Game of Thrones Finali Nasıldı? [TARTIŞMA]

Biri bana söylesin Jon’un Targaryen olduğunu öğrenmek bize ne kazandırdı, ne yaptık bu bilgiyle?

5 Beğeni

Dany’la bağlarını koparmasına neden oldu bunun sonucu da karşımıza yalnız ve öfkeli bir kadın izlenimi sunuldu.

Eddard Stark sürekli “bunu kimseye söylemezsin Ned,” diye bir anı hatırlıyordu kardeşiyle ilgili. Yani kimse beni ilk kitaptan beri herkesin bildiği L+R=J teorisinin bu amaca hizmet etmek için konulduğuna ikna edemez. İnsanları şaşırtmak için son sezonda beklentileri yıkarsan Cercei ve Jaime’nin sonunu yaşarsın işte, yıkıntıların altında kalarak.

Bana dizi her şey Hodor’un gördüğü bir rüyaymış aslında şeklinde bitmiş gibi geliyor. Hani sırf şaşırtmak için yapılır ya.

6 Beğeni

The Prince That Was Promised vardı bir tane, o ne oldu o?

1 Beğeni

final bölümünde çocukça komiklikler şakalar…

6 Beğeni

Her cümlesine katılıyorum yorumunuzun. Dizinin finalinde heba edilen karakter gelişimlerine bir de sahne karartılıp atlanan haftalar eklenmiş.:man_facepalming:Sansa Bran’ı Kışyarı Lordu olması için teklif ettiğinde reddetmesi ama kral olması için önerildiğinde ‘Bu kadar yolu neden geldim sanıyorsun’ demesi… Çok afedersiniz bir siktir çektim. Tyrion ve konseyin toplandıktan sonra bu kadar acemi ve laubali konuşmalarına da ne desem bilemiyorum. Utandım açıkçası yazarlar adına. Jon’a yazık edildi, bence dizinin en büyük harcanan karakteriydi. İçime sinen bir şey var mıydı finalde… Sansa ve Arya belki biraz ama belki, biraz. Bilemiyorum ya. Sezonun tekrar çekilmesi için yapılan imza kampanyası güzel sonuçlar soğursa keşke…

1 Beğeni

Sezonun tekrar çekilmesi imkansız ama eğer kitaplar çıkarsa ve seri tamamlanırsa remake yani yeniden çekim yapılabilir. Bu da en az 10 yıl sonra gerçekleşebilir. Benim tercihim dizi yerine animasyon yapılması olur.

3 Beğeni

Sonuç olarak kaynak yetersizliği o kadar belli oluyor ki…

Özet

Sen o kadar sene Bran’a önemli hiçbir görev verme, ergen ergen ortalıkta dolaştır, sonra hop aniden kral olsun.
Sezonlar boyunca etrafına insanlar toplayan ve onların sadakatlerini kazanan Daeneris son sezonda birdenbire delirsin.
Jon da öğrendiği gerçek kimliğiyle ne yapacağını bilemesin.
Gece Kralı da hop deyip bir bölümde ölüversin.

Son sezon biraz böyle oldu sanki. :joy: Kitaplarda ne Bran, ne Daeneris, ne Jon ne de diğerleri bu kadar boş geçilirdi, karakterlerin amaçlarını ve düşüncelerini çok daha net anlardık.

1 Beğeni

:joy::joy:

7 Beğeni

Neyse ki Dark geliyor.

2 Beğeni

Tüm kitapları okudum tüm sezonları izledim. Hayatımda bu kadar hayal kırıklığına uğradığım bir sezon daha olmadı… Yorum yapamayacak kadar üzgünüm, o derece. Umarım kitaplar bambaşka ve tatmin edici bir sonla biter. 2011’den beri bunu mu bekliyorduk? Yazık!

6 Beğeni

Sinema ve dizi tarihinin top noktalarından ucuz bir Wattpad fan-fiction’a düşmesi çok tatsız ve üzücüydü gerçekten.Keşke harika olsaydı da burada öve öve bitiremeseydik ama ne yapalım? Hala Dünya üzerindeki herhangi bir TV-Film yapımının Lord of The Rings’in çıktığı noktaya çıkabildiğini düşünmüyorum.

1 Beğeni

Yalnız ejderhaların hayvan ve mahluk olduğu unutlmamalı.Binicisinin emrine göre hareket eden bir yaratığın sosyo politik mesaj vermesini ben çok anlamsız ve komik buluyorum.

Bir de tüm bölüm epik ciddi vs. olması gerekirken saçma sapan genelev vs. şakalar yedirmişler.Tyrion’un sandalyeleri düzeltmesi ve sonra oturduğunda rahat edememesi gerçekten Olacak O Kadar’ı hatırlattı bana.

1 Beğeni

Şuradaki arkadaş güzel açıklamış Dizi Ve Kitaplar Neden Bu Kadar Farklı? / Aynı Mı Bitecekler? / Game Of Thrones Meta 1 - YouTube bir bakmanızı tavsiye ederim.Benim anladığım kadarıyla GRRM belli başlı önemli noktaları ve olayları veriyor.Zaten yazma biçimi de bu.Adam atıyorum mesela Jon’un öleceğine karar vermiş ama olayların nasıl gelişeceğini doğaçlama yazıyor.Benim düşünceme göre yine Bran oturacak,yine Dany delirecek vs. ama sıkıntım bunlarla değil zaten.Sıkıntım bunların nasıl işlendiğine ve olay örgüsüne,karakter gelişimine tutarlı bir şekilde yedirilip yedirilmediğinde.George abimiz isterse böyle uyduruk bir final yapabilir ama hiç sanmıyorum.Bence öyle bir final olacak ki kimsenin ağzında böyle ekşi ve rush edilmiş hissiyatı vermeyecek.

4 Beğeni

Kitaplarda öyle değil, dizide de sadece hayvan olmadıklarının zeki olduklarının vurgusu yapıldı. Ama sosyopolitik mesaj vermesi saçmaydı evet.

Sam az daha uğraşsa demokrasi getiriyordu Westeros’ a arkadaşlar. Dizi çok ileri görüşlü gördünüz mü?

2 Beğeni

Şuraya gelip de iki kelam etmek bile içimden gelmiyor. Batırdınız da bu kadar dibe gömmenize gerek varmıydı şu eseri?

Üzerine teoriler kurup sayfalarca tartıştığımız karakterler bu kadar kolay silinip atılamaz!!!

Biz ne kadar sitem etsek de elemanlar ceplerini doldurdu. Gerisi onlara tırıvırı açıkcası…

3 Beğeni

Shame !

12 Beğeni

https://twitter.com/BenTuhafAdam/status/1130557568693280768?s=20

Şunu görünce bir kahkaha attım.

8 Beğeni