Game Of Thrones Taht Odası

Güncel bir GoT başlığı her forum için gerekli şeydir. Dizi hakkında öveceğiniz/söveceğiniz tartışmaları buradan yapabilirsiniz.

4 Beğeni

Burası neden böyle ıssız kalmış yahu… Son sezon geliyor, winter is here. Bugün yirmi karakter posteri yayınlandı GOT twitter hesabından. İlk fragman yakındır.

Evet yavaştan ısıtalım ortamı. Diziyi nereden izleyeceksiniz?(bein) en uygun nasıl izleyebiliriz, paylaşırsanız sevinirim.

Hangi gün başlıyordu? Unutmuşum bile ben. Gerçi büyük olasılıkla dört bölüm filan birikince izlemeye başlarım, emin değilim. İzleyeceğim yere gelince kalitesi iyi olan herhangibir yer. Özel bir seçimim yok. Reklam engelleyici de kullandığım için işkenceden kurtuldum. Bana her yer tertemiz. :sweat_smile:

Ben nedense artık dizinin sonunu merak edemiyorum. Acayip bir doygunluk var ve ayrıca 4. sezondan sonra dizi iyice populer kültüre yem oldu. Kitaplardan çok arası açıldı. Cinsellik ve şiddet kitaplari fersah fersah aştı. Senaristlerin zekası Martine yetişemedi bence. O yüzden sonunu çok merak etmiyorum. Ama kitapların gidişatını ufak detayları aşırı heyecanla bekliyorum. Çıkar artık be devam kitabını koca çınar. Dag gibi adamsın sevenlerini üzme be baba…

1 Beğeni

Ben dizinin kitabın gerisinde kaldığına katılıyorum fakat yine de dizi halen eşi benzeri görülmemiş bir yapım kendi alanında.

Son sezon da çok efsanevi olacak. Bölüm süreleri uzun ve bütçesi vs. müthiş. Görsel şölen bizleri bekliyor.

Digiturk yayınlıyor fakat dizi paketini tek başına satın alamıyoruz. Ya da ben öyle anladım.

1 Beğeni

8×4!
Kitap serisinin ve dizinin büyük hayranı olarak sanki uzun zaman sonra ilk kez hakkını verir bir Game of Thrones bölümü izlemiş gibi hissediyorum. Harikaydı!

O kadar mantıksız bir bölümdü ki inanamadım izlerken. Yani 3. bölümde saçmaydı daha saçmalayamazlar demiştim ama yanılmışım, dizi şaşırtmaya devam ediyor.

Ulan madem koskoca Ejderjanın derisini delip diğer taraftan çıkmak bu kadar kolaydı, Fatih Aegon Westeros’a ilk geldiği zamanlar veya sonrasında hiç mi kimsenin aklına Ballista veya Roman Scorpion yapmak gelmemiş. Tek kafası çalışan adam Qyburn müymüş? Sen kalk 7 tane Krallığa diz çöktür ordularını bile kullanama gerek kalmadan Kuzeyin, Yüksek Bahçenin ordularını yok et hükümdarlarını ya öldür ya da dize getir ama kimsenin aklına Ballista yapmak gelmesin. 3 tane ok ejderhanın gövdesinden girdi diğer taraftan çıktı. Bu muydu yani?

İzlerken dedim ulan bu Ballistalar madem bu kadar güçlü döndür gemilere sık. Hop bi baktım sıktılar ve batırdılar. Yine diyorum, koskoca Krallıkta binlerce yılda Ballista yapmayı bi Qyburn akıl etmiş. Demek ki adama barut versek kıtalar arası balistik füze yapıp verecek bize.

8 sezon durdular durdular bu sezon her şeyi mahvettiler. İZlenmeyecek seviyeye geldi. 2 bölüm kaldı gelsin de bitsin çabucak bu işkence. Sanki arkadaşıma işkence ediyorlar ben de izliyormuşum gibi hissediyorum. Tek derdim hepsini izlemiş olmak şuan.

