Geçmişi Değiştirmek Mümkün Olsaydı Neyi Değiştirirdiniz?

Zamanda yolculuk ilgimi çeken bir şey, sanırım değiştirmek yerine ilk bir dolaşırdım. Onun dışında kendi hayatımla ilgili şeyler olurdu değiştireceklerim.

2 Beğeni

Dinozorların yok olmasını engellesek, onları evcilleştirme şansına sahip olsak çok daha farklı bir yerde yaşıyor olurduk herhalde.

2 Beğeni

Mantıklı bir nokta :face_with_monocle: Önce bir zamanda yolculuk yapmak, oryantasyon sürecinden geçmek gerek. :grin:

@Arqonquin Bunu ciddi ciddi düşünmek hoşuma gitti. :+1:Hatta buna istinaden kurgu yapılabilir. :thinking:

3 Beğeni

Zamanda Aşk diye bir film vardı sanki. Adı tam bu olmayabilir ama sevdiği kız onu reddedince defalarca geriye gidip kabul ettirmeye çabalıyordu.

@Ilhan_Kahraman Ek olarak forumda bu şekilde arka arkaya mesaj atmak kurallara aykırı. Mesajınızın altındaki kalem simgesine tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz. Ayrıca @ simgesini kullanarak cevaplamak istediğiniz kişinin adını yazabilirsiniz. Benim yaptığim gibi ya da alıntılamak istediğiniz kısmı seçerseniz otomatik alıntı seceneği de gelecektir. Bu şekilde konu çok fazla kabarıyor. :blush:

5 Beğeni
5 Beğeni

Bu youtube kanalını seviyorum ama ne zaman izlesem filmdeki bütün ciddiyeti alıyor ya :laughing: bu arada bilirsin belki o filmin iki farklı sonu var.

4 Beğeni

Eh ben de pek tecrübeli sayılmam. :smiley:

O Yolgeçen Hanı kategorisinde oluyor. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

@Agape Seyrettim ona benzer bir film geçenlerde. Fena değildi. :slight_smile: Teşekkürler yine de.

@Ilhan_Kahraman o filmi izlemedim sanırım, izlerim mutlaka. Teşekkürler.

@Vector bilgisayar oyunları oynuyorsanız size “Life is Strange” tavsiye ederim. Özellikle ilk olanını. Mevzu orada güzel işleniyor.

4 Beğeni

Çoktan oynadım :slight_smile:. Hatta Before the Storm diye dlc tadında bir paketi de var, onu da oynadım. Açık söylemek gerekirse sevdiğim tek kısım karakterler ve müziklerdi. Biraz üzerinde düşününce mantık hataları ortaya çıkıyor ne yazık ki, hikayede sıkıntılar var. Özel güç kısmında bir sıkıntı yok ama. Yine de teşekkürler :slight_smile:.

4 Beğeni

Bill ve Ted’in Maceraları adında eski bir film var. Proje ödevleri muhteşem olmazsa sınıfta kalacak iki müziksever kafadarın geçmişe gidip Cengiz Han,Napolyon vb tarihi şahsiyetleri kendi zamanlarına getirip proje ödevlerini tamamlamalarını anlatıyor. Izlemenizi tavsiye ederim(değiştirmekle alakası yok ama zaman yolculuğu meraklıları izleyebilir)

Ayrıca Richard Gott tarafından yazılmış Einstein Evreninde Zaman Yolculuğu: Zamanda Yolculuk Olasılığı adlı kitap da konu hakkında bilimsel dille yazılmış ve yine zaman yolculuğu hakkında okunması gereken bir kitap.

(Türkler’in Japonya tarafına göç etmesini sağlasak nasıl bir kültür ortaya çıkardı hep merak etmişimdir)

3 Beğeni

Ha ha. Güzelmiş. Japonlar bizden bir şeyler alırdı. Biz de Japonlardan. Samuray Türklerin olması güzel olabilirdi :laughing:

3 Beğeni

Bıyıklı Samurai Jack(Can?) izleyebilirdik belki?(bunu hiç düşünmemiştim :rofl:)

4 Beğeni

Geçmiş’i değiştirmek mümkün olsaydı eğer,pişman olduğum şeyleri değiştirirdim muhtemelen.

5 Beğeni

Kendimi değiştirmediğim sürece geçmişi değiştireceğinin bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Bir tarafı kurtarsam bile diğer taraflardan batırırım yine.

4 Beğeni

Peki geçmişi değiştirebileceğimizi nerden biliyoruz? Bizim yapacağımız mudahaleler ya aslında geçmişse?

4 Beğeni

Bu çok korkunç bir döngü olurdu. Hiçbir şey elimizde değil, sadece olacak olanı yaşıyoruz gibi. (Yani şuanki gibi :D)

2 Beğeni

Big bangi durdururdum. Hiçliğin o muhteşem sessizliğini bozmaya ne hakkı var değil mi?

4 Beğeni

14 yaşıma geri dönüp ergenliğe girme sürecimi durdurmak isterdim.

3 Beğeni

Lisemi değiştirirdim heralde. Düşününce çok da değişmesi gereken bir sey bulamadım. Çatallanma lisede başlıyor. Oradaki çatalı kırınca muhtemelen her şey daha başka olurdu.

5 Beğeni

Artık nereye baksam 14 yaş görüyorum.En sonunda alınmaya başlayacağım ya. :smiley:

3 Beğeni