Gece ve Gündüz

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/gece-ve-gunduz/Akşam sekizde, işten eve geldiğimde, tüm gün evde olacağını söylediğinden içeri doğru seslendiğimde, sonsuz bir sessizlik. Kalbimin ritim hızı, adımlarımın hızı ile yarışıyordu. Daha önce yaptığı gibi yine mi gitmişti? Sorusuna cevap ararken, başladığım yere geri dönüp, salona girdiğimde, aynalı konsolun üstünde ismimin yazıldığı zarfı gördüm. Ellerim titreyerek, mektubu açtığımda, seneler önce bıraktığı mektuptan farkı… (DEVAMI…)

Merhabalar.

Güzel bir öyküydü ama öyküyü okurken zorlandım. Sebebi çok fazla kullanılan ve bazı yerlerde kullanımı yanlış olan virgüller. Fiilimsilerden sonra bildiğim kadarıyla virgül kullanılmıyor. Ve bir de bazı cümle yapıları hatalı kurulmuştu.

Öykünün ilk cümlesini okurken takıldım mesela. Burada cümle yapısı hatalı.

“Akşam sekizde, işten eve geldiğimde, tüm gün evde olacağını söylediğinden içeri doğru seslendiğimde, sonsuz bir sessizlik.”

Bunun yerine cümleleri bölebilirdiniz, daha doğru bir anlatım olabilirdi. Naçizane fikrim. :slight_smile:

"Akşam sekizde evden işe geldim. Tüm gün evde olacağını söylediğinden içeriye doğru seslendim. Sonrası sonsuz bir sessizlik. "

Bunun gibi…

Bunların dışında Karakterin ruh hali oldukça güzel yansıtılmıştı. Anlatılan “Gece ve Gündüz” masalı da hoştu. Tek takıldığım yerler, virgüller. Ve onlar da öykünün genelini etkiliyor. Kullanımı azaltsanız daha hoş olur. Okurken duraksama olmaz. :slight_smile:

Ve öykünün sonunu görünce biraz şaşırmadım değil. Kaleminize ve hayal gücünüze sağlık.

Soylediklerinizi dikkate alacağım. Çok teşekkürler😉