7 Beğeni
Özet

Fatih Aegon Westeros’ta Dorne dışında her yeri fethetti. Fatih Aegon Dorne’a kız kardeşi/karısını yollamıştı ejderhayla. Dorne’lular mızrakla ejderhayı yaralayıp, Targaryen ordusunu ağır hezimete uğratıyor. Fatih Aegon’da Dorne’u fethetmekten vazgeçiyor. Daha sonra başka bir Targaryen kralı Dorne’u fethetmeye çalışıyor yine başarısız olunuyor. Dorne Fatih Aegon’un Westeros’a ayak basışından yaklaşık 100 yıl sonra evlilik yoluyla 7 Krallık’ın bir parçası oldu.

Bölümdeki saçma olan şey ejderhanın mızrakla vurulması değil, Dany’nin aynı hatayı ikinci kez yapması oldu. Viserion’u da Night King’e bu şekilde kaptırmıştı.

Ayrıca Dany’nin ejderhaları hala çok küçükler, bir mızrağa düşmeleri çok normal.

Ejderhalara karşı savaşmanın diğer bir yolu ise ejderha borusu. Ejderhaları kontrol etmeye yarayan Ejderha borusu Euron Greyjoy’da bulunuyor. Cersei’nin de Dany’nin de bu borudan haberi yok. Borunun dizi de geçip geçmediğinden emin değilim ama kitapta geçiyor.

Ouyyy spoiler aman aman blur çek dostum. :frowning:

Hocam Ballista oku Ejderhayı yaralamadı. İçinden geçti. Koskoca Ejderhanın içinden geçti. Bana göre saçmaydı. Bu kadar kolay ölüyorlar ne anlamı vardı Ejderhaların ben anlamadım. Kuzeyin ordularını Ejderhası Kara Dehşet Balerion ile yok ediyor. Kimse karşı koyamıyor yani Westeros’da Ejderha çok güçlü. Yenilmez değil ama içinden Balliista oku geçip gidecek kadar da zayıf değiller. Birkaç bilgi ki bunlar Buz ve Ateşin Şarkısında geçen ejderhalar için geçerli:

* Ejderhalar, avlarını kendi ateşleriyle pişirerek yerler ve ejderha kemikleri çelikten daha güçlüdür.

* Zayıf noktaları gözleridir. gözünden vurularak ölen ve ejderha ateşi tarafından gözleri kör edilen ejderhalar vardır.

Bu dizide işlenmedi hiç ama işlense daha iyi olurdu. En azından pisi pisine ölmelerinden daha iyi olurdu.

Özet

Yanlışınız var Kuzey Orduları Balerion tarafından yok edilmedi. Son Stark Kralı savaşmak için Güney’e iniyor ama ejderhaları görünce savaşmaktan vazgeçip Fatih Aegon’a diz çöküyor. Krala da bu yüzden Diz Çöken Kral deniyor.

Dany’nin ejderhaları 2 ya da 3 yaşında olması lazım. Ayrıca Dany uzun bir süre ejderhaları hapsediyor bu yüzden yeterince gelişemiyor ejderhalar. Bu nedenle Aegon’un ejderhalarıyla kıyaslanamazlar.

1 Beğeni

Hakkınız varmış ateş tarlası savaşı Menzil ve Lannister Krallarının ordularıyla yapılmış. Kuzey Kralı aynı kaderi paylaşmamak için diz çökmüş ben tersi sanıyordum.

Tamam da ejderhanın içinden Ballista oku delip geçiyor. Bari yumuşak noktası olsun oraya saplansın yaralansın. Doğrudan kalın derisini delip diğer taraftan çıkıyor. Ben hala mantıklı bulmuyorum.

1 Beğeni

Bende bazı şeyleri yanlış hatırlıyormuşum. Dorne’lular Fatih Aegon’un kız kardeşi/karısı Rhaenys’i ejderhasıyla birlikte öldürmüşler. Daeron I Targaryen Dorne’a boyun eğdirmiş ama kısa bir sürede Dorne tekrar elden çıkmış ve Daeron da öldürülmüş. Daha sonra yukarıda anlattığım gibi evlilik yoluyla Dorne 7 Krallık’a katılmış.

Saçma olan her vuruşlarının isabet etmesiydi. Kitap desteği olmayınca senaristler kolaya kaçmışlar. En azından Night King’in sonundan daha mantıklı.

1 Beğeni