Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Olabilir. Forumun genel kitlesinin de ilgi alanları aynı türler zaten. :slight_smile:

3 Beğeni

Aynı tür olsa da okuma eğiliminde farklılıklar olabiliyor. Bu zamana dek bu kadar denk bir uyum görmemiştim. Belki de bu konudan dolayı daha fark edilebilir olmuş olabilir.

Bu arada doğum gününmüş. Nice yaşların olsun. :partying_face:

@saitamasensei :heart_eyes: Korku olanı da tavsiye ederim. İthaki ile değerlendirme yapma. O serinin tarzı biraz başka.

3 Beğeni

Benim okuduğum kitap sayısı sifir sifir sifir …

2 Beğeni

Bu başlık psikolojimi bozmaya aday. Malesef ben 2 kitapla falan kapattım bu ayı. Her ay böyle oluyor aslında. Çünkü aynı anda çok kitap okuyorum. Onlar da kimbilir hangi ayda bitiyor.

2 Beğeni

Korkuyorum korku kitabı almaya. :smiley: Korku derken bunu kastetmiş olamazlar. Şaka bir yana kenara not ediyorum biraz daha sonra alacağım.

2 Beğeni

Üyelerin ortalama ne kadar hızlı ve günde kaç sayfa okuduğunu öğrenebilir miyim? Bazılarınız dakikada ortalama 800-1200 kelime okumuyor ve 300-400 sayfalık bir romanı 1 ila 3 saat arasında bitirmiyorsa eğer her gün saatlerce kitap okuyor demektir. Ayda 15 üzeri kitap okumak biraz ağır geldi bana. 25’e ulaşanlar var üstelik. İş, okul, ders, çalışma, uyku falan da derken bu kadar çok okuyabilmek ilginç gerçekten.

3 Beğeni

Aslında tekrar düşününce ve goodreads hesabınıza bakınca dediğiniz gibi eğilimlerimizin çok çok benzer olduğu aşikar. Şunu da itiraf edeyim: Fablehaven ve Ötedünya serilerini ben de almıştım. Aynı gün kargoya vermediler diye sinir olup iptal etmiştim.:grin: Siz onları almış/okumuş/okuyorsunuz.:upside_down_face:

Ayrıca doğum günümü kutladığıniz için teşekkürler. :hugs:

2 Beğeni

Ben de bu üçünü okumuşum. :slight_smile:

36375_1431859537 Kobaylar-Kampi_21770_14106226119789754054422

9 Beğeni

Yok ya tatil de mi yapmayalım :slight_smile:

8 Beğeni

Sapanca gölü mü kanka orası?:thinking:

1 Beğeni

Hocam birkaç isim versem? Para işini sonra şey ederiz. :smiley:

3 Beğeni

Akyaka Sedir Adası -Kleopatra Plajı

2 Beğeni

Olur tabi…

Not: Ben gerçekten kiralık katilim…

2 Beğeni

Özelden devam edelim
Not: Ben ciddiyim

2 Beğeni

Bunu hiç o şekilde hesaplamadım. Sadece saatte 50-60 arası sayfa okuduğuma baktım gecen gün. Çok da hızlı okuyan birisi değilim fakat evdeki işlerimi filan hellettikten sonra düzenli olarak okumaya özen gösteriyorum. Akşam 7’den sonra geceye dek kâh okurum kâh film izlerim. Hatta bu ay yolculuk ve angarya işler derken okuyamadım bile.

@sherlock007 Brandoll Mull Fablehaven bitti ama Ötedünya için biraz bekleyeceğim. Yazarın dili çok hoşuma gitti ve Fablehaven bittiğinde biraz üzüldüm. Tavsiye ederim, şiddetle. :sweat_smile: Goodreads aklima gelmemişti. Musait bir vakit hesabınızı didikleyeyim belki bilmediğim bir şeye denk gelirim. :yum:

@BiblofilYouTube Kitap okumadan tatil mi yapılır? Pazartesi kampa geçiyorum ve yanıma ne kadar kitap alacağıma karar veremediğim için eşim bana gülüyor. Yine iki çanta kitap yapmışsın, diyor. Ben de onları İzmir’e bırakacağım, diyorum. Oradan da eklemezsen iyi, diyor. Artık kanmıyor da. :expressionless: Gerçi ben Temmuz’dan beri kısmi tatildeyim. :sweat_smile: Eylül’de artık bekliyorum güzel kitaplar ve incelemeler.

3 Beğeni

Ben saatte 40-60 sayfa arası okuyabiliyorum ancak bu yaz kitap okumaya ağırlık verdiğim ve hep de seveceğim kitaplara denk geldiğim için bayağı hızlı okudum. Günde 3 saatten fazla okuduğum oluyor düzenli olarak. Okul açılınca böyle olmayacağını bildim için daha fazla okumaya çalışıyorum.

2 Beğeni

Benden bu kadar 5 kitapla bu ayı kapatıyorum. :smiley:

14 Beğeni

Hızlı okumadığınızı düşünmenize şaşırdım. Normal puntolu bir kitaptan konusuna göre saatte 25-40 sayfa arasında okuyorum, 40’a da anca özel çabayla ulaşabiliyorum. Sizin kadar okuyabilsem şükrederdim.

2 Beğeni

Bir arkadaşım var. Onunla aynı kitabı okuyup tartışıyorduk bir ara kendi kendimize etkinlik olsun diye. Ben 50 sayfa okurken o 75 sayfa okurdu. Sinirimi bozardı.:expressionless: Sanırım ondan yavaş olduğumu düşünmüş olabilirim. Ben epey keyfi okuyormuş gibi hissediyorum. :thinking: Kahve içerim, sağa sola dönerim, telefon çalar filan. Hatta kitap çok sarmışsa hiçbir şey duymam. Tamamen izole olurum ve daha hızlı okurum. :thinking:

2 Beğeni

:scream: 75 sayfa çok 1 saatte. Mesela ben saatte 75 sayfa okuyacak kadar hızlı bir şekilde Anna Karenina’yı okusam kitabın Rusya’da geçtiğini bile anlamazdım.:joy:

4 Beğeni