Fransız İhtilali ile Alakalı Kitap Önerisi?

Merhabalar, Fransız İhtilali ile alakalı kitap önerileriniz var mıdır? O dönemle alakalı Marie-Antoinette (Stefan Zweig) ve İki Şehrin Hikayesi (Charles Dickens) kitaplarını okudum. Ağır bir eser olmazsa mutlu olurum açıkçası.

1 Beğeni

İki Şehrin Hikayesini okuduktan sonra ben de şöyle bir bakayım demiştim internete, İş Bankasının bastığı Robespierre biyografi kitabına denk gelmiştim. Kitabı henüz okumadım ama sanırım Robespierre devrimin önde gelen isimlerindenmiş, sonra da idam edilmiş. Bi bakın derim.

1 Beğeni

Robespierre’in biyografisini bastığını bilmiyordum İş Bankası’nın. Teşekkür ederim

1 Beğeni

Wikipedia’da şöyle bir şey buldum.

2 Beğeni

Henüz okumadım ancak Server Tanilli’nin “Uygarlık Tarihi” kitabını önermişti bir arkadaşım. Bu kitaba bir göz atabilirsiniz.

2 Beğeni

2 Beğeni

Ya bende diyorum okuduğum bir kitapta fransız ihtilalinin ortasında kalan bir bölüm vardı. Meğersem Sefiller kitabıymış.

1 Beğeni

Teşekkürler inceleyeceğim

Teşekkürler listeme alacağım bunu da

1 Beğeni

Güzel bir listeymiş çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Belki ilginizi çeker. :slightly_smiling_face:

https://www.amazon.com.tr/Fransız-Devrimi-George-Rude/dp/9750517296

Onun dışında büyük ihtimalle okumuşsunuzdur ama, Tolstoy’un muhteşem eseri Savaş ve Barış, Fransız Devriminden sonra Napoleon Fransa’sı gibi öğeleri de içeriyor.

Ayrıca bu da ilginizi çekebilecek bir liste.

Bu da bir seçenek.

https://www.amazon.com.tr/Fransız-Devrimi-Tarihi-Eric-Hazan/dp/6050204845

1 Beğeni

Fransız ihtilali ile ilgileniyorsan Rousseau okumanı tavsiye ederim bunun yanında Thomas Paine’nin Akıl Çağı kitabı Paine idamla yargılanırken hapiste yazıldı, bu yüzden ölmeye hazırlanan bir insanın son sözleri gibi etkileyicidir Akıl Çağı. Fransız ihtilalinin fikir babalarını okumanda yarar var bence

2 Beğeni

Hepsine göz atacağım teşekkür ederim :smiley:

1 Beğeni

Teşekkür ederim önerilerin için

93 İhtilali - Victor Hugo

Kendinizi orada hissedersiniz.

4 Beğeni

Bu da kendim arasam belki zor göreceğim bir kitaptı, teşekkür ederim

1 Beğeni

Bakabilirsin buna da.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, inceleyeceğim

1 Beğeni

Georges Lefebvre en önemli devrim tarihçilerindendir. Okumadıysan bu kitabı okumanı tavsiye ederim.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim, listeme ekledim