok sevmiştim ama Tiamat’ı sevemedim. Knut Hamsun’un Açlık kitabında hep bir şey olacak diye bekledim ama kitap bence eksik kalmış. Keza çok sevdiğim Natsume Soseki’nin Gönül kitabı da öyle.Japonya hakkında çok güzel bilgiler öğrendim. Dönemler , adetler , toplum yaşantısı hakkında ama konu olarak eksik kaldı gibi geldi bana. Tabi kendime şunu da söylüyorum Eyy Nadir sen kimsin ki Natsume Soseki’yi Knut Hamsun’u , İhsan Oktay Anar’ı eleştiriyorsun.O kalibrede bir okur değilim evet ama sevemedim işte bunu da söylemek istedim. Diğer kitapların hepsine bayıldım diyebilirim.

15 Beğeni